Jan 212009
 

Pesime eile õhtul pesu. Mingi hetk tegi masin imelikku häält, aga läks siis jälle normaalseks, seega pikemalt ei juurelnud. Hiljem, kui tahtsin pesu kuivama panna, ei saanud trumlit liigutada.

Täna hommikul luges Mees garantiikaardilt, et garantii ei kehti, kui ei kasutata maandusega pistikut. Ega’s midagi, läks siis poodidesse otsima. Otse loomulikult kesklinna kandis polnud ja pidi Eedeni juurde minema. Kui ta sealt ükskord tagasi jõudis, tuli pärast pikka nokitsemist välja, et on ikkagi trelli vaja.

Nokitsemise käigus jõudis ta muuseas vanast kontaktipesast ja mingist suvalisest ebavajalikust (toite?)juhtmest lisapikendusjuhtme ehitada, sest vannituppa oli vaja valgustamiseks lampi (elekter oli ju välja lülitatud) ja ainus olemasolev pikendus oli liiga lühike. Ühtlasi jõudis ta läbi põletada soolalambi pirni, millelt ta oli lambi osa eredama valguse saamiseks pealt ära võtnud – see on nimelt hetkel meie majapidamise ainus kohtvalgusti. Tagantjärele tarkusena peab tõdema, et ilmselt ei tohi pirni lambist väljaspool põletada.

No ja siis jälle välja trelli laenama ning lõpuks tagasi jõudes sai uus pesa pärast veel mõningast nokitsemist seina. Kell kolm helistasime garantiisse.

Algul öeldi, et enne järgmist nädalat ei saa keegi tulla. Kui kurtsime, et meil on märg pesu masinas, saadeti siiski kohe mees kohale (mistõttu ta oma järgmisele kokkusaamisele vähemalt pool tundi hiljaks jäi).

Kruvis tükk aega masinat lahti, sai lõpuks trumli kätte ja tuli välja, et õnnetuse põhjustajaks oli pesus olnud viigipükste haak, mis oli kuskile taha niiviisi kinni jäänud, et trummel enam ei liikunud, mingi rihm läks katki ja trummel ise üsna mõlki.

Pesu saime kätte, aga masin ei tööta. Enne järgmist nädalat ei jõua varuosad kohale. Kui juhtub ime, saab selle jama kuidagi garantii alla pandud (no see ilmselgelt on meie süü, aga mul jäi mehe jutust mulje, et äkki kuidagi saab). Kui hästi läheb, peame ainult mehe töötundide ja uue rihma eest maksma. Kui halvasti läheb, siis lisaks veel uue trumli eest ka.

Raha on meil ju ülearu…

Need püksid, muideks. mitte et Mehel oleks kavatsust neid reaalselt kanda, aga ta käis eile oma eksi juurest mingeid viimaseid sinna jäänud asju ära toomas ja viskasime tollest kotist välja tulnud riided kõik pessu. Noh, kui eks peaks endiselt mu blogi lugema, siis ta ilmselt naerab kahjurõõmsalt. Mina küll samas olukorras naeraks.

Ühesõnaga läks palju aega ja närve ning tulemuseks on “rõõmus” ootus, kui palju remondiarve maksma läheb ja kausitäis haisvat pesu (terve öö + pool päeva masinas), mis tuleb käsitsi üle pesta.

Ahjaa, uuele pistikule ei heitnud remondimees pilkugi.

  7 Responses to “Just seda oligi veel vaja”

 1. ses mõttes, et homme lõunani ja siis pühapäeval kella viiest oleme Tartus. Võib ka meie juurde tulla pesema.

 2. Maandusega pistik on ju vajalik teie enda julgeoleku huvides, et mitte halbade asjade kokkujuhtumisel voolu alla jääda.
  Aga eks ohutunne kõige suhtes kasvab vanusega, nii noorelt polnud ma ise mitte põrmugi targem. Esimese lapse sündides olin 22 ja maailm paistis hoopis teistsugusem kui praegu

 3. Pesumasinad on vahvad!

  Mul oli loputusvesi mingi 3 päeva masinas ja ma ei saanud pihta, mis sellel viga on.

  Lõpuks, kui üks teine kodumasin tööle ei hakanud, avastasime, et tegelikkuses oli lihtsalt el.kapist üks faas end mingi x-ülepinge vms põhjusel välja visanud!

  :?

 4. Superparanoik hoiatab: ära kirjuta selliseid asju oma blogisse, on halvemaidki asju juhtunud tänu sellele… Alati peab arvestama, et ei loe mitte ainult eksid, vaid ka teised asjapulgad.

 5. Kuule, ma mõtlesin ka mõnda aega, kas tohib kirjutada või mitte. Aga lõpuks otsustasin, et pole vahet, kuivõrd mul pole mainitud ei enda ega firma nime, seega on vahele jäämine kaduvväike. Kuna viga polnud ilmselgelt elektrisüsteemis ega 99% tõenäosusega lähe see ka garantii alla, siis pole ju vahetki.

  Ma olen täiesti kindel, et töömees, kes täna siin käis, ei satu eales mu blogi lugema ning ma olen 99,9% kindel, et need üks-kaks inimest, kes loevad töömehe veakirjeldust remodiaktil, ei satu samuti siia lehele.

  No ja kui satuvad, siis läheb lihtsalt see viimane 0,1%, et meil remont garantii korras ära tehakse, muud miskit :)

  Aga üldiselt ma üritan ise ka võimalikult paranoiliselt mõelda ja sellest tulenevalt üldisemalt või üldse mitte kirjutada.

 6. maandusega pistik, ei tekita ju maandust, karm reaalsus.
  Kui seinas on vene aja juhtmed ei oma maandusega pistik üksinda mingit väärtust.Seega remondimees tõenäoliselt teadis seda ja kuna teil midagi läbi ei põlenud, siis polnud tal seda vaja ka vaadata.

 7. amm… ma ei oleks pool päeva selle pistikuga mässanud, kui seal kolme juhet poleks olnud…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.