May 292009
 

Täitsa lõpp, nii kui Plika mõnda juhet näeb, läheb ta pöördesse ja kukub ülehelikiirusel selle poole roomama. Nojaa, samamoodi on läpakate ja mobiilidega. Noor tehnikahuviline? Iseenesest võiks ta ju muidu neid juhtmeid lutsutada, aga HAMBAD on, enam ei saa seda lubada.

Hirmus raske on see kodu lapsekindlaks tegemine :P

  4 Responses to “Kas kõik lapsed armastavad juhtmeid?”

 1. Anna talle midagi närida, igemed ju sügelevad.
  Juhtmed on väga ohtlikud ka seepärast, et ta võib endale midagi pähe tõmmata, lastel on vajadusel väga palju jõudu, ja kui ta suudab läpaka juhtme näiteks läpaka küljest ära tõmmata ja endale suhu panna (näide elust enesest, meie poisi avastasime niiviisi asjalikult juhtmeotsa imemas), võib ka asi elektrilöögiga lõppeda, seda muidugi juhul, kui teine ots on vooluvõrgus. Juhtmeteema vanusega süveneb, siis hakatakse pistikupesade vastu huvi tundma ja lülitite jne.
  Kati Murutar on ühes oma kirjutises seda vanust nimetanud esimeseks enesetapueaks (tegelikult see vist algas veidi hiljem ja kestis kuni 3 eluaastani? ma enam peast ei mäleta).

 2. mina olen täheldanud imikutega seda, et misiganes neil teha ei lubata, nad teevad. aga natuke võib see olla hoopis mitte seepärast, et nad hullult “tahavad” juhet, vaid seepärast, et neile meeldib tähelepanu mis sellest tekib.

  et sisuliselt ei ole preemiaks juhe, vaid see, et tõstetakse üles ja juhitakse tähelepanu mujale.

  aga ma ei ole miskit lugenud ega tea kas sel teoorial võiks olla ka mingi eksperimendist lähtuv alus.

 3. 1) Jah, armastavad.

  2) Aga lase tal siis armastada! Meil läks nii, et kodu sai juhtmeid suhteliselt täis ja laps siis müras nendega, kuni isu täis sai. Katki midagi ei näritud. Me muidugi hoolitsesime, et vool igalt poolt väljas oleks. Juhtmeid päris ära peita on suht lootusetu üritus (sõltub muidugi kodust…).

  3) Nalja hakkab saama hoopis siis, kui ta avastab võimaluse naelu pistikupesadesse toppida.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.