Jun 012009
 

Oop linkis huvitavat artiklit Minu elu kaelkirjakuna, mis räägib 190 cm pika ameeriklanna elu võludest ja valudest. See pani mind kohe elu üle järele mõtlema, sest olen ise ka üle keskmise pikk.

Tegelikult – ega ma ju nii pikk polegi. Kõigest 184 cm :D Mulle endale tundub see täiesti normaalsena, ainult teised aeg-ajalt ahhetavad.

Artikli autori elu oli tükk aega paras hädaorg, ehkki nüüdseks on ta oma pikkusega sina peal ja eluga rahul. Artiklis oli muuhulgas ära toodud ka seisukoht, et lapsed saavad suhtumise pikkusesse oma vanematelt (pikkus on ju reeglina pärilik) – kui nood suhtuvad oma kasvu negatiivselt, kandub see ka lastele edasi.

Mina ausalt öeldes ei mäleta, et meie peres pikkusesse üldse kuidagi suhtutud oleks – see oli lihtsalt täiesti loomulik. Jaa, ma olin algklassides pikim tüdruk, põhi- ja keskkoolis pikkuselt teine – minu hea sõbranna Karin on veel 2 cm pikem :D Ma tean, et ema oli oma eakaaslaste seas pikka kasvu, ka tal oli omal ajal raskusi pükste ja kingade leidmisega. Aga see kõik ei paistnud teda kuidagimoodi häirivat – ja praeguseks on tal oma 172 cm pikkuse ja 40 jalanumbriga püksi-kinga valikut küllaga.

Ma olen oma pikka kasvu alati jumaldanud. Põhikoolis nägin küll piisavalt veider välja ja olin sellest tulenevalt suhteliselt tagasihoidlik, aga ometi ma ei tundnud, et pikkus mind häirivalt silmatorkavaks teeks. Algkoolis ja põhikooli alguses mind küll narriti, aga seda mitte pikkuse, vaid prillide pärast. Ma ei tea, äkki ma siis ikkagi polnud NII pikk.

Keskkoolis, kui ma suureks ja ilusaks kasvasin, parajaks tibiks muutusin ja tähelepanu järjest rohkem meeldima hakkas, oli pikkus minu jaoks vaid lisaboonus. Mulle hakkasid meeldima kõrged kontsad ja miniseelikud – 8 cm konts oli toona igapäevane ja mugav. Pidukonts oli 11 cm ;) Nii ma siis rõõmsalt käisin, ise 195 cm pikk, ja vaatasin kõigile ülalt alla.

Artikli autor kirjutas, et ei käinud tükk aega väljas ühegi endast lühema mehega. Minul pole seda probleemi kunagi olnud ;) Jaa, ma olen kogu aeg olnud orienteeritud eelkõige pikkadele meestele, ideaal jääb sinna 195 cm kanti, kõige pikemad deidid on olnud vist 198 cm… Aga pikkus polnud siiski mingi määrav kriteerium, nii olen ma sama rõõmsalt suhelnud endapikkustega, kuni 5 cm pikkusevahe meespoole kahjuks polnud ka eriti märgatav ega häiriv. Vana mina lisaks selle peale veel ulakalt juurde, et voodis on kõik ühepikkused.

Mees, muide, on 186 cm pikk (hmm, ja kui järele mõelda, siis minu esimene pikk suhe ja suur armastus oli ka). Minu jaoks on oluline tunda ennast mehe kõrval väiksena – 2 cm koos mehise kehaehitusega on täiesti piisav, ma tunnen ennast täitsa naisena. Kontsi pole mul kunagi keelatud kanda – kõrgete kontsadega olen küll pikem, aga seda pikemad on ka mu jalad… Ja mis saab meestel olla ilusate jalgade vastu? ;)

Plikast tuleb ka tõenäoliselt pikk tüdruk. Kas samamoodi 12 cm pikem kui mina oma emast? Ehkki põlvkonnad lähevadki järjest pikemaks, on mul seda raske ette kujutada. Igal juhul loodan, et ta saab oma pikkusega sama rahul olema kui mina.

Sest tõepoolest – nii palju kui mina seda näen, siis pikkus on üks suur eelis. Näeb kaugele ja jalad on kaenlaauguni :) Pükse ja kingi leida on küll veidi tüütu, aga kingavalik läheb järjest paremaks ja mõnedes poodides (ehk varsti ka Eestis) on täiesti olemas tall sectionid. Ja kui täitsa häda käes, saab ju alati õmmelda.

Aga ma ei tea, võib-olla ma räägiksin teist juttu, kui ma oleksin 190 cm pikk. Võib-olla see 6 cm olekski määrav?

  8 Responses to “Elust kaelkirjakuna”

 1. Jaaa, sa oled jube pikk! Ja jube kõhnaaaa!!!! A mis siis? Pole parata :D

 2. ja mitte kunagi ei ole tahtnud olla 1.60?

 3. a kas sa kunagi spordipoest pikki dressipükse oled püüdnud osta?

  mina ükskord püüdsin. ostmata nad jäidki, sest kõikide tootjate absoluutne lagi oli 168 cm. no ma olen 175. omaarust ma ei ole pikk naine. täitsa tavaline.

 4. Ausõna, ma pole kunagi tahtnud olla 1.60! Väikest jalanumbrit olen korduvalt soovinud, või siis suuremat 41-42 kingavalikut. Igast poest pükste ostmisest olen ka unistanud. Aga lühem olemisest – mitte kunagi :D

  Spordipoodides ei käi ma ka kunagi, mul on nende suhtes eelarvamus. Miks ma peaks mingi T-särgi eest 600 krooni maksma, sest seal on Nike märk peal? Tänan, ei. Ma saan aru küll, et päris sportlased saavad sealt kasulikke asju, aga mina trenni ei tee :P

 5. Mina olen umbes 167 ja igal pool kus ma valjaspool Eestit elanud olen, olen tundnud end nats liiga pikana! Minu esimene suur armastus oli Mehhiklane ja kui ma ta perekonnaga Mehhikos tutvumas kaisin, oeldi pojakesele, et see tudruk ei sobi – liiga pikk ja liiga valge! :)

  Tegelt olen keskmist kasvu ja rahul. Sinumoodi peenike tahaks kull olla :)

 6. Jah, seda kirjutades tulid mulle ka kohe Sina meelde. Ja see, kuidas ykskord Sulle pikka poissi yritasin tuua (no sorry, aga pikemat parasjagu polnud). :)

  Kyllap eestlased ongi harjunud teistest pikemad olema, seepärast meil pikkust ka nii valuliselt ei võeta.

 7. Jajah, mina oma 168 cm-ga olen harjunud selline pigem lühike olema. Kui siin esimest korda öösel kontsakingadega pidu peale läksin, avastasin ehmatusega, et võin üle rahva peade vaadata. Kui eluaeg oled harjunud selline silmapaistmatu olema, siis on see hirmus imelik tunne.

 8. […] Jätan selle postituse lühikeseks ja konkreetseks, sest töö ootab. Ühtlasi ka sellepärast, et pikemalt olen tegelikult juba ammu kirjutanud – siin. […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.