Sep 212008
 

Eile lõi minus üle pikkade aastate (viimati elasin aiaga majas 6-aastaselt ning mäletan siiani, millist mõnu lillepeenarde rohimine mulle pakkus) jälle välja väike aianduspede. Kõik sai alguse sellest samast lillepotist kõrvaloleval pildil, kus ma avastasin äkitselt kasvamas sama lille, milletaolisi meil kaks tükki köögis potis on. Kangekaelne lill, ma ütleks, sest ma unustan vahel kuu aega kasta. Ja IKKA muudkui õitseb, ära ei sure. Aias on muidugi kergem, seal kastab vihm…

Igatahes kitkusin selle poti siis puhtaks ja võtsin kõik kuivanud lehed-õied ja teod ära. Ja siis ma vaatasin edasi. Ja rohisin siit ja sealt. Häda on selles, et ma pole eriti kindel, mis osa meie aiast on umbrohi ja mis lilled või muud järele jätmist väärivad taimed. Lillepeenraid kui selliseid pole ühtki, lilled kasvavad pottides (ja pooled potid, ma kahtlustan, on ka AINULT umbrohtu täis) + paar roosipõõsast ja muud põõsast ja siis see muruplats… Ja siis aia äärtes rohelist. Sinna tahtlikult istutatud või ajaga kasvanud umbrohi? Pole õrna aimugi, sest nagu juba mainisin, pärinevad minu viimased aianduskogemused 18 aasta tagusest ajast.

Kui ma oleks asjaga suvel pihta hakanud, oleks mul ilmselt tunduvalt kergem olnud – esiteks polnud aed siis veel nii metsa kasvanud ja teiseks lilled päriselt ÕITSESID – ehk mul oleks olnud kergem umbrohtu lilledest eristada ;) Praeguseks on enamik neist juba ära õitsenud ja võta siis kinni.

Aga mulle ikkagi nii kohutavalt meeldib! Rohida ja kitkuda ja mullas möllata… Kahju, et ma siin alles nii viimasel minutil tegudeni jõudsin, suuremat korda saata enam ei oska ega jõua. Tahaks Eestis ka oma aeda… Nii mõnus oleks ringi mässata, hea närve rahustav tegevus (mitte et mul närvid hetkel püsti oleks, aga kohe HEA oli aias olla sellegipoolest).

Igal juhul ma tahaks teada, mis lill seal pildil on, sest mul kasvab seda aias mitmes potis ja köögis ka. Valget, punast ja roosat. Nagunii on mingi ilgelt levinud ja lihtne lill, lihtsalt mina ei tea :)

  4 Responses to “Mis lill see on?”

  1. See on kõige harilikum pelargoon, ladina keeli Pelargonium. Üpris lihtne teist pidada ka, nagu Sa ise juba nägid :) Kui ma oma kodu saan, siis panen mõned köögiakna peale :) Need on kohe sellised mõnusad kodused taimed.

  2. isegi mina tean, et pelargoon =)

  3. pildi järgi otsustades tahaks ta sul kasta saada ;)

  4. […] jõua ma sinna rohkemaks kui grillima ja nii kõik metsistubki. Londonis jõudsin ma tegudeni alles sügisel, kuu enne välja kolimist ja toona olid mul täpselt samad mured, mis nüüdki – kuidas teha […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.