Sep 272009
 

Seekord on kuidagi eriti mõnus elamist otsida – baas on lihtsalt nii hea. Teame, kuhu kanti on vaja, kui palju saame maksta, saaksime vajadusel anda nii tõendi töökohast kui soovitused eelmiselt üürileandjalt. Mingeid takistusi ega küsitavusi pole, ole ainult mees ja otsi.

Käisime täna pärast hommikusööki (jajaa, ikka see traditsiooniline – oh, kuidas ma neid ube igatsesin!) Abikaasa töökoha ümbruses jalutamas – to let silte otsimas ja üldse uurimas, mis bürood siinkandis tegutsevad. Oi, saime lõpuks suisa paarkümmend erinevat nime kirja.

Kuna kõik bürood, mis tänaval ette jäid, olid ka laupäeval lahti, astusime mõnda neist sisse. Ühes kutsuti juba täna korterit vaatama, teisega leppisime kokku esmaspäeva õhtuks. Siinmaal võib büroosid endale lubada, teenustasud pole nii suured ja ei jää nagunii täies osas üürniku kanda.

See korter, mida täna nägime, polnud üldsegi kõige hullem (tuletades meelde noid, mida viimati Londonis korterit otsides vaatamas käisime), aga polnud ka siiski päris see, mida vaja. Tahaks midagi veidi suuremat ja korralikumat.

Peamine töö sai tehtud õhtupoolikul internetis surfates. Kui seni olime vaadanud üürikuulutusi ainult Gumtreest, kuna seal on palju odavaid ja otse omanikult pakkumisi, siis nüüd leidsin, et tegelikult on siiski mugavam kasutada kv.ee sarnaseid kohti, nii et veetsin tunde lehel findaproperty.com – seal saab otsida kindla postikoodi või aadressi järgi ning ise valida, kui kaugele eluase sellest jääda võib. Nii ma siis otsisin Abikaasa töökohast kolme miili raadiuses – nii kaugele tegelikult ei tahaks, aga järgmine valik oleks olnud juba üks miil, sellest jälle võib väheke rohkem olla küll.

Nüüdseks on selge, et studiot me siiski ei võta – ühe magamistoaga korter on meie eelarvega leitav, lihtsalt natuke vaeva peab nägema. Eelarve meil ka muidugi järjest suureneb – alguses arvasime, et tahaks £400-500-ga hakkama saada, siis liikus see sujuvalt £550 peale, nüüd mõtleme, et £600 võiks ka hädaga maksta. No ja siis veel muidugi see küsimus, kas igasugu maksud on hinna sees – kui council tax, vesi, gaas ja elekter kõik juurde panna, tuleb £150-200 nagunii otsa. Mõnes pakkumises on kõik hinna sees, mõnes ainult osad asjad, mõnes tuleb kõik juurde.

Igal juhul on mul välja vaadatud viis pealtnäha sobivat korterit, kõik veidi rohkem kui miili kaugusel Abikaasa töökohast, hinnaklassis £525-600. Kõik need on ka (osaliselt) möbleeritud, mis on meie jaoks hästi oluline – (kasutatud) mööbli soetamine on küll teostatav, aga hirmus tüütu.

Ahjaa, ja kuna ma kirjutasin teatavasti siinse ülemise korteri omanikule, et tema pakutud üürisumma on meie jaoks liiga suur, siis ta pakkus nüüd välja pooleaastast lepingut, kus maksame esimesed kolm kuud £550, järgmised kolm kuud £650 – põhimõtteliselt siis £600 kuus, mis on meie uus ülemine piir. Nii et… :D

Selgusetuks jääb siiski see, mida ta arvab poole aasta pärast juhtuvat, sest meie tahaksime kindlasti ühte elukohta kuni Eestisse tagasi kolimiseni, mis nii ruttu kindlasti ei toimu ja üleüldse tahaks ikkagi odavamalt saada, £550 või vähem oleks hea :P Igal juhul tuleb ta homme millalgi siia, nii et saame siis täpsemalt läbi rääkida.

Mõned teised korterid, mis mul välja vaadatud said, oleks küll asukoha poolest selles mõttes paremad, et kesklinnale lähemal, samas saaks siin Iire-Steniga netti ja aeda jagada, konkurentsitult kõige mugavam oleks kolida jne.

Ah, eks näis. Igal juhul on lõbu ja põnevust küllaga!

Aktiivse kinnisvarauuringu kõrvalt jõudsime veel õhtupoolikul Ronnil külas käia ja tagasiteel jungiputkast ribisid osta, mida bussi oodates mõnuga hävitatud sai… Oh, London, London, London :)

  5 Responses to “Järjekordse kodu otsinguil”

  1. oh london, london, london… :)

  2. palun 28-31 jaanuar meile.
    palun…?

  3. muideks. kasutatud mööbliga seoses tuli mulle meelde. et gumtrees stuff for sale all on ka selline asi nagu freebies. mis tähendab et inimesed annavad asju tasuta ära. ole aga mees ja mine järgi (mis muidugi auto puudumisel on natuke keeruline). aga lihtsalt soovituseks. ehk läheb kunagi vaja teil :)

  4. jälle ned ribid… mida ma mulle ykski kord ei ole antud :evil:

  5. Freecycle on ka koht kus tasuta mooblit jm saab. Just andsime uhe raamaturiiuli ara.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.