Nov 062006
 

Käisime täna Lepaga Tartus arvutikoolitusel. Kui mitte arvestada fakti, et ma olin maganud 1,5h kodus + 2,5h bussis ning silm kippus seetõttu aeg-ajalt kinni vajuma, oli väga äge. Runn pani meie nähes arvuti kokku ja lasi meil kõike näppida ja rääkis tarka juttu :P Hävitasin ära suuremates kogustes tasuta kohvi, kisselli ja puljongit (kontori mõnud).

Tegelikult tahaks ma veel üks kord sellele koolitusele minna. Enne seda natuke kauem magada ja kogu jutt uuesti ära kuulata ja ülejäänud kohvi ja kakao variandid ka ära proovida. Kindlasti saaksin veel targemaks :P

Hiljem jõime Lepa ja Nadjaga Emajõe ääres ühe Seitsme ära ja ma kuulasin pealt, kuidas nad üksteisest üle räägivad (à la kumb on parem, kas Tallinn või Tartu, Levikas või Zavood ning igasugust muusika- ja fototeemalist juttu, mille puhul Tikker nagu alati vaid kaasa noogutab ja mõtleb, et oleks äge, kui talle meeldiks ka suure kaameraga pildistada või kui ta suudaks aru saada, mis muusika talle meeldib ja mõned esitajate nimed ka meelde jätta).

Oleks veel joonud, aga väljas läks liiga külmaks, kesklinnast kaugemale (nt Nadja juurde) ei viitsinud minna ning baaris joomiseks polnud raha. Seega läksime Suudlevatesse tudengitesse sooja (kakaod jooma).

Miski hetk läks Nadja koju ning kuna Lepp ja Käärt kütsid üksteist üles teemal “Eesti poliitika on nõme”, hakkas mul hirmus igav. Kotist lõbustust otsides avastasin brošüüri kutsesobivustestiga, mis ilus poiss mulle kunagi andis. Ja jälle oli lõbu laialt.

Test tundus vastupidiselt CV online’i variandile (kus ma kõhklesin alati kahe täiesti vastukäiva vastusevariandi vahel) täitsa asjalik – seal oli hunnik isikuomadusi, mille puhul tuli lihtsalt määrata, kui tugevad need sinu juures on.

Tulemused oleks idee järgi pidanud saama netist, kus need oleks pidanud e-mailile saadetama. Kuna need kas a) ei tulnud või b) läksid junk maili (Hotmail pole mind uuest mailist teavitanud ja ma ei ole viitsinud postkasti lahti teha, et junk maili kausta kontrollida), täitsin sama testi netis uuesti ära. Tulemused kusjuures olid natuke erinevad, ehk siis esimene ja teine koht läksid teist korda testi tehes vahetusse.

Ja tulemused inspireerisid ka mu tänase blogi pealkirja. Sedapsi siis:

48p – E (ettevõtlik) kutsesuundumus

Tüüpilised isiksusejooned: Edasipüüdlik, auahne, energiline, riskeeriv, kaalutlev, seltskondlik, enesekindel, domineeriv, võimukas, seiklushimuline, optimistlik.

Tegevused: Eelistab tegevusi, mis võimaldavad juhtida meeskonda või kollektiivi teatud (majanduslike, poliitiliste, sportlike) eesmärkide saavutamisele. Saavutab edu tänu loomupärasele suhtlemisvõimele, väljendus- ja esinemisoskusele. Probleemide lahendamisel, juhtimisel ja korraldamisel ilmutab praktilist taipu ja veenmisoskust. Ei sobi suurt püsivust ja keskendumisvõimet nõudvad töö- ja tegevusalad.

Tüüpilised erialavalikud: majanduserialad, õigusteadus, avalikud suhted ja teabekorraldus, avalik haldus, politoloogia.

Vaba aja tegevusi: mitmesugused aktiivsed ja sportlikud vaba aja veetmise viisid, osavõtt mitmesugustest seltskondlikest üritustest, seltskondlik tegevus.

46p – A (artistlik, kunstitüüpi) kutsesuundumus

Tüüpilised isiksusejooned: Omapärane, originaalne, huvitav, tundlik, väljendusrikas, loov, hea kujutlusvõimega, avatud, keeruka maailmatajuga, heakskiitu ja tunnustust ootav.

Tegevused: Meeldib väljendada oma isikupära sõnades, helides, kehaliselt (näideldes, tantsides), mitmesugustes materjalides ja vormides. Sukeldub tundmatusse, avastab uusi kunstilisi kujundeid. Vajab tegevusvabadust ajas, ruumis, maailma tunnetamisel.

Tüüpilised erialavalikud: maalimine, lavastuskunst, graafika, skulptuur, rakenduskunstid (keraamika, klaas jne), arhitektuur, disain, muusika erialad (s.h. kirikumuusika, levimuusika, rahvamuusika), lavakunst, tantsukunst.

Vaba aja tegevusi: lugemine, joonistamine, visandamine, maalimine, kunstiüritustest osavõtmine, kontsertide ja etenduste külastamine, muusikaline tegevus.

39p – K (konventsionaalne) kutsesuundumus

Tüüpilised isiksusejooned: Nõuete ja eeskirjadega kohane, kohusetruu, täpne, hoolikas, praktiline, korda ja süsteemi armastav, majanduslik, tõsimeelne, ametlik.

Tegevused: Eelistab süsteemi- ja korrapärast tegevust (näiteks andmete kogumist ja etteantud reeglite järgi töötlemist). Ei sobi loovust ja originaalsust nõudvad ülesanded. Meeldivad selged, täpsust ja korda nõudvad ülesanded.

Tüüpilised erialavalikud: infoteadus, majandusarvestus, raamatukogundus, erinevad arvutitega seotud kontoritööd.

Vaba aja tegevusi: turismireisid, ekskursioonid, kollektsioneerimine, käsitöö, lugemine.

Põhimõtteliselt jälle sama vana hala – esimene ja kolmas on täiesti vastandlikud. Ja teine, no see on üldse sutsu mööda, sest ma EI OLE kunstiinimene, ehkki tahaks :)

Nii palju siis Tikri kutsesobivusest. Tegelikult pole see hetkel ka nii väga aktuaalne, sest on olemas äge töökoht, mida ma väga tahaksin ja mille kohta ma tõesti tunnen, et see võiks mulle sobida ja selle saamise eelduseks on äge e-mail, mis peab olema saadetud homme hommikul kella üheksaks.

Nii et ma parem hakkan seda kirjutama!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.