Mar 162009
 

Kui ma eile kell pool kaks lõpuks magama minna tahtsin, otsustas laps just sel hetkel, et oleks õige aeg üles ärgata. Alguses ei suutnud ma küll sellele voodist vastu vaatavale rõõmust säravale näole vastu panna, aga kui ta tissi otsas magama ei jäänud, läks asi juba käest ära.

Mees tuli umbes kolmest magama, selleks ajaks polnud mul veel magama jääda õnnestunud. Mees suutis õnneks Plika magama saada, nii et tuli lühike armuaeg… Aga ausõna, minu meelest ärkas see laps kell viis jälle… Või ärkas ta kohe varsti ja oli viieni üleval? Ma ei teagi, ei mäleta, kõik on peas segi.

Fakt on see, et ma magasin väga vähe, killustunult ja üleüldiselt halvasti. Ja laps oli ka miskipärast hommikul tavalise säravrõõmsa asemel närviline – ei teagi, miks, unetusest? Minu meelest oli ta igatahes vähemalt pool ööd üleval. Sain läbi surmahäda pool üheksa üles, et temaga tegeleda.

Selle eest magas ta akna taga üle nelja tunni lõunaund (ca 12-16) ja oli siis õhtuni üleval.

Mina olen terve päeva täielik sooda olnud – aeg-ajalt õnnestus normaalne seisund saavutada, siis tuli jälle surmauni. Ja nii lugematul arvul kordi. Oi, kuidas ma soovisin, et mul oleks võimalik keset päeva lihtsalt voodisse keerata ja MAGADA. Pool tundi hommikupoolikul oli maksimum, mis ma välja pigistasin – siis läks Mees töövestlusele ja laps magas akna taga, rohkemat ei saanud endale kuidagi lubada.

Koristasin ja sättisin päris palju, aga sama palju jäi veel teha. Nii palju siis plaanidest asjaga täna ühele poole saada. Ja homme hommikul juba Pärnusse.

Noh, ega’s muud, kui pean neljapäeval Tartusse jõudes asjad ära lõpetama – veidi aega on enne leeritundi ja pärast ka. Loodetavasti siis päriselt jõuan seekord. Ja tegelikult peaks reedel ka aega olema, päeval vähemalt.

Loodame parimat.

Uurisin täna seda ilmakaarte ja magamise teemat natuke lähemalt ning olen nüüd segaduses. Üldlevinud on arusaam, et parim on magada pea põhjas või idas, siis arvutasin veel konkreetse sünnikuupäeva järgi parimaid asendeid ja sain teised tulemused… Kõige tipuks magasime me esimesed ööd siin pea läände ja väga hästi (ehkki igasuguste arvutuste ja reeglite kohaselt oleks pidanud vastupidi olema), järgmised ööd pea põhja ja suht halvasti (ehkki isegi selle individuaalarvutuse järgi peaks põhi meile kõigile suht sobima), nüüd keerasime pead itta – vaatame, kas on parem.

Ilmselt tuleks kogu see jutt üldse kuu peale saata :D

See sai nüüd küll üks nigel sissekanne – ma olen nii väsinud, et ei suuda normaalseid lauseid ega ilusat teksti moodustada. Mõtlesin veel natuke koristada, aga lähen parem ära magama – kui eriti hästi läheb, ärkan homme varem ja sätin veel.

Ahjaa, kuna ma hommikul nii sooda olin ja Mees suht sama väsinud, lasin tal poest igavese laadungi süüa tuua ning alles hiljem tuli meelde, et midagi peale piima poleks vaja olnud, läheme ju Pärnusse. Niigi on toidule raha kulunud juba üleliia. Oeh.

Kõige lõppu siiski positiivne teadaanne – meie Tiigi tänava korteril on uued üürnikud ja tagatisest saime ka 2/3 tagasi :)

  4 Responses to “Sooda”

 1. Siret Seederi raamatust “Eesti oma feng shui” mõned voodi asetusega seotud lõigud:

  Pea suund
  *PÕHJA – sobib neile, kes kannatavad unetuse all, kuid üldiselt on tegemist liiga rahuliku suunaga. See suund sobib eelkõige vanadele inimestele, sest tugevdab rahu ja vaikuse tunnet.
  Ajalooliselt hakati propageerima põhja suunda ristiusu Eestisse jõudmise ajal, mil allutatud rahvaste ohjes hoidmine oli aktuaalne. Inimene, kes magab peaga põhja, on rahulikum, sõnakuulelikum, isegi laisem. Sobib kasutada perioodil, mil ollaks tööga üle pingutatud ja stressis, aga seda perioodiliselt, mitte pidevalt.
  *ITTA – ideaalne noorte inimeste jaoks. Tekib tunne, et kõik on veel ees. Homme on uus päev, mis toob uut ja põnevat Siia kuulub kõrgendatud tööaktiivsus – nii et vajalik suund oma teed alustavale noorele inimesele või noore firma juhile. See suund on hea lastele õppimiseks.
  *LÕUNASSE – tuleb suhtuda teatava ettevaatlikkusega, sest lõuna on energia kõrgpunkt. Üldjuhul ei soosi lõunaenergia sügavat und. Võib tuua esile vaidlusi ja ohtu eemalduda perest.
  *LÄÄNDE – soodustab head und, samuti sissetulekute suurendamist ning romantiliste tunnete tugevdamist. Kuid need võivad inimese laisaks teha ja vähendada motivatsiooni. Sobib pigem neile kes on oma karjääri juba üles töötanud.
  *KIRDESSE – hea une saavutamiseks ebastabiilne. See suund on seotud motivatsiooniga, kuid samas võib tekitada ärritust ja õudusunenägusid. Ei ole soovitav pidevalt magada peaga kirdesse.
  *KAGUSSE – aitab tõsta ühiskondlikku ja loomingulist aktiivsust.
  *EDELASSE – annab soodsa une, mis loob küll häid suhteid, kuid võib muuta inimese ettevaatlikuks.
  *LOODESSE – seotud liidri staatusega ja vastutustundega ning soodustab head pikka und. Selline suund on hea neile, kes omavad elukogemusi ja elutarkusi.
  Mõju suuna muutmisest annab tunda 2-3 nädala möödudes.

 2. Üks küsimus. Kirjutasid ühes eelnevas postis pika nimekirja raamatutest, mida soovid saada, Elmatari “öölase” sarjast. Seal küll nimekirjas polnud seda, aga mõtlesin, et äkki oleks huvi selle sarja nr. 87. raamatu vastu (E.S.Gardner “Majahoidja kassi juhtum”)? Ostsin selle nimelt bussis lugemiseks, kuid endale väga huvi ei pakkunud, täiesti uus raamat. :)

 3. Jäta sinnapaika jah, see puhas esoteerika ju :)

 4. Mina järgin ainult ühte “reeglit” – voodi ei tohi olla täpselt ukse ja akna vahel. St. kui uks on otsaseina vasakus ääres, siis voodi ei tohi vasaku seina ääres olla. Pidavat energia välja viima. Krt seda teab, kas see ka tõele vastab, aga võimalusel olen alati seda arvestanud.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.