May 042008
 

Ma mõtlesin just praegu, kuidas Epu Roheraamatu lugemine ei tulnud minu jaoks hetkegi liiga hilja – seoses raseduse ja tulevase lastekasvatamisega on nii palju asju, millele mõelda, nii palju valikuid, mida teha…

Ma ei tea, kas ma oleks näiteks enne selle raamatu lugemist olnud nii kindel, et hakkan kasutama riidemähkmeid, mitte ühekordseid keemiaõudusi. Ja ma oleksin tõenäoliselt ostnud plastmassmänguasju, millest ma nüüd kavatsen hoiduda.

Ja nii edasi.

VÄGA õigel ajal sattus see raamat mu kätte!

  9 Responses to “Lihtsalt üks mõte”

 1. Ahoi.
  Tegelikult avastad sa mingi hetk, et kährikutega on nii palju tegemist, et mistahes “ühekordsed keemiaõudused” olgu need siis Pampersid, niisked salvrätid v. muud ühekordselt kasutatavad asjad, mis SINU elu kergemaks teevad on kui taeva kingitus. Oleneb lapsest, aga üldselt on noorel emal emaksolemisega nii palju tööd, et sa saadad igasugu rohelise iba puu taha ja valid need tooted, mis SINU elu lihtsamaks teevad.

 2. nõus offfiga :-)

 3. No niiskeid salvrätte hakkan ma ilmselt nii ehk naa kasutama, vähemalt aeg-ajalt. Ja ka ühekordseid mähkmeid, nt väljas olles. Üritan lihtsalt mingid ökod leida ;)

  Aga ühekordne vs riidemähe teemaga haakub tugevasti ka rahaline pool – riidemähkmete kasutamine tuleb nii 2-3x odavam ja rahaga saab meil tänu sellele uuele elamisele ikka suht kitsas olema.

  Mitte et ma midagi kahetseks… Koht on seda väärt :)

 4. ma mäletan hästi, kui mul oli väiksena tagumik kärnas ja püksis sügeles, sest ema pesi vanu marlimähkmeid muudkui heledamaks. Keemiaõudusi sel nõukaajal veel polnud.

  Aga muidu tahtsin veel öelda, et loomulikult hoia oma laps kõikide pahade mitteöko asjade eest, nagu pestitsiididega töödeldud yorkshire’i porgandid, linnatolmused camdeni maasikad, poolsünteetilisest materjalist valmistatud sipupüksid, diethanooli sisaldav beebišampoon ja plastmassist hiina mänguasjad.
  Pane beebi selle asemel hoopis destilleeritud akuvette, kata nägu respiraatoriga ja muretse talle puhtast titaanist kiiver – eeldusel, et tal mingit metalliallergiat pole. Siis kasvab tast tubli ja terve kodanik :)

 5. Oh teid küll :)

  Ma ei tea, kas ma suutsin selle lühikese postitusega tõesti jätta mulje, et mu aju on nii rohepestud?

  Muidugi kavatsen ma oma lapsele võimalikult tervislikku toitu anda (aga arvestades Londoni tavapärast supermarketite toiduvalikut ja meie rahaliste vahendite piiratust, ei saa ma sellega kindlasti liiale minna) ja talle võimalikult nahasõbralikust materjalist riideid osta (ma ei taha sünteetikat endagi selga, saati siis beebile), aga rohehulluks muutumiseks olen ma ilmselgelt liiga mugav ja liiga vaene. Liiga palju tervet mõistust on mul kah ;)

  Tänapäevased riidemähkmete süsteemid on ikka midagi muud, kui vanasti (ning tuletan meelde, need on ühekordsetest tunduvalt ODAVAMAD! Ja siiski, ka nahasõbralikumad) ja ma ei näe midagi halba selles, et ma üritan plastmassplönnide asemel lapsele pigem puust-riidest mänguasju ja raamatuid muretseda. Nii palju, kui ma olen aru saanud, pole nendega üldse mõtet üle pingutada, sest väikelastele meeldib sama palju mängida majapidamises leiduvate asjadega (köögis leiduvad topsikud jmt) ning üleüldse õpivad nad oma mänguasju seda rohkem hindama ja armastama, mida vähem neid on. Mulle sobib, me pole rikkad ;)

  Mis Hull-Mäxi ülejäänud soovitustesse puutub, siis Michael Jacksoniks ma muutuda ei kavatse, seega on need veidi kohatud.

  Mõistust, sõbrad!

 6. väike tähelepanek – riidemähkmetega mul pole kogemust, aga ökomähkmed lasevad külgede pealt mõnuga läbi, eriti kakat. ja murphy on see, et laps kakab ainult siis, kui tal on kakat mittepidav mähe all.

  ja kahjuks puust mänguasjad ei meeldi lastele. tegelikult ei meeldi neile üldse mänguasjad. st meeldivad siis, kui nendega saab midagi muud purustada. nt lauvärvitopsi.

 7. oh appi! mu öeraas on titeeksperdiks hakkand…

 8. Häda ajab härja kaevu, eks ;) Sa ei kujuta ettegi, kui palju kirjandust ja netilehekülgi ma läbi tuhninud olen…

  Leeni jutt ökomähkmete pidavusest teeb mind muidugi natuke murelikuks. Samas, Londonis peaks vast veidi rohkem variante leiduma, Eestis ju ainult Moltex – loodame parimat. Ja Kessu hakkas just riidemähkmeid katsetama, saan varsti tema värskeid kogemusi kuulda.

  Mis mänguasjadesse puutub, siis mida rohkem ma uurin ja kuulen, seda vähem tundub olevat mõtet neid osta. Tähendab, osta muidugi tuleb, aga tõesti minimaalselt.

  Ma praegu ei tunne üldse mingit tahtmist ühtki lapsega seotud asja osta, seega pole karta, et ma ahvivaimustuses kõike liiga palju ostaks. Eks see tahtmine raseduse lõpupoole loodetavasti ikka tuleb (kurb oleks ju osta lihtsalt sellepärast, et PEAB, tahtmist ja elevust võiks ka olla!), aga ka siis seab rahaline olukord (õnneks) piirangud. Hetkel liigutab natuke ainult mõte ägedatest rasedariietest, aga kuna kõhtu veel pole, ei saa ka seda realiseerida :D

 9. […] kui lahe on ikka vanu postitusi lugeda. Ja kommentaare Just lugesin oma esimesi arglikke rohemõtteid lastekasvatuse alal, kus pea kõigi kommentaatorite poolt ülimalt kahtlev-kriitilist vastukaja […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.