Apr 072009
 

Einoh, ma teadsin tegelikult seda kõike umbkaudselt juba ennegi, eks. Aga nüüd lugesin üle ja värskendasin mälu ja sain kinnitust. bioneer.ee on jällegi leht, millest ma varem miskit ei teadnud, aga üks ütlemata kasulik koht tundub olevat.

Ja sealt leidsingi artikli sellest, milline poekott ikka kõige parem on – pikk, põhjalik ja igasuguste teaduslike faktidega pikitud jutt, millest tuleb lühidalt välja, et nii paber- kui kilekoti tootmine võtab rämedalt palju materjali ja energiat, nii et kumbki neist pole hea valik. Aga! Kui siiski on vaja nende kahe vahel valida, on kilekott mõttekam – eriti siis, kui seda korduvalt kasutada.

Räägiti Austraalias tehtud uurimusest, mille kohaselt purjeriidest kott on kilekotist 14x etem ja paberkotist 39x etem.

Ja kilekottide ostmine põhjendusega “aga neid on hea hiljem prügikottidena kasutada” ei ole ka õigustatud – tuleks osta pigem spetsiaalseid prügikotte, et hoida kokku nii raha, kasutatud trükivärvi kui tootmisjääkide arvelt (seda viimast tuleb nende sõnul päris korralikult sangade tekitamisest).

Ühesõnaga poes tuleks käia ikka riidekotiga :)

Keda põhjalikum info huvitab, see loeb ise artiklit. Mina igatahes enam paberkotte ei osta – ehkki ma ei mäleta, millal ma viimati üldse mõne koti ostsin, alati on suur õlakott ja riidekott kaasas.

Asi, mille kallal mina töötama peaks, on tasuta kilekotist loobumine – toidupoes olen küll harjunud seda tegema, aga riidepoodides miskipärast mitte. Vähemalt siis, kui mõne suurema asja ostan. Mitte et ma mäletaks, millal ma üldse viimati mõne riideeseme ostsin… :D

Prügikottide ostmiseni on meil veel nagunii pikk maa minna – selle korteriga tuli kaasa hiigelsuur kilekotivaru ja kui nad juba olemas on, siis kasutan muidugi kõigepealt ära. Et ma neid lihtsalt kuskilt juurde ei tassiks…

Oh, ja siis ma tahaks kangesti kirjutada puhastusvahenditest, aga see jääb vast mõneks teiseks päevaks. Lugesin huvitavat artiklit, aga tahaks teemat natuke rohkem uurida, enne kui enda jaoks mingeid lõplikke järeldusi tegema hakkan.

  One Response to “Kahtlemata riidekott!”

  1. “Kilekotti pole vaja!” – lause, mida mina kasutan, kui näen müüjat kilekotti kauba sisse pakkimiseks haaramas. Töötab küll :)

    Lisaks riidest kotile on mul ka üks puhas ja tugevam kilekott suures õlakotis. Et kui on vaja just kilekotti millegi jaoks.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.