Jan 272005
 

Tellisin just K-arvutisalongist fotosid – nüüdseks viiendat korda. Kuna esimesed kolm korda olid ülimalt positiivsed ja neljas selle eest no nii negatiivne, kui üldse olla saab, siis on täitsa huvitav teada, milliseks kujuneb tänane tellimus.

1. Viisin teisipäeval, 7. septembril, Raatuse K-arvutisalongi CD 160 fotoga. Tahtsin viiest pildist kaht eksemplari, mille peale mulle nähvati, et kas kõiki üks või kõiki kaks. Olin tige. Paar päeva hiljem lugesin Delfi foorumist, et kui tahad mitut eksemplari, siis peakski seda üht faili nii mitu tükki CD peale panema, kui sul vaja on. Miks ma seda küll varem ei lugenud?? Igatahes liigitan selle kogemuse siiski positiivsete hulka, kuna lubatud 10 päeva asemel läks tunduvalt vähem aega – juba pühapäeva, 12. septembri õhtul helistati ja öeldi, et pildid on kohal. Kvaliteet oli ka täiesti ok.

2. Viisin kolmapäeval, 15. septembril CD 67 fotoga Sikupilli k-arvutisalongi. Seekord olin ettenägelikult topeltpiltide faile nii mitu korda pannud, kui mul vaja läks. Küsisin, kas on lootust sel nädalal kätte saada. Öeldi, et ei tea, aga esmaspäevaks kindlasti. Helistati aga juba järgmisel päeval – valmis :D

3. Oktoobri algul oli kiiresti A4 fotot vaja – jällegi Sikupilli tegi järgmiseks päevaks valmis.

4. Avastasin, et interneti kaudu saab ka tellida ja mõtlesin, et olen kaval – ei viitsi Sikupilli ronida, sinna suht tülikas minna, sest tee peale see mulle ei jää. Milleks vaevuda, kui saad soojas kodus fotod üles laadida, Hanzanetis maksta ja siis ainult oodata, millal tuleb kõne, et fotod on valmis.

Üleslaadimine on tüütu – noh, mul oli 200 fotot ka. Ühesõnaga võttis aega. Failid tulid üles mitte selles järjekorras, kuidas mina nad laadisin, vaid täiesti suvaliselt, mis tegi hilisema tellimuse üle kontrollimise (kas ikka said kõik õiged pildid jne) vaevaliseks ja aeganõudvaks.

Järgmine kala – pärast tellimuse tasumist pidi kindlasti vajutama “tagasi kaupmehe juurde”, sest vastasel korral ei jõudvat kinnitus maksmise kohta kohale. Vajutasin. Minu nett viskas aga seepeale errori ette ja läks lihtsalt kinni. Tellimuse staatuseks jäi lukus ja maksmata. Hiljem tuvastasin, et viga oli Firefoxi kasutamises – IEga sellist probleemi ei ole.

Niisiis laadisin kolmapäeva, 26. jaanuari õhtul pildid üles ja maksekinnitus kohale ei läinud. Helistasin neljapäeval laborisse ja kurtsin muret – mult küsiti tellimuse numbrit, mis päeval ma maksin, lubati üle kontrollida ja kui tõesti makstud, siis kohe tegema hakata. Väga viisakas ja sõbralik teenindus. Samaks õhtuks oligi tellimuse staatus muutunud: teel ja makstud. Kuna netis oli kirjas, et kolme päevaga tehakse pildid valmis, telefonis öeldi, et kui on makstud, hakkame KOHE tegema ning staatus oli ka teel, siis eeldasin, et reedeks võiksid pildid valmis olla.

Targu helistasin enne ette – muidugi pilte polnud. Küsiti veel, millal ma tellisin – kui ütlesin, et kolmapäeva õhtul, siis öeldi, et muidugi pole, viis päeva läheb. Mainisin, et netis räägitakse kolmest päevast. Nemad vastu: “Aga meil on praegu suurem koormus”. Nojah siis – arusaadav… Vist. Küsisin, kas on lootust, et nad mulle helistavad, kui tellimus kohale jõuab – vastuseks “ei”. Ju siis on helistamise privileeg ainult neil tellimustel, mis on koha peale viidud – või kes teab, mille järgi see käib.

Kannatasin nädalavahetuse kenasti ära ja helistasin esmaspäeval kella ühe paiku. Pilte polnud, aga öeldi, et kaup tuleb alles nelja-viie paiku. Käisin sealt õhtul korra läbi ka – muidugi polnud endiselt. Helistasin teisipäeval, ikka polnud. Helistasin kolmapäeval – polnud. Siis mainiti mulle esimest korda, et internetitellimused käivad neil eesnime järgi – kuna ma kõik varasemad korrad olin ainult perekonnanime öelnud, poleks nad pilte ikkagi leidnud, sest otsisid vale tähe alt. Nojah, tore, et mulle vaevuti seda lõpuks ütlema… Igatahes kui ma tigetsesin, et juba nädal aega ootan, soovitati mul uuesti laborisse helistada.

Helistasin. Küsiti taas tellimuse numbrit, vaadati, et peaks kohal olema, staatus on ju teel. Kas ikka kindlalt poes pole? Kas olen ikka kindel, et need just Sikupilli salongi tellisin? Kinnitasin, et jah, kindlalt Sikupilli, seal pole ja kästi laborisse helistada. Selle peale lubati veel üks kord üle kontrollida ja kui pole, siis järgmiseks päevaks valmis teha.

Ja oh imede imet, neljapäeval, 20. jaanuaril olid fotod lõpuks tõesti kohal. Igatahes on minu teooria selline, et kui ma esimest korda selle kinnituse pärast laborisse helistasin, siis nad vaatasid, et näe, on jah makstud, panid staatuseks kohe teel ja unustasid lihtsalt tellimuse tegemata. Kes teab, kaua ma oma fotosid oodanud oleks, kui ma poleks ise kogu aeg helistanud ja pärinud.

Ahjaa, nüüd on tellimuse staatuseks valmis ja makstud. Krt, mida see valmis mulle ütleb, ah? Minu arust peaks valmis käima staatuseks enne kui teel. Mõttetus.

5. Nüüd siis tellisin 50 fotot, seekord Torupilli salongi ja IEd kasutades. Kinnitus läks kohale, tellimus on lukus ja makstud. Lähtun nende ülekoormuse ja viie päeva teooriast, st esmaspäeval helistan ja küsin, kas on valmis. Ja oi krt, kui ei ole.

Aga optimistina ma siiski usun, et kõik läheb hästi!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.