Mar 022009
 

Jajaa, ma tegin endale tõepoolest ise süüa – sooja toitu salati ja kastmega ja puha. Mis siis, et tatraputru ja kalapulki, kastmeks hapukoore-majoneesi segu ja salatiks hakitud kapsas. Nagu näha, pole ma söögitegemist veel päriselt ära unustanud.

Ja ma jõudsin isegi enne lapse ärkamist süüa! Kuna saime täna välja alles pool neli, jäi “lõunauinak” hilja peale – magas aknal üle kolme ja poole tunni, ärkas veidi enne poolt kaheksat. Kurjast see nii hiline magamine muidugi on – ei tea, millal ta mul  nüüd ükskord ööunne saada õnnestub. Aga no lihtsalt olude sunnil sai täna nii hilja välja (varem polnud kärutajat) ja ega ometigi ei raatsinud magusalt magavat last siis üles äratada – niigi oli teine enne pool päeva väsimusest viril.

Üheks Plika meelistegevuseks on kapinuppude küljes rippuvate mänguasjade maha peksmine (siit pildilt on näha, mis, kus ja kuidas ripuvad) – selleks pean ma ta tegelustekile niiviisi panema, et ta käega asju lööma ulatuks.

Täna panin ma ta keset tekki kaare alla, tema aga vahtis jälle ainult kapiuste poole – mis siis, et kohe kuidagi sinna ei ulatanud. No ja siis nihverdas ennast selja peal niikaua ringiratast, kuni jalad kapinuppudeni ulatusid ja sudis kõik asjad jalgadega maha. Laps peab oma tahtmist saama!

  3 Responses to “Lootust siiski on”

 1. Vaadates pilti, arvan, et on ainult aja küsimus, kui plika tee muusikakeskuse juurde üles leiab :)
  Selles vanuses muutuvad lapsed lausa tundidega tugevamaks ja targemaks. Leiutatakse kõikvõimalikke viise edasiliikumiseks, et eesmärgini jõuda. Meil hakkas roomamine pihta niiviisi, et kaks kätt korraga viidi suure hoo ja pärtsuga ettepoole, siis tõmmati keha järgi, see naljakas liikumisviis kestis päris tükk aega, enne kui õieti roomama hakati.
  Kas võtate plika Inglismaale kaasa kevadel? On tal Pass juba olemas? Passipiltide tegemine on omaette ooper. Meil läks peaaegu 40 minutit, enne kui nõuetekohase pildi sai.

 2. Ikka kaasa, kuidas siis muidu :) Dokumentidega plaanisime tegelema hakata aprilli alguses (poolteist kuud peaks asjaajamiseks enam kui piisav olema) – keegi hiljuti rääkis, kuidas kontroll võib nii range olla, et ei lase pooleaastast beebit kahekuuselt tehtud pildiga läbi, sest ta on nii teist nägu kasvanud. Ei tea, kui tõenäoline see on, aga ei tahaks riskida.

  Üleüldse, kas on vaja passi või piisab ID kaardist? See on ju odavam ja mugavam, EL-ist väljapoole reisida ei plaani. Ise pole kordagi Londoni vahet lennates passi näidanud, ikka ainult ID kaarti.

  Mis piltidesse puutub, siis pea kaks aastat fotopoes töötanuna olen pealt näinud lugematul arvul tittede dokumendifotode tegemist ja tean üpris hästi, mis jaur sellest tulla võib :) Ise kavatseme vist esialgu katsetada võimalust teda kodus valgel taustal pildistada – vast on tuttavas keskkonnas kergem õiget pilti saada, küll siis hiljem jõuab lõigata ja töödelda ja poes välja lasta.

 3. Inglismaale piisab ID-st, aga ma mõtlesin, et järsku tuleb meil pähe ka väljaspoole EU-d minna ja lasin titele passi teha, sellega saab igale poole.
  Praegu tehakse biomeetrilised passid ja nende nõuded fotodele on varasemast suuremad, nii väitis meie fotograaf, suu kinni, neutraalses asendis, silmad lahti, õlad, kõrvad kõik ühekõrgusel .. Mingi shabloon on fotograafil ja ka KMA ametnikul ees, see pannakse pildile peale ja vaadatakse, kas kõik ikka õigetesse kastidesse lähevad. Me tulime peale pikka pusimist ära fotograafi juurest teadmisega, et pilt ei pruugi ikkagi läbi minna ja lubati sama raha eest uus teha, kui KMA tagasi lükkab. Siinkohal oleneb vist ka ametniku suvast veidike. Meie oma pigistas huuled kriipsuks lõpuks trotslikult ja suunurgad jäid allapoole – selline nunnu trotsis nägu tuli nüüd passi.
  Ma pole sellega veel kusagile minna üritanud, ei tea, kas lastaksegi.
  Muidugi, kuna Sa ise tead fotograafiast palju, saad ise pildid teha ja ID kaardi jaoks on nõudmised fotole ka väiksemad, ning kuna praegu järjekordi pole, tehakse dokumendid 1-2 nädalaga valmis.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.