Apr 092010
 

Ei, ärge saage valesti aru, mul on endiselt väga hea tuju.

Kuna mulle aga meeldib aeg-ajalt viriseda minu jaoks täiesti asendamatu virtuaaleluga kaasaskäivate veidruste üle (nt siunasin just FB-s idiootsete gruppide à la “võin kihla vedada, et see kurk saab rohkem fänne kui Savipäts” rohkust, mille kõigiga mul pole absoluutselt muud kokkupuudet kui imestamapanevalt arvukad teated news feedis, kuidas imestavapanevalt palju inimesi nende kõigiga liitub), siis mõtlesin siin blogis võtta üles veel ühe teema, mille üle ma ikka vahel mõtisklen ja millega seoses ma ilmselt hakkan ka kohe pähe saama :P Et mis see minu asi on, eks – ja tegelikult polegi!

Igatahes, profiilipildid. Orkutis, FBs, MSNis, igasugu foorumites, blogides, kus iganes mujal.

Reeglina on need teatavasti võrdlemisi väikesemõõdulised.

Mulle käib rämedalt närvidele, kui sellisesse kohta pannakse näiteks oma täispikkuses või kasvõi poolest kehast pilt, nii et kokkuvõttes on tulemuseks kribu, millest nagunii midagi aru saada pole. Mulle käib närvidele, kui enda asemele pannakse lapse/mehe/lemmiklooma pilt. Veidi vähem, aga siiski üsna häirivad on ka nood, kus niigi pisikesele pildile on mahutatud nii inimene ise kui jällegi – tema mees, laps, lemmikloom, kes iganes. Mulle käib närvidele see, kui enda pildi asemele pannakse mingi täiesti lambipilt suvalisest asjast. Mulle käib närvidele isegi see, kui naised topivad sinna oma pulmapilte – hea küll, sa olid tollel päeval maailma kõige ilusam naine (kui olid, haha), aga… Mina eelistaks igal juhul midagi loomulikumat (ja ma ei mõtle sealjuures koledat, eks). Stuudios tehtud ilusad meigitud pildid – väga hea. Sinna lisaks pruutkleit ja loor (ja mees) – aargh.

Jajaa, ma saan suurepäraselt aru, et eriti anonüümsema maiguga kohtades ei taha enda nägu näidata. Sel puhul on minu meelest näiteks väga äge lahendus, mis paljudel on ka neis suhtlusportaalides, kus ollakse pärisnimega – profiilipildiks osake endast: silm, suu, kulm, juuksed, selg, mis iganes… Minul on Bloggeris näiteks harja pilt :)

Jajaa, ma saan suurepäraselt aru, et teil on ümberõnnelik suhe ja maailma kõige nunnum laps. Aga kas teid ennast pole selles kõiges siis üldse järele jäänud, et isegi profiilipildil saab ennast identifitseerida ainult lapse kaudu? Et teid ennast ilma meheta ei eksisteeri? Mul on ka blogis ja teistes suhtluskeskkondades pilte perekonnast, see on täiesti loomulik, nemad on minu elus kõige olulisemad. Aga nonde keskkondade profiilid… Need on ikkagi MINU omad, mitte terve mu pere omad.

Ja ehkki arvukad perefoorumid ongi kohad, kus titeteemadel lõputult pläägutada, ilma et oma asjast mitte nii huvitatud sõpru kõriauguni ära tüütama peaks, siis kas on ikka vaja tingimata profiilipildiks oma tite pilt toppida? Et kasutajate eristamine profiilipiltide järgi ikka võimalikult raskeks teha (sry, tited nii väiksel fotol ON kõik suht ühte auku)? Nett on täis ilusaid ja ägedaid (sh spetsiaalselt profiilide jaoks mõeldud) pilte, olgu need siis kasvõi täiesti suvalised looduspildid – no ausõna, ikka parem, kui sada ühesugust titte.

Mulle meeldivad head profiilipildid. Sellised, kus on näha nägu, nii et on aru saada, kes on selle näo omanik. Või mõni osa profiiliomaniku näost/kehast. või perekonna/kasutaja/ hüüdnime järgi valitud pilt mingist muust asjast – no minu puhul võiks olla näiteks tikri pilt, ühel sõbrantsil on perekonnanimeks ilusa lille nimi ja seesama lill on ka tema Orkuti profiilipildiks – lahe, miks mitte.

Pikk jutt, s*tt jutt. Ja tegelikult tõesti, see pole absoluutselt minu asi. Elan nüüd oma elu edasi ja ei lase ennast teiste valikutest häirida ;) Aga natuke hakkas parem küll, kui selle postituse kirja sain :D Palun öelge, et ma pole ainus, kes nii mõtleb!

  10 Responses to “Vigin virtuaalelu teemal”

 1. Nõustun. Eriti totter on, kui inimesed panevad mingeid kuulsuste pilte või midagi täiesti teistsugust. Eriti kui on sõbralistis inimesed sama nimega ja seal ainult eesnimesid näitab. Ma pean siis nuputama, et kumb on kumba profiil..

 2. haa, mul ei ole suvapiltide vastu midagi. ise kasutan ka. mul on need reeglina valitud aastaaja järgi.

  aga kõige rohkem häirib mind see, et neid pilte nii tihti vahetatakse. ma seostan pilti ja profiili (nt foorumis), ja siis on kohe hea kiire ülevaade.

 3. Nõustun osaliselt. See laste/meeste/lemmikloomade ning grupipiltide asi suhtlusportaalides käib mulle ka närvidele. See tähendab minu jaoks, et inimene ei suuda ennast millegi muu kaudu identifitseerida kui ainult lapse/looma/mehe kaudu.

  Samas nn "lambipildid" on ok. Ise kasutan ka. Loomulikult ei vali ma täiesti lambist pilte…
  tavaliselt ikka midagi, mis mind iseloomustab ja mille järgi head sõbrad aru saavad, et mina olen. Minu puhul on näiteks paar looma erinevates variatsioonides :P Või siis mingi hobiga seotud pilt.

  Lisaks MSNis ja Skypes mõnikord ka lihtsalt lahedad pildid, mida tahaks jagada, aga ei viitsi ju koguaeg kõiki meiliga spämmida, et "vaata, kui lahe pilt." Minu sõbrad teevad samuti ja teinekord ongi hea vestlust alustada kui näed põnevat pilti ja lähed uurima, et mis teema on :)

 4. Nende lahedate piltide vastu pole mul ka tegelikult midagi – eeldusel, et tegu on siis tõesti ka millegi laheda või omanikku kuidagi iseloomustavaga. Ma pidasin jah silmas noid… Täiesti lambipilte. Mis pole lahedad ka mitte :D Aga kust maalt see piir nüüd täpselt läheb, ega polegi võimalik öelda, maitsed ja arvamused on ju nii erinevad :)

 5. Ma olen ise samu asju mõelnud juba ammu. Olen kahe käega su jutu poolt.

 6. ma pean tunnistama, et mind on viimasel ajal fb-s hoopis häirima hakanud igasugu sipsikud ja buratiinod ja lille kastjad, kes on liitunud puhtalt miski mängu mängimiseks ja tahavad sõbraks, et omale mängunaabrit saada. lahke inimesena olen ma need kutsed vasru võtnud…aga tegelikult mind häirib see…kui ma kord need mängud lõpetan, ilmselt siis hülgan ka need sõbrad :P

 7. mind näiteks perefoorumi titepildid ei häiri – no teinekord on tõesti lahedaid titepilte! ja las see siis olla koht, kus end tite kaudu identifitseerida.
  muus osas olen nõus.

 8. Ehee loen ja mõtlen, et kuidas sellised asjad saavad üldse emotsioone tekitada- mul endal on täiega savi mis pilt kellegil kuskil on. Maailma kõiksuse juures on see ei miskit tegelikult ju st see mis pilt on orkuti, msn jne profiilis…

 9. Mind näiteks ajavad närvi nn ühisprofiilid. Näiteks orkutis on mul üks tuttav abielupaar, kellel on ühine konto, nimega a'la KatijaMati… ja siis profiiliinfoks on mingi lääge jutt sellest, kui väga nad ikka teineteist armastavad. Ma ei tea, miks see mind ärritab. Ilmselt seetõttu, et ma tean, millised inimesed nad ise on… ahh, pikk jutt.

  Aga jah, see peast ainult emaks või naiseks muutumine, ennast säilitamata… pähh.

 10. Haha, sihukesi on ka tõesti olemas või? Uskumatu! Kui mul mõni taoline tahaks sõbralisti tulla, ma mõnitaks neid, ausõna :P

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.