Elagu Tallink!

Ema tegi millalgi jaanuaris ettepaneku õekese sünnipäeva ajaks Rootsi minna. Kuupäevadeks oli ta valinud vastavalt kõige odavamale võimalikule hinnale 22-27. veebruar – Regina Baltica on odavam kui Victoria ning P-K on piletid odavamad kui N-L. Ok, sobis nii mulle kui A-le. Ema pidi asjaga ise edasi tegelema – kohad bronnima jne.

Mulle ja emale kui Tallinki klubikaardi omanikele saadeti koju kupong, millega sai B2 kajutikohaga Stockholmi kruiisi 300 krooni eest. Arvutasime, et isegi ainult üht otsa kasutades (sest me ju ei tahtnud samal päeval tagasi tulla) tuleks see odavam, kui niisama kajut osta. Kuna kupong kehtis veebruari lõpuni, siis aega veel oli.

Siis aga hakkasid Delfi müügifoorumis liiklema Tallinki -50% ja -100% sooduskupongid – neid jagati Tallinki töötajatele ning kehtivusaeg (ehk siis kuu aega alates väljastamisest) hakkas jaanuari lõpus paljudel läbi saama. Piletid tuli kehtivusaja sees välja osta, kasvõi aasta hiljem väljuva laeva peale. Kupongide hinnad olid väga erinevad – kõikusid 35 ja 390 krooni vahel.

Leidsin ühe õige soodsa pakkumise – -100% kupong 60 krooni, -50% – 35 kr. Pärast igakülgseid arvutusi ja käiku Tallinki kassasse, kus väga meeldiv neiu mulle kõik kupongidega seotu kenasti lahti seletas (noh, ok, osa sellest, nt -100% kupongile lisanduvad sadamamaksud erinevate kajutite puhul, oli nii keeruline, et jäi arusaamatuks) oli mul selge, milliseid kuponge kasutades kogu reisi kõige odavamalt saaks.

Suure vedamise tõttu saingi kõige soodsama pakkumise tegijalt kõik vajalikud kupongid – ja see oli tõesti vedamine, sest algul oli -100% kuponge ainult üks ja sellele oli juba üks tahtja enne mind. Tema aga hajus ära ja kuna mul oli ideaalis kaht kupongi vaja, siis lasi müüja endale teise ka saata. -50% kuponge oli tal piisavalt, nii et sain endale vajalikud 4tk kätte.

Niisiis kasutasin kokku ära 7 kupongi – 2 -100%, 4 -50% ja ühe kruiisipakkumise. Kahe esimese variandiga kehtis ka -50% soodustus söögile. Ei hakka siin pikemalt lahti seletama seda keemiat ja kõiki hindu, aga lõppkokkuvõttes saime edasi-tagasi B2 kajuti (millest piisas täiesti, sest ma magan A-ga nagunii ühes voodis), teel Rootsi kolm hommikusööki ja tagasiteel kolm õhtusööki. See kõik läks meile maksma umbes 860 krooni nägu. Tavahinnad oleks olnud: B2 kajutikoht ühele inimesele ühel suunal 752, hommikusöök 135, õhtusöök 335 kr.

Nonii. Olime kõik oma soodsa ostu üle õnnelikud, aga täna tuli välja, et asi kujunes veel palju soodsamaks, kui olime arvanud – nimelt helistati mulle Tallinkist ning öeldi, et kuna Regina Baltica veebruaris-märtsis ei sõida, siis vahetatakse piletid ilma lisakuludeta ümber Victoria omade vastu. Ainus jama oli selles, et kuupäevad pidi ümber muutma, sest laevad sõitsid üle päeva.

Ja tulemus? Me küll läheme 23 ja tuleme 26, nii et reis jäi kaks päeva lühemaks (ei saanud varem minna või hiljem tagasi tulla, sest emal ja A-l on töö) – aga selle eest on meil kolme peale B4 kajut (tunduvalt rohkem ruumi ja keegi ei pea ülemises voodis magama), söögid muidugi samad – ja me saame sõita Victoriaga, mis on palju lahedam, kui vana Regina-kökats.

Tavahindadega (õpilase- ja klubikaardisoodustust arvestades) oleks see reis läinud Reginaga 1500 ja Victoriaga 2000 krooni nägu.

Ajee 😀 Peaks mainima, et ma olen ülirahul. Elagu Tallink!

PS. K-arvutisalongi teema jätkuna võin öelda, et seekord sain pildid probleemideta kätte – nagu loota oligi.

PPS. Mul tuli täna meelde, et ma olen ju puslemaniakk ning läksin seega puslejahile – tulemuseks 3x1000tk puslet, mida müüdigi komplektina – hind kõigest 115 kr 😀 Ja tegemist nädala lõpuni küllaga – kaua ikka lugeda jõuab.

2 thoughts on “Elagu Tallink!”

  1. tere!
    Kirjutasid hoolega kuidas Tallinki sooduskuponge kokku ajasid. Kui see pole väga suur saladus, siis äkki paljastad müüja andmed. On ka plaanis väike reis, kuid paar kupongi veel puudu. Äkki on sellel müüjal mõni hetkel üle 😛 🙂 Tähh!

  2. Oh jumal, see oli ju nii ammu, ma tõesti ei mäleta. Kustutan kõik ebavajalikud kontaktid oma telefoniraamatust suht kiiresti ära. Kuuluta Delfi foorumis, et sul oleks vaja, küll keegi pakub, mina leidsin selle inimese ju ka sealt.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top