May 042008
 

Olen viimased tund aega tänase suurürituse tagamaade ja tulemustega tutvunud (isegi BBC-sse jõudis!) ning täiega sillas. Nii kuradi kahju on, et olen ise ära kaugel Londonis ja ei saa sellistest asjadest osa võtta – pea kõik sõbrad-tuttavad käisid.

Aga ma loodan, et seda hakatakse igal aastal kordama ning jälle Eestis elades lähen 100% ise ka!

Huvitav on see, et siin Londonis ei tunne ma üldse nii suurt tahtmist kuskile midagi vabatahtlikult koristama minna. Tegelikult, kui mingi vastav info minuni jõuaks, siis ehk läheks ka, kes teab. Siiani pole lihtsalt jõudnud.

Ma lihtsalt… Ei pea Londonit oma koduks. Inglismaa pole minu kodumaa ja sellega seoses pole mul ka mingit palavat armastust ega tahtmist kõike ümbritsevat muuta (loe: kellegi teise s*tta koristada). Eestis oleks hoopis teine asi…

Aga see on ikkagi minu ajutine kodu ja vähemalt tahan teha kõik enesest oleneva, et minu prügi saaks õigesti sorteeritud ja ära visatud. Uurisime tänagi oma uue korteri omanikult kohalikke prügireegleid ning saime oma üllatuseks teada, et Lambethi linnaosas (ja me oleme siin elanud eelmise aasta juulist saati) on päris esinduslik süsteem – kõik korjamine on tasuta, kui on suuremat prahti, võid neile ette helistada ja ka see viiakse tasuta minema. Või nojah, mis nüüd tasuta – me ju maksame council taxi… Aga hea, kui selle maksmise eest midagi nii lihtsat ja olulist saab :)

Ma olengi nüüd Lambethi omavalitsuse kodulehel surfanud ja värskendanud oma teadmisi selle kohta, mis läheb recyclingusse ja mis mitte. Selle nimekirja peaks koos näidetega kohe välja printima ja kuskile nähtavasse kohta kleepima, siis on kõigi võimalike küsitavuste korral alati hea üle kontrollida.

Mul on tõesti hea meel, et saab jälle recyclingut hakata eraldi panema. Siinses vastikus korteris pole mingit süsteemi, kõik prügi läheb ühte kohta. Ja see on täiesti selle maja, selle omaniku ja meie endi süü. Pähh. Lugesin just, et siit tänavalt viiakse reede hommikul pool seitse kõik prügi minema ja ideeliselt peaksid meil olema tasuta oranžid kilekotid, kuhu siis kõik recycling praht panna, aga vat enne tänast ma seda isegi ei teadnud, kotte siin loomulikult pole ja keegi pole meile kohalikust prügisüsteemist midagi rääkinud ka. Vastastikune hoolimatus…

Oh jah. Olen ka mina kilekotitasandil ja roheliseks saamiseni on veel pikk maa. Aga pärast Epu roheraamatu lugemist ei kao need mõtted (mis olid ennegi olemas, aga said nüüd palju konkreetsema suuna) enam kuskile. Ei ole enam tagasiteed.

Edasi rohelisema elu nimel, mis ma muud oskan öelda :)

Ja muidugi au ja kiitus kõigile tänastele ära tegijatele Eestis. Loodetavasti olen minagi ühel päeval teie hulgas.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.