Nov 092009
 

Tallinna kinnisvarahindu uurides tekkis minus huvi linnaosade ja asumite vastu. Kui linnaosade kaarte oli netis küll ja veel, siis asumite oma ei leidnud – üks näkane (loe: liiga väike) Ekspressi artikli juures oli, aga see ei rahuldanud mind. Leidsin siis ühe suurema kaardi, kus olid kõik vajalikud piirjooned, aga mitte ühtki nime. No kontuurkaardid on mulle ju alati meeldinud :P Nii sai terve õhtupoolik selle kallal nakitsetud, nüüd on lõpuks valmis ja ise hulka targem (suurema pildi nägemiseks nagu ikka parem hiireklõps ja open image in new tab):

Tallinna linnaosad ja asumid

Aga kas keegi tark seletaks mulle, kas ma pean mingeid tingimusi või värke selle kaardi kasutamisega siia veel kopeerima? Ma lugesin sealt altpoolt kasutustingimusi ja üritasin aru saada, aga eriti ei saanud. Nii palju jagasin välja, et kasutada võin, aga mul on tunne, et äkki ma peaks mingi kasutustingimuste teksti siia kopeerima või midagi taolist.

Ma eeldan, et ei soorita mingit erilist kuritegu, kui oma lõbuks täiendatud kaardi hetkel vaid koos lingiga originaalile üles panen. Kui keegi selle kasutusloaga seonduva teemal mind hariks, oleks tore. Kõik võiks ikka jonksus olla.

EDIT: No umbes nii, nüüd peaks vist olema küll?

Kaardi originaal on pärit siit. Täiendatud kaart on kasutatav Creative Commons Attribution/Share-Alike litsentsi tingimustel, sellele võivad lisanduda täiendavad tingimused. Täpsemalt vaata Wikimedia kasutamistingimusi.

Ja kui keegi nüüd irvitab, et totu, selline kaart on ikka netist kuskilt leitav, siis ma üldse ei kahetse oma kunstiteost – igati lõbus ja hariv õhtu oli :P

No, tallinlased, millises asumis teie elate?

  10 Responses to “Pühapäevapärastlõunane geograafiatund”

 1. Nõmme linnaosas Nõmme asumis ja hiiukatele vaatan 30 m kauguselt otsa :)

 2. 1) Kadriorus

  2) Pead a) viitama algsele failile b) publitseerima sama " Creative Commons Attribution ShareAlike 3.0" litsentsiga. S.t. teised võivad sellest edasiarendusi teha, aga peavad sulle viitama ja… nii edasi.

 3. Aga mida see tähendab, et ma pean publitseerima sellesama litsentsiga? Mida ma selleks reaalselt tegema pean? :D

 4. Mis sel ekspressi (õigemini, Linnakantselei) kaardil viga oli? Sisuliselt sama mis sul.

  Või ei leidnud sa seda üles?
  Vaata lk. 155, "Tallinna asumid, 2008 – Urban regions, 2008".

 5. Ma ei leidnud seda üles :D Ekspressi oma oli liiga väike, sealt lingist ma isegi läksin edasi ja lehitsesin aruannet, aga ei viitsinud lõpuni vaadata. Ise veel mõtlesin, et peaks ju olema küll.

  No ei ole vahet – nagu öeldud, nokitsesin mõnuga ja sain targemaks. Ilus värviline kaart sai ka :P

 6. Ilmselt peaks kusagil olema samasugune tekst nagu wikimedias. Et mõned õigused kaitstud ja algfail on siin ja täislitsentsi loe sealt.

  See on teooria. Tegelikkuses ei huvita ilmselt kedagi. Kui tahad aga täpne ja korrektne olla.. siis.. google. http://creativecommons.galerii.ee/. Või küsi Eesti Autorite Ühingult :)

  Ekspress oli võtnud väikse jupi linnakantselei kaarti lihtsalt.

  Mõnuga nokitsemine on abiks :) Aga pane oma parem kaart nüüd wikipediasse tagasi. http://et.wikipedia.org/wiki/Tallinn alla näiteks. Siis läks töö asja ette kah!

 7. Põhja-Tallinnas, selle kaardi järgi vist Pelguranna osas. Merest umbes 400 meetrit Sõle tn poole – selline 5 minutit kõndida v nii. Bussipeatusesse 2, trolli peale 3, trammi peale 7 minutit jalutada. Lisaks on 100 m raadiuses majast turg, postkontor, kaks apteeki, mitu alkopoodi(:P) ja kohalik toidukas. Kümne minuti kõndimise raadiusesse jääb ka Sõle Selver.
  Suurim pluss on muidugi see, et kui ma olen see 5 minutit mereni jalutanud, siis võin ma minna mööda valgustatud terviseradu Rocca Al Maresse, sealt Kakumäele ja siis tagasi ilma, et ma peaksin kordagi autoteele astuma – kokku saab nii teha pea 25km ringi. Lisaks on Stromkal veel ka männimetsa vahel jalutusrajad ja hästi mitu laste mänguplatsi (ütleme nii, et eks natuke sai valitud selle järgi, et paari aasta perspektiivis neid vaja võib minna).

 8. Hetkel elame Keldrimäel, varem aasta Kadriorus, aasta Kalamajas ja aasta Pelgulinnas :)Kõik on seni olnud üürikad, kuigi otsime jooksvalt ka ostmiseks kõlbulikku. Üürikaid valides oleme püüdnud just nendesse piirkondadesse saada, kus kõige tõenäolisemalt päris oma kodu soetada tahaks. Kindel lemmik on Kalamaja, seda juba siit blogist läbi käinud põhjustel :) Praegusesse korterisse tulime pigem olude sunnil, sest Kadriorus oli elamine väga kitsas ja lapsel oleks liikuma hakates raskusi tekkinud. Alguses olin siinse piirkonna suhtes skeptiline, sest olen Keskturu ümbrust alati natuke kahtlaseks pidanud :) Tegelikult pole hullu midagi, elame tupiktänava lõpus asuvas kahekordses majas, aknast välja vaadates ei saa arugi, et linnas elame! No ja turg on maja väga lähedal. Pikemas perspektiivis tahaks aga ikkagi Kalamajja :)

 9. kalamajas :) bussipeatus on häbematult lähedal, kohe ümber nurga, kust väga tihti käiv buss nr 3 viib otse kesklinna, täpsemalt viru sissepääsu juurde (seal samas kohe ka looduspere pood, hea mugav). trammile võin minna põhja pst või telliskivi peatusesse, kuidas tuju on. kuna õpin TLÜs, siis tramm nr 1 viib koduuksest kooliukseni, ajee. kodupoeks on rimi – soodsad hinnad! turult saab alati head värsket kraami odavalt, kaugel ei ole ka mulla tänava ökosahver. kiidulaul on minu poolt pikk, üritan miskid mõtted siia siiski mahutada. suveöösel võib rahus (katuse)aknad lahti jätta – meie tänavas müra pea olematu. elame eestiaegses renoveeritud kortermajas, elame viimase korruse (3.) üürikorteris, naabritega vedanud (rahulikud, vaiksed). turvaline on ka, tänavad valgustatud, aga võib-olla räägin nii seepärast, et pimedas ma liigun vähe. suvel saab isegi aianurgas muruplatsikesel päevitada, aga siiski grilliõhtuks ruumi pole. kevadõhtud on lemmikud, siis linnulaulu terve tänav täis. ilmselgelt olen armunud Kalamajja. oma kodu soetaks iga kell siia piirkonda. need minu kiiruga kogutud mõtted siis :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.