Dec 132008
 

Kõik algas sellest, et mul oli piima vahustamiseks väiksemat kannu vaja. Ühtlasi mängisin mõttega osta termomeeter, otsustasin seda aga lõpuks mitte teha, kuivõrd ma olin veel aasta tagasi täiesti perfektselt välja treenitud käega kuumust katsuma ja seda oskust ei tohiks olla kuigivõrd raske jälle käppa saada, viimasel ajal läheb asi juba täitsa hästi. No okei, ma lihtsalt ei tahtnud 100-200 kr maksta ;)

Aga siis ütles Mees, et ma võiks osta ka neid šabloone, millega cappuccinole kakaopulbrist pilte joonistada. Ma siis hakkasin uurima, milliseid saada on.

No ja nüüd ma olengi hädas. Leidsin neli erinevat komplekti ja pean esmaspäevaks ära otsustama, millised tellin, sest Iiris lendab juba veidike rohkem kui nädala pärast Eestisse, kohale toimetamine võtab paar päeva aega ja kui ta sel hetkel kodus olema ei juhtu, peab veel postkontorisse järele ka minema.

Nii et te peate mulle nüüd nõu andma, millised kõige ägedamad on.

See leht, kust ma kannu tellin ning nagunii sellepärast £4.95 postikulu maksma pean (kann ise maksab £5.89), pakub minu meelest kõige ägedamat komplekti:

See oli aga kirvelt kallis – £12.83. Vähe sellest, paar päeva hiljem neid enam eraldi ei müüdudki, nüüd on vaid eriti fancy kinkekomplekt, mis sisaldab peale šabloonide ka topsi kakao raputamiseks (mõtlesin nagunii tellida) ning peaaegu kilost pakki kvaliteetkakaod (kuluks ka ära). Hind on muidugi vastav – £24.70. Komplekt on selline (siin foto peal on noodivõtme šabloon ka paremini näha):

Teine suhteliselt äge komplekt, tunduvalt odavam (£4.50 + postikulu £1.50 = £6):

Üks näidis kohvist ka:

Siis on veel kaheksa erineva pildiga komplekt, need näevad tänu oma neoonvärvidele suhteliselt rõvedad välja (£2.25 + postikulu £3.99 = £6.24):

värvilised

Jälle üks näidiskohv:

värvilised2

Ning viimaks 16 šablooniga komplekt (£3.95 + postikulu £1.30 = £5.25) – leidsin netist kaks fotot, millelt kokku näha 13 erinevat pilti:

Nonde kahe viimase komplektiga jäävad pildid suhteliselt robustsed… Samas mõned on täitsa kenad.

Loogiliselt võttes ei ole mõtet seda hirmkallist komplekti tellida, aga ma ju nii kangesti tahan! Seda enam, et kannu tellin nagunii tollelt lehelt, postikulu pean nagunii maksma ja kakaotopsi on ka nagunii vaja (tops eraldi maksaks £4.70). Aga see teine komplekt on ka täitsa äge ja võrreldes esimesega nii odav, et ma võiks ju selle sama hästi lisaks tellida. No ja need kaks viimast, nois on ka mõned pildid, mis mulle meeldivad ja milliseid esimestes pole.

Aga ei, nelja komplekti pole kohe kindlasti mõtet tellida.

Ma ei kujuta ette, kas taolisi asju Eesti kaubandusest ka saada võiks. Kannu olen otsinud, edutult (on kas vale kuju või suurusega). Leidsin ühelt netilehelt ja saatsin neile kirja, et uurida, kas eraisik ühekaupa osta saab ja mis hind üldse on, loodan neilt esmaspäevaks vastuse saada, et siis otsustada, kust mõttekam osta on.

Kakaotopsi saaks ka kindlasti kuskilt, aga ma ei viitsi mööda poode kolistada ja otsida, seda enam, et ma tahan just sõelaga (jääb ühtlasem), aga enamik topse on tõenäoliselt aukudega – netist tellida on mugavam.

Ja šabloone… Mul pole õrna aimugi, kas Eestist saab, ehk isegi saab kuskilt. Tõenäosus, et ma need ka üles leiaks, on mu meelest suhteliselt väike.

Ahjaa, kindlasti leiaks kõik need asjad Londonist kuskilt poodidest ka, hoiaks postikulu kokku… Aga ma ise ju ei ole seal ja Iirist jooksutada poleks eriti viisakas – aitab sellestki, et ta tõenäoliselt minu pärast postkontorisse minema peab.

Kui ma veel ise Londonis elaks, kolistaks ma natuke poodides ringi ja telliks vähimategi süümepiinadeta selle kalli komplekti ära, naeltes mõeldes pole see hind midagi erilist. Aga ma elan nüüd Eestis ja pean Eesti rahas mõtlema… Niuks!

Andke nõu ühesõnaga ;) Valige oma lemmik(ud).

  10 Responses to “Raske valik”

 1. Rumal küsimus, aga kas papp ja käärid ei ole variant?

 2. esimene või teine või siis mõlemad

 3. hääletan esimese ja viimase kasuks. neid viimaseid pilte saad maasikale ka kasutada =)

 4. Papp ja käärid oleks variant küll, aga esiteks ma ei viitsi ja teiseks jääksid need pildid kõik seda robustsemat laadi, mingit peenikest värki sealt ju ise välja ei lõika.

 5. papp (eriti hea on õhuke pehme plast) ja terav vaibanuga: saab vägagi filigraanseid asju teha :)

  (üks kunstnik juhtus lugema)

 6. Kas mõni kunstnik tuleks ja teeks mulle? :P

 7. kunstnik hullult tahaks, et ta saaks eksamiks õppimist sellisel viisil edasi lükata, aga tähtajad on kukil :D (ilukirjandus ja kokandus ja igasugune muu nikerdamine ootavad nukralt oma järjekorda..)

 8. pole küll viisakas kellegi rahakotti vaadata aga alles sa kurtsid et raha vähe ja et emapalga jaoks pole veel paberid korras… ted kindlasti, et kui 15.daks dets. paberid korda ei saa siis on esimene võimalus emapalka saada alles 8.dal veebruaril ja seda ka juhul kui 15.daks jaanuariks taotluse tehtud saad.
  kas sellises olukorras on mõistlik mitte hädavajalikke kulutusi teha …

 9. No tegelikult meil olid selle maksmisega juba väiksed kokkulepped tehtud, see pidigi hiljem toimuma, ma lihtsalt kasutan praegu juhust, et inimene on Londonist Eestisse tulemas.

  Aga see kuupäevade värk, seda ma näiteks ei teadnud. Kui ma pensioniametist uurisin, kaua asjaga minna võiks, siis arvati, et kui kinnitavad kirjad olemas ja isa Eestis töötab, siis võib vast “kohe” maksma hakata. Ilmselt kohe ongi nende jaoks siis vastavalt (üle)järgmise kuu kaheksandaks.

  Mhmh, ja isa on meil ka olemas, ei olnud päris sellist plaani, et elamegi järgmised poolteist aastat minu rahadest. Ma ise nõudsin, et ta alguses natuke pikemaks koju jääks.

  Kokkuvõtteks – ma pean oma kokkulepped igaks juhuks üle rääkima ja kuupäevi täpsustama :)

 10. Aga muidu kui Veeriku kanti peaksid sattuma, siis seal on Livest’i nimeline nõudepood (laenutud, jae- ja hulgimüük), kus mina olen ostnud neid šabloone, kanne jms. Ja hirmusarmas teenindus on neil. Hinnad on eesti rahas OKd. Neil on kodukas ka mu meelest… ja parim kannuvalik on muidugi vangla juures Arcogrenis (aga seal on Tartu nõmedaim teenindus jällegi) – aga kui jalutada viitsid, siis sealt saab ka.. :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.