London Eye

E-l oli eelmise nädala alguses kaks vaba päeva ning mina suutsin ka poolteist päeva vabaks kaubelda, niisiis oli meil hiline nädalavahetus. Esmaspäeva õhtul käisime lihtsalt linna peal jalutamas ja minu agitatsioonil sõitsime lõpuks ära London Eye – (hetkel veel) maailma kõrgeima vaateratta peal (lähemalt võid lugeda siit), mis oli üks neist vähestest asjadest, mida ma Londonis elamise jooksul KINDLASTI ära teha tahtsin.

Ma pean tunnistama, et oli suht mõttetu jah, aga samas ma siiski ei kahetse kõige vähematki. Vaade oli võrratu… Ja ma tahan kindlasti veel üks kord tagasi minna, pimedas.

Ahhaa, ja kui ma aprillis õega vahakujude muuseumis käies ahastasin, et Bondi polnudki, siis nüüd sain teada, miks – Brosnani kuju on London Eye piletimüügisaali kõigile vaatamiseks välja pandud. Täiesti tasuta! Aga ta nägi nii kulunud ja retsitud välja, et ausalt öeldes olin veidi pettunud. Kole läikiv nägu ja üldse suht ebaloomulik… Aga no eks otsustage ise:

Ja ratta pealt nägime selliseid asju:

See, muide, on kohalik Pirogov – suur muruplats Thamesi ääres London Eye lähedal, kus me ilusate ilmadega üksjagu joomas oleme käinud:

Selline nägi kapsel seestpoolt välja. Kahju, et kõik ära klaasitud oli, värske õhk oleks ikka palju etem olnud. Aga turvakaalutlusi ja Londoni ilma silmas pidades muidugi arusaadav.

Ja kuna nett läks järsku nii aeglaseks, et enam ei saa ühtki pilti üles laadida, siis Windsor & Eton jäävad järgmiseks korraks, homme ehk.

PS. Siinsamas riiuli peal on silt, mis teatab muuhulgas seda, et raamatukogus ei tohi magada. Kas te kujutate ette, et Eesti raamatukogudes selline silt oleks? 😀

1 thought on “London Eye”

  1. Oihh, miks Jamie läigib? Nagu oleks teda määritud millegagi, et veel libedam mees oleks kui muidu … õudne!!

    Ja utlibis võib küll magada, magamise keelamine on räige diskrimineerimine, sest mida vaene tudeng siis veel utlibis tegema peaks? Eriti kui on ööraamatukogu – parim õppimine toimub ju magades – loed – magad (ja aju töötleb ja jätab meelde) – ärkad hirmuga – avastad, et polegi veel eksamile vaja joosta – loed, loed – magad … nõnda kuni 10 hommikul, kui avastad, et eksam algas kell üheksa ja tormad teda siis poole pealt tegema.

    Okei, raamatukogus NORSKAMINE ei tule arvesse, see on tõesti keelatav, olen nõus. Kuigi raamatukogus võiks olla ka spetsiaalne norskamisnurk, kus õpivad need, kes tahavad magamist vältida või need, kes raskelt norskavad ja keda teiste norskamine ei häiri.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top