May 052009
 

Te olete ostnud oma võsukesele kaltsukast 65 krooni eest hurmava kleidi, mida kaunistavast neljast roosist on üks paraku kadunud. Te olete käinud Abakhanis, seal veerand tundi nõutu näoga erinevaid valmistehtud lilli uurinud, millest ükski pole selline nagu vaja. Te olete uurinud ka seal müüdavaid punaseid paelu, kuid ükski neist ei paista sobivas värvis ega laiuses ning kuna müüjatel on kiire, jääb nõu küsimata, nii et lahkute ostuta, samal ajal teades, et järgmisel päeval te siunate ennast selle eest.

Kas avastate järgmisel päeval, et tõepoolest, kodus pole etteaimatavalt ühtki sobivat paela (miks peakski olema, taeva pärast, tänapäeval on ju kinkekotid), ilm on s*tt, taas linna minemine ei ahvatle, riideid täis sahtlitest ei leia absoluutselt mitte midagi muud, mis kohe kätte jõudvaks sündmuseks sobiks, seega kleiti on siiski järgmiseks hommikuks vaja?

Pole viga, kõigele leidub lahendus.

Pärast seda, kui olete kõigepealt MSNis lähedal elavale sõbrannale vingunud, kuidas elu on s*tt ja ebaõiglane ja mitte midagi selga panna pole ning lükanud tagasi tema lahke pakkumise ühe või teise kleidi laenamiseks, samuti tuvastanud, et ka temal pole punast paela, tuleb teile ehk meelde, et olete sukamaniakk ning omal ajal Londonis elades sai muuhulgas soetatud paar põlvik-sukki, mis teil kandes miskipärast alla vajuvad ning mis seega kasutuskõlbmatult sukasahtlis seisavad:

Ning te avastate, et tõepoolest – just SEE lint on äravahetamiseni sarnane olemasolevate rooside materjaliga. Te otsite välja oma õmblustarbed, mida te olete viimase kümne aasta jooksul kasutanud vaid nööpide ette õmblemiseks või hargnenud õmbluste parandamiseks. Te uurite roose lähemalt, siunate, vannute ja üritate paelast midagi roositaolist kokku keerata, otse loomulikult täiesti edutult.

Aga õnneks on teil olemas Kõige Targem ja Kõige Loogilisema Mõtlemisega Elukaaslane, kes ütleb: “Googelda! Raudselt on YouTube’is mõni video.”

Ja tõepoolest, pärast mõningat otsimist ja ahastust, et videotes tehakse teistmoodi roose, kui teil vaja on, leiate te lõpuks video, mis õpetab tegema täpselt sellist roosi, millised on ka teie võsukese kleidil:

Edasine on juba käkitegu. Video kolm korda läbi vaadata, veel siunata, vanduda, õmmelda, üles harutada, katse-eksituse meetodit kasutada… Ja voilà – roos ongi valmis! Kindlasti mitte 100% selline, nagu teised, aga petab ära. Lõppude-lõpuks kannab teie laps seda kleiti nagunii vaid korra, enne kui sellest välja kasvada jõuab (pildi peal kusjuures on roosidele erinev läige jäänud ja isetehtu paremini näha, päriselt vaadates on aga täiesti ühte värvi ja praktiliselt eristamatud):

Palju õnne! Tänane päev on asja ette läinud! Võite enese üle uhkust tunda! Google’i ja YouTube’i abiga võib igaühest saada käsitööline!

Nüüd, kus lapse riietuse probleem on lahenenud, võite rahus keskenduda järgmistele veelgi keerulisematele ülesannetele: mida ENDALE selga panna, kuidas anda ühtlast tooni oma päikesest punaseks põlenud ninale ja pähe päevitunud valgele prillikontuurile, kuidas oma välja kasvanud juuksesorakatele kaubanduslikku välimust anda jne jne jne. Nondele muredele pole paraku nii kerget lahendust loota.

Ja kui te välja mõtlete, mida te põlvikute kandmisel valesti tegite, saate neid edaspidigi kanda – lindist kulus roosile kaduvväike osa.

  4 Responses to “Tikri käsitöönurgake: kuidas teha riidest roosi”

  1. kusjuures, mina (silmapoolik olen ma niikuinii, prillikandja ei ole) ei tee vahet pildi pealt, milline su isetehtud roos on. perfecto!

  2. su huumorimeel on nauditav

  3. ma olen töeliselt yllatunud su saavutustes! well done!
    ja soovitus enese kaubandusliku välimuse saavutamiseks: kats.

  4. wow! tõesti hästi tehtud!

    ps. hiljuti oli ajalehes uudis, kuidas mees tänu youtube’i paari video vaatamisele oma lapse sünnituse vastu võttis kuna kiirabi piisavalt kiiresti ei jõudnud…..thank god for youtube :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.