Feb 032009
 

Minu pühapäeva õhtul saadetud kirja peale helistati eile pensioniametist ja käisin täna nendega rääkimas.

Tuli välja, et kõik on täiesti korras, ainult et esiteks oli vaja mu Londoni viimast palgalehte (mida klienditeeninduses toona küsida ei osatud, sest selliseid juhtumeid praktiliselt pole ning neil puudub arusaadavalt kogemus taolisteks asjadeks vajaliku paberimajanduse kohta) ning teiseks oli neid segadusse ajanud see, et tööandja kirja kohaselt lõppes mu töösuhe alles novembri teises pooles (nagu varem korduvalt mainitud, jäi mul lahkumisavalduse saatmine pool kuud hiljaks).

Niisiis – kuna novembris sain UK tööandjalt viimased rahad, siis vanemahüvitis tuleb alates detsembri eest ja seda makstakse kahes osas – tavalisel kuupäeval Eestis teenitu põhjal arvutatud osa ja mingil hilisemal kuupäeval Londoni tööstaaži järgi arvutatud osa. Tegid mu viimasest payslipist koopia, lasid täita ankeedi, kus kinnitasin, et elan nüüd püsivalt Eestis, kirjutasin avalduse, et olen järgmisel kuul toimuvatest tasaarveldustest teadlik… Ja nagu ma aru sain, siis mõlema tööandja kirjad ja viimane palgaleht on piisavaks tõestuseks, ei peagi hakkama midagi täiendavat kuskilt järele pärima. Mul olid muidugi igaks juhuks absoluutselt kõik Londoni palgalehed kaasas (ja kuna mulle maksti 2008 jaanuarini kord nädalas, alles pärast seda kord kuus, oli neid ikka paras patakas), aga neid ei tahetud isegi näha – tööandja kirjadest piisas.

Ma ei julge muidugi enne lõplikult hõisata, kui raha päriselt arvel on (midagi pidi juba see kuu tulema ja märtsi rahadega tehakse lõplik tasaarveldus – see jaanuari lõpus saadud summa oli ka novembri eest makstud, mille eest ma saama ei pidanudki, aga selle asemel saan lapsehooldustasu jne jne jne), aga praegu tundub küll, et kõik on kõige paremas korras.

Ja Tartu pensioniametiga on mul tõepoolest ainult kõige positiivsemad kogemused – klienditeenindaja, kellega novembrist saadik kolm korda jõudsin suhelda, oli väga sõbralik ja abivalmis, samamoodi nüüd juhataja asetäitja (oli vist) – meeldiv noor naine, kes mulle ilusti kõik ära seletas ja ankeeti täita ning avaldust kirjutada aitas. Sellest rääkimata, et minu õhtul kirjutatud kirja peale helistati juba järgmisel hommikul kell pool kümme – tõeliselt kiiduväärt kiirus :)

Tähistasin häid uudiseid sellega, et ostsin peale piima ja või ka jogurtit, kohukesi ja šokolaadi – viimased kolm olid muide kõik soodushinnaga ;) Sellised väikesed rõõmud siis nii kaua, kuni raha päriselt arvel on ja ma olen 100% kindel, et kõik on jonksus. siis… Siis võin minna ja need kingad ära osta :)

Ma olen kindel, et nüüd leiab Mees endale ka varsti töö, sest head asjad kipuvad ikka käsikäes käima!

  5 Responses to “Suurepärased uudised”

  1. Ta kandideeris sinna juba kolm nädalat tagasi – neil oli kogu aeg tööpakkumine väljas… Aga nüüd tehti ametlik konkurss, peab konkureerima :P

  2. vahva!

  3. […] oleks vist õige aeg üles tunnistada, kuidas me tol päeval, kui ma pensioniametist kinnitust sain, et rahaasjadega kõik korras on, patuga pooleks Londoni […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.