Nov 302009
 

Ainus ärkamine veerand kolm. Kui Abikaasa lõpuks Plika juurest tagasi suurde voodisse magama tuli, oli kell veidike neli läbi :D

Tegelikult polnud asi üldse nii hull, kui paistab. Seekord sai ilmselt saatuslikuks fakt, et kuna mul oli plaan täna varakult kodust lahkuda, üritasin kõik tavaliselt hommikused protseduurid võimalikult palju juba õhtul ära teha. Sealhulgas pesin ära Plika joogitopsi ja jätsin selle restile kuivama. Kaks eelmist ööd Plika juua ei tahtnud, seega eeldasin, et ei taha ka nüüd. Abikaasa tahtis talle aga ikka vett anda ja selleks ajaks, kui nad olid köögis ära käinud ja vee topsi pannud (mida ta seekord ahnelt ja januga jõi), oli Plika täiesti ärkvel ja lalises: emme, emme.

No ja nii kaks järgmist tundi möödusidki. Ürita siis sellist last magama panna, kes mängida tahab. Nende ürituste peale protestis ta vahepeal ka nutuga, siis sai teda paar minutit rahustamiseks süles ringi tassitud – lootuses, et ehk pärast seda on väsinum ja magab… Asjatu lootus muidugi, kuni lõpuks ükskord tõesti jäi.

Teine põhjus, miks ta nii pikalt üleval oli, võis olla see, et tal oli lihtsalt nälg – ta sõi eile hirmus vähe, jättis hommikul ja õhtul pool alles. Minul ei tulnud see unise peaga endal pähegi, Abikaasa jagas teooriat alles siis, kui Plika juba jälle magas. Samas mu meelest poleks nagunii olnud õige talle öösel süüa anda, nii et vahet pole.

Ja otse loomulikult magab plika ikka veel. Kell on juba pool kümme ja mul oli Murakaga kokku lepitud kohtumine, mis eeldas kell kümme kodust ära minemist – aeg sai paika pandud just selle arvestusega, et Plika ärkab kell kaheksa, saab siis hommikutissi ja sööb putru pool kümme. Nii palju siis sellest.

Kokkusaamine sai hilisemaks lükatud, mina ootan Plika ärkamist. Selleks ajaks, kui me ükskord Croydonisse jõuame, on Plikal parasjagu lõunaune aeg (hm, samas – kui ta praegu nii kaua magab, siis vist päris 12 ka magama ei jää, pigem 13-14) – ja kui Plika magab, siis on vaja seda ära kasutada ja rahulikult poodides käia, kuni seda rahu antakse. Aga enne tahaks ju kohvikusse minna, nagu meil alati kombeks… Seda enam, et mul pole kodus suurt midagi süüa. Päh.

All in all, ma olen viimase ööga üsna rahul. Täna tuleb veepudel voodi lähedusse valmis panna ja loota, et kui üks ärkamine ikka tuleb, saab kiiresti tagasi magama. Ideaalis võiks ta muidugi üldse mitte ärgata :D

EDIT viis minutit hiljem: Ärkas just. No mina ei tea, kui nii edasi läheb, jääb hommikune tiss üldse ära – kuni ta ärkab normaalsel ajal ja on rõõmus nagu noor nirk, ei näe ma põhjust seda talle pakkuda. Ta ise ei KÜSI kunagi, tiss on olnud meil viimasel ajal lihtsalt magama saamise ja öise rahustamise jaoks… Hmm.

  One Response to “Tissivõõrutus, kolmas öö”

  1. meil jäid mitmed tissikorrad nii ära, et plika ei küsinud enam. ma pakkuma ka ei läinud.
    muide, nüüd on hakanud mõnikord enne lõunaund tissi küsima. no ma annan ka, ega ma kade pole. tissi otsa ta ju magama ei jää…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.