Dec 242006
 

Lükkasin teleka, mida ma nagunii ei vaata (ja mis enivei vist ikkagi ei tööta) nurka ning tirisin kuuse teleka asemele voodi kõrvale, et seda oma pesast (loe: voodist) kogu aeg imetleda saaks. Nüüd on lõhna ka tunda – hea, ütlemata hea.

Väljas on õnneks pimedaks läinud – kuuse tuled ja küünlad ei pääse ju muidu mõjule.

Ma ei tahaks tegelikult üksi olla. Siin on nii ilus, et patt on seda kellegagi mitte jagada. Aga ma ei tahaks olla ka võõraga. Tahaksin olla pere, mõne sõbra või tuttavaga. Juua kellegagi koos veini.

Ma tean, et võiksin minna Pärnusse, ema ootab mind. Ma vist isegi tahaksin seal olla. Aga ma ei taha minna täna välja ega loksuda kaks tundi rahvast täis bussis. Sestap jään siia.

Ja kuna ma olen üksi, siis ei joo ma vist isegi veini. Ma ei tea, mulle pole kunagi meeldinud üksi juua. Seltskonda oleks vaja…

Ja ma tõesti ei viitsi kodust välja minna, ehkki on õudne isu hiinaka järele. No lihtsalt mitte miski ei kisu mind mu mõnusest kuuselõhnalisest küünlavalgust täis pesast välja.

Niisiis on tänaõhtune menüü siiski makaronid ja piim. Ja kommid ja piparkoogid ja mandariinid – vähemalt jõuluhõngulist magusat leidub mul küllaga :)

Ja tegelikult ei ole ma üldse pahas tujus ega kurb. Ma olen oma vaiksel moel õnnelik, samas natukene nukker ja…

Tahaks, et keegi tuleks hiina toiduga (või miks ka mitte seapraega) külla. Et ma saaksin temaga veini juua ja juttu rääkida ja oma mõnusat kuuselõhnalist pesa jagada.

Selle asemel olen üksi ja nokitsen vaikselt oma asjade kallal, mis nagunii ammu tegemist vajasid ja mida mulle iseenesest väga teha meeldib. Ja loen võõraste inimeste blogisid. Ja võib-olla suhtlen kellegagi MSNis, kui leidub veel keegi peale minu, kes jõuluõhtu arvuti taga veedab.

Need on tõenäolisemalt kõige kummalisemad jõulud, mis mul kunagi olnud on. Ma ei kurda. Omamoodi armas.

Häid jõule kõigile! :)

PS. Panin Love Actually tõmbama, sest tundus, et täna õhtul oleks kohane mõnd ilusat (jõulu)filmi vaadata ja eks kõige kindlam variant ole ikka see, mille headuses juba ette veendunud oled. Mu moodne kiire internet pakub umbkaudseks tõmbamise ajaks hetkel neli-viis tundi. Hea!

  2 Responses to “Jõulud”

  1. muide, mis su msni aadress on? ;)

  2. Vaata Orkutist ;)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.