Feb 252009
 

Chrome vs Firefox teema hakkas mind kohe huvitama, leidsin näiteks ühe asjaliku artikli. Pole küll Chrome’i endale uuesti peale pannud, aga tundub, et miski hetk siiski teen seda :)

Google võtab üle, mis teha.

Aga seda ma ootan küll endiselt, et Bloggeri blogides hakataks üksikute postituste parooli alla panemist võimaldama – täiesti kinnised blogid, millele lugejateks saab kutsuda ainult piiratud arvu inimesi ja mida ei näita RSS lugejas, on nii TÜÜÜÜÜÜTUD (mhmh, Kessu, ma vihjan natukene sinule :P).

Ja sellest ei ütleks ka ära, kui Blogger võimaldaks suuremaid fotosid blogisse panna nii, et iga kasutaja sellega hakkama saaks (selliseid pedesid nagu mina, kes viitsiks iga foto kindlasse mõõtu lõigata ja htmlis käsitsi ühe foto kohta kolme numbrit muuta, pole just eriti palju).

Aga pärast pikki kaalutlusi jõuan ma ikka ja jälle tagasi selleni, et Bloggerist paremat keskkonda pole – lihtne, funktsionaalne, lubab htmli närida ja kõike enda maitsele kohandada. Kui paroolid ja suuremad fotod ka veel tuleks, siis ei oskakski eriti rohkemat tahta.

Ahjaa… Ma jõudsin lõpuks selleni, et panin oma Hoti nö “ametliku” aadressi kirjad Google’i kaudu käima. Pole seni Gmaili pea üldse kasutanud, ehkki mul on seal meiliaadress, millega Orkutisse ja Bloggerisse sisse login – ametlik kirjavahetus käis seni ikka Hoti ja eraeluline MSNi (st Hotmaili) kaudu – sealt on kohe hea näha, kui mõni uus meil tuleb.

Ühtlasi kaalun täielikku Gmaili peale üle minemist, sest paradoksaalsel kombel tundub Hotmail nüüd, kus ta MSNist avades vaikimisi Firefoxis lahti tuleb, kuidagi mõttetu – postkast on kogu aeg vahelehel lahti, ei kliki enam uue meili puhul MSNi notificationil, et see uues aknas lahti teha, teen lihtsalt olemasolevas refreshi. Aga Hotmailil on halb omadus iga natukese aja tagant välja logida, nii et pean uute kirjade lugemiseks ühe kliki asemel kolm tegema (refresh, sign in again, refresh) – siis võiks ju juba hoopis Gmail kogu aeg lahti olla, mis pealegi uute meilide arvu vahelehel ära näitab.

(Mhmh, ma ei imesta, kui te sellest viimasest lõigust üldse aru ei saanud)

Üleüldises plaanis meeldiks mulle, kui Google MSNi ka üle võtaks ja selle juba olemasolevate teenustega ühildaks – aga no see ei saa ilmselgelt kunagi juhtuma. Ja Google Talk mulle ei meeldi. Mis seal ikka, kõike head ei saa…

PS. Vanade aegade meenutuseks sobib hästi üks jabur mälestus artiklist, mida aastaid tagasi lugesin, kus soovitati tol ajal Eestis konkurentsitult esikohal oleva otsimootori neti.ee-ga paralleelselt väljamaa lehtedelt info otsimiseks Altavistat või Lycost (?) kasutada. Olid ajad :)

  7 Responses to “Google võtab üle”

 1. gmail notifer on minu sõber, mis näitab kohe uue kirja saabumise ka siis ära, kui postkast tabina lahti ei ole. aga tõenäoliselt sa tead seda niikuinii :D

 2. Ei teadnud kusjuures – nagu öeldud, pole ma Gmaili hoolimata aadressi olemasolust varem üldse kasutanud. Väga hea!

 3. mul on mac ja see google notifier on kohe desktopi toolbari peal (seal, kus kellaaeg ja aku märge jne) – see kontrollib ise aeg-ajalt postkasti sisu ja kui on uus e-mail tulnud, siis annab sound notice’i ja kuvab väikse akna kirja sisuga (ei oska paremini seletada). igatahes, väga supperluksilt mugav vidin.

 4. Aga GTalk? Kasutan linuxis selle asemel küll Pidginit (Gaimi uus nimi), mis on vähe vanakooli programm, aga võtab kokku kasvõi mitu erinevat msni, jabberi, ICQ ja teiste protokollide välksõnumikasutajatunnust. Windowsis on mul MSN ja GTalk. GTalki Windowsi ametlik klient on nagu kroomgi piske ja mugav. Teoreetiliselt peaks saama Jabberi süsteemidesse (mida endast tegelikult ka GTalk kujutab, lisatud on vaid akustiline suhtlemine, mida väljaspool GTalki ametlikku klienti ka kasutada ei saa) vastavate serverite abil lisada ka muude välksõnumiprotokollide kasutajaid. Kuid see eeldab enda spetsiaalse Jabberi serveri püsi hoidmist sõpruskonnaga. Serveris võib hoida pluginaid MSN’i, ICQ, AOL’i messengeri ja teiste protokollidega suhtlemise tarbeks. Sisse logimisest piisab vaid ühte süsteemi.

  Mõned firmad kasutavad firmasisest Jabberit, kõigile tehakse koos firma meiliaadressiga ka sinna kasutajatunnus.

 5. Jah, Gmail Notifier on praegu juba suisa aegunud. Uus Google Talk asendab seda täielikult. Samasugune pisike kirjakast ekraani all paremal nurgas.

  Pluss kõik hoti ja hotmaili lõputud jamad sinna otsa – ma tõesti ei tea, miks mõni inimene veel neid kasutab. Arvatavasti liigsest virkusest ning armastusest ebamugavuse vastu. ;)

 6. Lontu, ma ju kirjutasin eelviimases lõigus, et Google Talk ei meeldi mulle :P

  See kõlab nüüd ehk ketserlikult või naiselikult, aga mulle meeldivad MSNi emotikonid :) Need on ilusad, harjumuspärased ja une pealt pähe kulunud kombinatsioonidega. Ma pole Google Talki elus vist pea kunagi kasutanud, aga ei usu, et nende emotikonisüsteem Skype’i või Facebooki omast palju parem on (noid kahte olen teiste algatusel mõnikord kasutanud).

  Arusaadavalt on see, mis ma KIRJUTAN, kõigis nois suhtlusprogrammides esmane, siiski kasutan ma ka emotikone pidevalt (ja custom emotikonid on mulle eriti kallid) – ei ole valmis neist loobuma.

  Aga üldiselt – jätkake samas vaimus ja promoge Google’it. Firefoxi ja Hotmaili Chrome’i ja Gmaili vastu välja vahetamist ma kaalun juba täitsa tõsiselt.

  Mulle meeldiks, kui kuskil oleks mingi ühtne asi, mis annaks mulle reaalajas ja mugavalt teada, kui mul on Google Readeris või mailboxis midagi uut. Saan aru, et Gtalk e-mailidest annabki teada. Saaks äkki selle va readeri ka kuidagi kuskile märku andma, et ma ei peaks tabe kogu aeg lahti hoidma?

  Samas, miks ma ei võiks noid kahte tabi kogu aeg lahti hoida, eriti kui ma Chrome’i kasutama hakkaksin, mis mälu nagunii vähem võtab…

  Ma lihtsalt üritan laiemalt planeerida, et oma elu võimalikult lihtsaks ja mugavaks (sh arvutit võimalikult kiireks) teha ;)

 7. Teoreetiliselt oli kuskil mingi lahendus, mis võimaldas RSSe Readeri asemel hoopis Gmaili tellida. Iseenesest mugav ju – paned filtri peale ja see ei pruugi Inboxi joostagi. Või siis jookseb, nii nagu tahad. Kõik automaatselt märgendatud ja puha.

  Aga ma ei mäleta, kuidas see käis.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.