May 112010
 

Nagu hiljuti mainisin, olen nüüd titelainel ja ostan seega täiesti tavapärase raseda kombel kokku igatsugu kraami, mida Plikal polnud. Mõtlesin, et teeks vahepeal väikse ülevaate kah. Et ikka oma eBay sõltuvusest võimalikult ausalt aru anda ;)

Plika sündis hilissügisel ja oli õues kuni kevadeni kinnises vankris ja kombes, mistõttu mul polnud tükk aega mingit vajadust kingade järele. Noo, kuna poiss tuleb suvelaps ning hakkab sõitma lahtises kärus, otsustasin talle poolenisti edevuse mõttes ühed kärupapud muretseda (sest olgem ausad, sokkidega vms saaks ju vabalt hakkama). Ainus pisike müts on mul Kaidi poolt Plikale kingitud roosa, seega mõtlesin, et võiks kaks mütsi ka osta (üks peas, teine pesus mõttega, ehkki tegelikult saaks ka ühega hakkama :P). No aga kuna ühes pakkumises oli kaks nunnut mütsi ning kolmandat ei raatsinud ka ostmata jätta (mh, sobib ju ideaalselt kingadega!), siis saigi hoopis kolm. Too UK oma on tiny baby, nii et kui poiss peaks suurem sündima, jääb üldse kasutamata :D Teised on 0-3 kuud. Papud maksid £2.04/37 kr, UK müts £1.99/36 kr, kaks Nexti mütsi £3.40/61 kr. Kõik on uued – mitte sihilikult, lihtsalt juhtus nii. Müts ja papud on siis minu kojutoomiskomplekt, ülejäänu tuleb Plika garderoobist.

CIMG0455

Lamamistooli sai ühes varasemas postituses juba mainitud ja videos näidatud. Vaatasin, et Eestist saaks kasutatult eriti lihtsa variandi ca 200 eest, veidi uhkemad olid 450-900 vahel. Tahtsin mängukaart ka, seega kõige prostamad ei sobinud. Ei plaaninud üle 250 krooni maksta, aga nunnufaktor sai määravaks, niisiis lõppkokkuvõttes £28.88/520 kr. Uuena maksis vist £60 ringis.

lamamistool

Tegelusteki saime Plikale laenuks Abikaasa õe käest, kes juulis jälle pudeneb. Ta pole küll kindel, kas seda üldse tagasi tahab, nii et võib-olla jääb päriseks Geily plikale, kellele see edasi antud sai, igatahes andsin mina järele soovile ISE valida ja midagi eriti nunnut osta ning £5.50/99 kr eest sai soetatud Tinylove tekk, mis uuena maksis vist kuskil £50-60 ringis. Kusjuures ma oleks selle üle poole odavamalt saanud, kui poleks 40 sekundit enne oksjoni lõppu pakkuma hakanud, teine jõudis alles jäänud aja jooksul hinda üles kerida. Õppisin oma veast, nüüd teen oma ainsa ja hoolikalt läbi mõeldud maksimaalse pakkumise alati alles 15-20 sekundit enne oksjoni lõppu :D

CIMG0475

Voodikarusselli Plikal kah polnud, mul polnud õrna aimugi, et sihukene jubin eksisteerib või võiks kuidagi kasulik olla, saime suurepäraselt ilma hakkama. Olen siiani skeptiline, kui palju kasu sellest magama jäämisel olema peaks – üles keeratuna mängib ju vaid paar minutit, iga natukese aja tagant uuesti keeramas käies ajaksin last pigem rohkem üles, pluss minu meelest muusika ja liikuvad loomad pole üldse magama jäämist soodustavad. Küll aga näen sellel potentsiaali lapse ärkvel olemise aja lõbustusena. Ei midagi hirmvajalikku, aga… No tahtsin osta :) Vaatasin, Eestis algasid kasutatute hinnad 250 kroonist, ulatusid ka ikka 700-ni vähemalt, mina maksin jälle kord puhtalt nunnufaktori eest kõvasti rohkem, kui alguses plaanitud – £20/360 kr, uuena oli 2-3x kallim. Aga see on tõesti imeilus ja värviline, rõõmustan seda vaadates iga kord, seega ei kahetse sugugi :)

CIMG0386

Hm, ma ei tea, eks otsustage teie, kas ma olen meeltesegaduses ülearu kulutanud :P Endale tundub, et midagi väga hullu ei ole. Riideid ja igasugu muud kraami ma nagunii praktiliselt üldse ei osta, kõik on Plikast olemas… Mingi rõõm peab ju olema :D

  6 Responses to “Valmistudes…”

 1. Minu plikal on täpselt samasugune voodikarussell ja see oli suur lemmik. Pisikestele sõbrannadele meeldis ka. Tegelikult meeldis see meile nii väga, et vanavanemate juurde minnes võtsime putukate osa kaasa ja riputasime selle nööriga põrandalambi külge, et diivanil lesiv plika saaks oma putukatega suhelda. Kui oleks vaid aru saanud, mida neile putukatele omal ajal kõike räägiti.

 2. väga nunnud asjad ja soodsalt saadud ka. voodikarussell oli meie plikal teisest kuuenda kuuni suur hitt. aga mitte magamajäämiseks, vaid lõbustamiseks. kui laps oli virilas tujus, siis nii mõnigi kord oli voodikarussell see, mis lapse kilkama pani. No ja kui oli vaja endal minna vetsu kasvõi, siis oli ka kindel värk, et oma karusselliloomadega suheldes oli laps võrekas tükk aega rõõmus ja rõõsa.

  tagantjärele targana maksaksin veidi rohkem ja ostaksin puldiga karusselli (jah, ka selised on oemas), et tõesti iga natukese aja tagant üles keeramas käima ei peaks :p

 3. Meil on voodikarusell asendamatu. Nutt ja hala ununeb kohe, kui voodikarusell mängima hakkab. Mu arust viib see tähelepanu eemale ja uinumine on kiirem. Aga puldiga variandist unistan ma isegi :)

 4. Kui tagant järgi tarkusest räägiks, siis mina oleks soovitanud nunnu lamamistooli asemel Babybjorni sitterit. Ei mingeid patareisid ega vibrat, aga juba mu paari nädalane kiigutab seal ennast ise. Kaar on kah olemas.
  Lisaks käib see niiiii pisikeseks kokku, et mugav on igale poole kaasa võtta. juhul muidugi kui autoga sõit on.
  Kui rääkida veel asjadest, mida esimese lapsega ei olnud, siis mina ostsin teisele Tummy Tubi. Me kolime suveks maale ja seal on nii pisike vannituba, et tavalisele beebivannile poleks ruumi olnud, kööki iga kord soojaks kütta poleks kah viitsinud. Mu ema ei jõudnud ära naerda minu ostu, aga kui olime pool tundi youtubist vannitamise videosid vaadanud, siis ta enam ei arvanud, et ma olen otsumaaniaga nakatunud.

 5. Ma tean, et puldiga karussellid on olemas, sai sel teemal just Geilyga arutletud. Aga nagu öeldud, olen ma nagunii skeptiline selle uinumisega kaasneva rolliga, pigem üritakski last ilma igasuguste segajateta magama harjutada. No näis, kuidas tegelikult kujuneb :) Igatahes ei pidanud pulti niivõrd oluliseks.

  See lamamistool, mis meil on, käib suhteliselt kergesti tükkideks ja ei võta ka sellisel kujul palju ruumi. Vibra polnud minu jaoks üldse mingi näitaja, tuli lihtsalt kaasa – las siis olla, ega mul midagi selle vastu pole, äkki kulub ära. Need helid, mida loomad tõmmates teevad, on küll ägedad. Ühesõnaga… Eks näis :D

 6. Mina ikkagi arvan, et karusell ei tekita valesid magamisseoseid. Ta viib tähelepanu eemale, magamajäämine toimub hiljem.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.