Feb 082010
 

Tavaliselt magan ma hommikul nii kaua, kuni Abikaasa tööle läheb – Plika ärkab vahel varem, vahel koos minuga, väga harva hiljem.

Täna läks mul pärast Abikaasa äratuskella ja WC-s käimist uni ära, nii et tõusin kaheksast üles. Poole tunniga oli eilne läbu koristatud ja võisin arvuti taha istuda.

Tund hiljem kuulsin magamistoa ukse kriuksumist ning häälekest, mis kutsus: “Emme!”

Plika on viimasel ajal unedest pigem nutuga ärganud ja hommikuti rahutult maganud. Täna ei teinud ta äratuskella peale piuksugi, magas õndsalt poole kümneni.

Sellepärast mulle ei meeldigi Plikat võrekasse magama panna, sealt ei saa ta ise välja. Need hetked, kui ta ärkab hiirvaikselt, ronib ise voodilt maha ja tatsab siia tuppa, on lihtsalt nii ägedad, ma ei tahaks neist kuidagi loobuda. Nii ongi, et kõik lõunauned magab Plika suures voodis (kuhu mul on teatavasti ka lihtsam teda magama panna) ja viimasel ajal tihti ööuned ka täies ulatuses meiega koos.

Vahepeal ei olnud temaga koos magamine üldse tore, ta siples nii, et meie ei saanud korralikult teki all olla ja võttis liiga palju ruumi. Aga nüüd on kuidagi parem, ma ei teagi miks. Tekk on suur, endal pikkade käistega pluus seljas, külm ei hakka… Ja ta on nii nunnu!

Nagunii peab magamiskorraldust varsti jälle muutma ja Plika eraldi toas magama harjutama – juba mõnda aega enne seda, kui teine sünnib, et tal ei tuleks välja tõrjumise tunnet (seda ma parem praegu ei mõtle, kuhu me ta magama paneme, et saaks samas ise õhtuti rahus kauem omi asju teha ja mis saab siis, kui oleme kaks kuud Eestis ja peame ikka kõik koos ühes toas hakkama saama) – peaks talle vist lihtsalt selliste kõrgemate äärtega voodi muretsema… Ega ma ei tea ka, kas see sobiks, äkki kitsama voodi puhul keeraks ennast kõrgematest äärtest ka üle. 160 cm voodi keskele võin teda igatahes julgelt magama panna, ei kuku maha :)

  7 Responses to “Üks selline hommik iga päev, palun!”

 1. Kas plika võrevoodil ei anna ühest otsast kaht pulka ära võtta? See annab lapsele sisse-välja ronimise võimaluse ja samas ei kuku ta öösel voodist välja.

 2. Ainult saagida :P Iseenesest poleks suurt vahet – voodi maksis nagunii ainult £10. Kuna meil läheb aga varsti nagunii teist voodit vaja, siis pigem ostame vist Plikale suure tüdruku oma ja võrekas las jääda uuele beebile.

 3. Kui su plika on harjunud tavalises voodis magama, siis on tal ilmselt juba see ääretunnetus käes. Vähemalt meie omal oli ja keerab ennast ise automaatselt keskele tagasi, kui liiga serva peale satub. Meil oli mingil hetkel sama probleem, et kuidas vanem laps omaette magama saada enne beebi sündi. Ostsime talle TEMA OMA VOODI mille kasutamine näitas, kui suur ja tubli ta juba on. Voodi oli algul meie toas, hiljem sai ta ka TEMA OMA TOA. Ja kõik sujus suhteliselt hästi.

 4. aga miks te ei võik s4kesi ühes toas magada? mul on laste vanusevahe 2,5 aastat ning magasime kõik rõõmsalt ühes toas kuni väiksem aastaseks sai – siis kolisime lapsed koos lastetuppa ja neil oli ka koos julgem magada.

 5. Kujutan ette, et väiksema öised hääled segaksid Plika und – arvan, et tal oleks teises toas rahulikum. Samas pole ma magamiskorralduse normaalseks muutmiseks ühtki muud varianti välja mõelnud, kui 3-toaline korter, mida me siinmaal endale kindlasti lubada ei saa – praegune on niigi tutvuse kaudu turuhinnast odavam, seda ei saa käest lasta.

  Oeh. Ausalt öeldes tahaks tagasi Eestisse, seal saaks vabalt kolmetoalise. Aga siin kahetoalises neljakesi hakkama saamine on tunduvalt reaalsem kui see, et Abikaasa juba sel suvel Eestis normaalse töö leiab.

  Eks me näe, ütles pime…

 6. minu 3-a magab ka siiani meie juures. või no peaaegu. meil on võrekal üks külg ära võetud ja võrekas on meie voodi kõrval ning kui laps mul kaisus magama jääb saab ta pärast sinna puksida või ta ka keerab end ise öösel sinna.
  selline lugu siis meil… kaisus magamine on tegelt nii armas :) :)

 7. meil ka samasugune magamiskorraldus nagu teil. Ise loodan ka, et enne pisema tulekut leiama suurema elamise. Ja saan suuremat harjutada oma tuppa/voodisse magama enne kui pisem saabub.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.