Nov 142007
 

Ah, kurat, ma mõtlesin teile siia pika jutu maha kirjutada UK veidrast mobiilimajandusest, aga ma üldse ei viitsi.

Paar päeva tagasi ütlesin kliendiinfo telefonis oma numbrit registreerides, et ma helistan rohkem, kui sõnumeid saadan (et nad saaksid hakata vastavalt sellele mulle mingit boonust andma, kas siis tasuta kõneminutite või sõnumite näol). Sellest ajast alates olen stabiilselt saanud kolm päeva järjest SMSi, mis teatab, et mul on see kuu 1) 600 2) 1000 3) 1000 sõnumit.

Ma tuletan meelde, ma ütlesin neile, et ma HELISTAN rohkem.

Nii ma siis nüüd istun oma tuhande tasuta sõnumi otsas ja trükin, hambad ristis. Ma ausõna VIHKAN sõnumite trükkimist, see on nii kuradi tüütu. Aga kui tasuta antakse, siis peab ometi ära kasutama, mitte helistamisele raha kulutama.

Vähemalt sain selle kõnega oma neljanumbrilise PIN koodi teada ja sellest tulenevalt lõpuks oma online-kontosse sisse logida ja Muraka oma magic numberiks panna ja ma saan nüüd temaga 15p tunnis rääkida. Midagigi.

Aga arvestades seda, kui kallis on ikkagi pay as you go ja kui odavalt saaks rääkida pay monthlyt kasutades… Kulutan ma nii või teisiti üle mõistuse palju. Aga pay monthlyt mulle ei anta, sest mul pole veel piisavalt kaua UK aadressi olnud. Nagu SEE midagi loeks.

Aga sellest saagast pikemalt juba mõnes teises postituses.

  5 Responses to “Müstilised mobiilidiilid”

 1. naiivne. selleks seda infot neil vaja ligi, et sulle turvaliselt boonuseks sokutada 1000 tasuta sms-i mida sa niikuinii ei kasuta :-D

 2. hmm. kui kaua sul peab UK aadress olema, et pay monthly saaks? kuus kuud? vähem?

 3. Noh, mul on see aadress siin juuli algusest saati (aga pangas vahetasin alles augusti alguses ära, kui see midagi loeb, äkki nad “näevad”), eelmine aadress oli kaks kuud…

  Ma ei tea. Aga ei O2 (nende andmebaasis polnud mu kumbagi aadressigi – õigemini siis korrektset korteri numbrit mõlemal puhul) ega Virgin mulle pay monthly simi ei andnud, T-mobile oleks andnud £100 deposiidiga, mida isegi kaalusin, aga vaba raha polnud.

  Muudel instantsidel on siin kas kehv levi või s*tad hinnad. Uut telefoni ma ei taha, pikka lepingut ka mitte. Lootusetu!

  Aga eks ma proovin Eestist tagasi tulles uuesti, äkki on miski muutunud.

 4. Meil siin Iirimaal sama systeem, et Vodafone pakub 300 tasuta sõnumit kuu jooksul. mina reg ennast arvutisse kliendiks ja sõnumeid saadan klaviatuuril klõbistades, see tunduvalt mugavam.

 5. Ma avastasin, et Orange laseb netist ka kuus 30 tasuta sõnumit saata, aga neid tuhandet, mis mulle tasuta anti, sealtkaudu siiski saata ei saa. Täielik ikaldus.

  Kusjuures, täna hommikul tuli jälle SMS, et 1000 tasuta sõnumit. Päris tüütav juba. Kas nad arvavad, et mul on nii lühike mälu?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.