Mar 152010
 

Mhm, ma olen seda korduvalt teinud ja tean, et tuleb lihtsalt mugul otsapidi veepotti pista, see valgesse kohta jätta ning tulemusi oodata, aga kuna mul on sibul sel kombel võrsete välja ajamise asemel paar korda ka hoopis ära mädanenud, tekkis paar praktilist laadi küsimust.

Üks mugul ei saa ju lõputult pealseid kasvatada, ta vajab toitaineid jms. Kas oleks kasulik võtta kasvatamiseks suurem mugul, lootuses sealt ka rohkem/kauem tulemust saada?

Kas vett peaks vahetama (lõikelilledel ju soovitatakse)? Kui tihti? Kas oleks mõttekam sibul äkki hoopis mulda panna, rohkem toitaineid ja nii?

Kas peaks mugulast äkki tükikese ülevalt või alt ära lõikama, et see mingil viisil kasvamise protsessi kiirendaks?

Ja kui suur osa mugulast peaks vees olema? Hmm, loogika ütleb, et igal juhul alla poole, muidu ei püsi ju sibul anuma peal :)

Nojah, ühesõnaga, tahaks kiiresti piisavalt palju rohelist sibulat ja mul on kodus nii väiksemat sorti kui hirmus suuri mugulaid. Äkki peaks kohe kaks tükki kasvama panema, mul on nagu ähmaselt meeles, et ei jõua see üks nii palju peale kasvatada, kui mina süüa tahaks :D

  3 Responses to “Rohelise sibula kasvatamisest”

  1. ära seda mugulat lõikuma küll hakka!
    kuna sibula mõte on see, et seal talletubki kogu toitainevaru, mis pealsete kasvamiseks vaja läheb, siis piisab veest ka. pole väga oluline kas on pool vees/mullas või väljas. side lõpp:)

  2. Või võtta üks suurem madala äärega jäätisekarp näiteks ja panna sinna 10 sibulat või kakskümmend? Valida tuleb terved, kõvad mugulad, sest mõned mugulad juba mädanevad natuke seest kevadeks ja üleni vette ei tasu mugulat uputada.

  3. […] oli peaaegu kuu aega tagasi, kui ma küsisin teie käest rohelise sibula kasvatamise kohta. Ma ei mäleta, millal ma need sibulad reaalselt […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.