Praegu töötan siin

Selle maja 10. korrusel, täpselt keskel:

Esmaspäeval oli meil tuletõrjeõppus, mis seisnes selles, et kell pool kolm (meie restorani ametlik sulgemisaeg, pärast mida me ideeliselt tund aega koristame ja siis koju läheme) pandi alarm tööle, manager tõmbas omale neoonkollase vesti selga (seda pidid ilmselt kõigi üksuste juhid tegema, et kriisiolukorras silma paista või nii – oi, kuidas ma irvitasin) ja kõik hoone inimesed käsutati trepist (!!!) alla maja taha sellele platsile:

Ja siis me seisime ja külmetasime seal pool tundi, keegi karjus vahepeal midagi ruuporisse, aga me ei kuulnud, mida täpselt. Olid mingid sildid, millel olid korruste numbrid, nende ümber oleks pidanud siis vist ideeliselt kogunema (mu meelest keegi seda küll ei teinud).

Ühesõnaga lihtsalt mõttetu külmetamine. Aga mingi hetk seal ringi tammudes avastasin, et meie maja taga asubki see kurikuulus maja, mis lõuna pool jõe ääres jalutades alati silma hakkab (vaata näiteks seda pilti) ja mida me enamasti tolle omapärase kuju tõttu täiesti ebaviisakalt lihtsalt m*nniks kutsume. Päris veider oli seda lähedalt ja alt üles vaadata:

Aga tegelikult peaks muidugi uue töö otsima kähku 😉

3 thoughts on “Praegu töötan siin”

  1. Londoni moodsa arhidektuuri pärl ju! Tõeline shedööver otse Sinu nurgataga! Sellisest kohast küll mujale tööle kolida ei tasu, nii prestiizikas koht! Endine Swiss Re, hüüdnimega Gherkin endise Balti Vahetuse (Baltic Exchange) hoone kohal, mis IRA pommiplahvatuses kõvasti viga sai 1992. aastal.

    Sinu (rikutud) mõtlemine on ka inglastele omane, veel hüüdnimesid: the “Erotic gherkin”, “the Towering Innuendo” ja “the Crystal Phallus”.

    Allikas: http://en.wikipedia.org/wiki/30_St_Mary_Axe

    Käi kindlasti vaateplatvormil ära 😉

  2. Kusjuures ma tahtsingi selle kohta Wikist rohkem lugeda, lihtsalt ei teadnud ehitise päris nime ja ei osanud seega midagi otsingusse panna. Aitäh 😀

  3. kusjuures ma ei mäletanud ta nime ka, otsisin märksõnu “london” ja “building” wikist ja kuskil teine-kolmas maja oli ta nimekirjas. vahele juhtus ka mingeid liste ja muid selgelt mitte konkreetse objekti tüüpi asjade artikleid, millele polnud vaja sisse ronidagi. aga gherkin on siis üks Londoni kuulsamaid maju – seda näitas ka wikist leitavus, et märksõnade peale sattus ta esimeste hoonete hulka.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top