Apr 232009
 

Kui veekannu filter on kuu aega vana või 150 l vett läbi lasknud, mis siis saab? Kas vesi, mis sealt edaspidi läbi tuleb, on sama “must” kui enne filtreerimist või võtab kõik seni filtreeritud “mustuse” ka kaasa?

Ma kunagi ei mäleta, millal see kuu täis saab ega oska ligilähedaseltki hinnata, kui palju liitreid mul kannust läbi jookseb. Puhastasin eile kohvimasinat äädikaga, aga hakkasin nüüd mõtlema, et kuigi ma kasutan kohvi tegemiseks filtreeritud vett, ei pruugi sellest mingit reaalset kasu olla…

  3 Responses to “Küsimus”

  1. Sellist filtrit ei saa paraku läbivoolanud vee hulga järgi hinnata.
    Kuna kasutusel on lahtine söepuru, siis halvenevad tema puhastusomadused geomeetrilises plaanis.

    Sellist filtrit oleks targem igakuiselt vahetada, sest see mustus, mis filtrisse jääb, kipub sealt ajapikku ka läbi tulema.
    Lisaks tekib n.ö. kriitiline mass mikroorganisme, mis vähese kasutamise tõttu “pesa tegema” hakkavad.

  2. sul kannu peal kuupäevarulle pole? kirjuta siis kalendrisse :D

  3. Kui filter on liiga kaua käigus olnud siis ta enam korralikult ei puhasta, mõõdikuks ongi see, et veekeetjasse ja kohvikannu tekib taas katlakivi. Kui oma vee puhtust tundma õpid siis peaks selgeks saama, kas filtrivahetus peaks toimuma korra või kaks kuus ja saab harjumuseks.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.