Apr 282008
 

Eilehommikusel kokkusaamisel haiglas suunati mind kohaliku perearstipraksise ämmaemanda juurde, kes peaks siis minu eest ülejäänud raseduse aja hoolt kandma. Peaksin ikkagi käima haiglas UH-s ja verd andmas, aga ülejäänud asjad saaks kohapeal korda ajada. Kui kohalikul perearstikeskusel ämmaemandat poleks olnud, oleksin pidanud haiglas käima hakkama, aga see on suur ja neil on seal alati nii kiire, seega kohalik praksis on alati parem variant – väiksem ja inimlikum.

No aga ma ju olen kolimas, mida ma neile ka ütlesin. Nad arvasid, et ehk ma ikka nii kaugele ei koli ja võin tolles praksises edasi käia, mis mul praegu siin paari minuti jalutuskäigu kaugusel on. Jäi siis selline jutt, et lähen panen esmaspäeval ise nende juures aja kinni (umbes nelja nädala pärast peaks järgmine kokkusaamine olema).

Kuivõrd nüüdseks on suht kindel, et me selle korteri saame, hakkasin otsima perearstikeskusi uue elukoha lähedal. Ja tõepoolest, kohe ümber nurga paari minuti jalutuskäigu kaugusel ongi lähim praksis, kus on olemas maternity services – see on JUST see, mida mul vaja on!

Ja kohalik haigla jääb ikka samaks. Õigemini üks teine haigla oli miilide poolest veidikene lähemal (2,6 vs 3), aga sinna oli ühistranspordiga halvem saada, seega sobib ikkagi kõige paremini see, kus ma siiani käinud olen, kus kõik mu senised andmed on ja kus ma ideeliselt ka sünnitama peaks. Ideeliselt sellepärast, et ma kavatsen uurida, kas kuskil läheduses on ehk olemas riiklikke ämmaemandate keskusi – neis saaks ka tasuta sünnitada, aga need on väiksemad ja inimlikumad ja väiksema sekkumisega, seal oleks ilmselt mõnusam, kui haiglas. Ja need asuvad enamasti siiski haiglate lähedal, nii et vajaduse korral saab alati sinna minna, kui sünnitus ei kulge oodatult ja on vaja professionaalsemat abi… No eks näis.

Igatahes see, et mul on nii lähedalt võtta kõik teenused, mida enne ja pärast rasedust vaja on, on veel üks märk sellest, et see korter ongi just meile mõeldud. Omanikul ei saa ometigi midagi Maasika vastu olla või mis?

Saatsime talle just meili, kus kinnitasime, et tuleme hea meelega järgmisel nädalavahetusel lepingut sõlmima ning meile oleks ka kõige sobivam aeg kolimiseks 10. mai (tema pakkus selle kõigepealt välja).

Oeh. See kõik tundub liiga hea, et olla tõsi. Hoidke pöialt!!!

PS. Ma annan endale suurepäraselt aru, et mu blogi ongi juba omandanud kergelt titeteemalise varjundi – aga no krt, ma ju ikka kirjutan sellest, mis parasjagu keelel ja meelel on. Loodetavasti jääb mulle ikka piisavalt muud elu ka, ma tõepoolest ei taha kanaemaks muutuda!

  2 Responses to “Udupeen”

  1. Kanaema ja rongaema vahele mahub kenasti ära lihtsalt EMA.

  2. ei, veel pole liiga titeteemaline. ja jutt on sul ka selline normaalne, mitte mingi pluti-pluti… see loeb ka.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.