May 192010
 

Jätkan ausalt ostusõltuvuse teemadel ja panen kõik vahepeal ostetud kraami kritiseerimiseks üles :P

Kõigepealt eBayst Rootsis oldud nädala jooksul kohale jõudnu. Osad neist olid varasemad hästi läbi mõeldud ja vajalikud asjad. Osad, tunnistan ausalt üles, ühel igaval õhtul Rootsis täpselt niiviisi leitud, et sortisin titeriideid varsti lõppevate oksjonite või odavaimate hindade põhjal ja kui midagi nunnut ning odavat silma jäi, mis tundus mitte väga ülearu olevat, sai vaatluse alla pandud ja sobiva hinna säilimise korral ära ostetud, ehkki OTSEST vajadust polnud :P

Aga no näiteks 62-68 suuruses tudukombesid, mida mul juba praegu 10 tk on, ilmselgelt juurde ei ostnud, olgu kuitahes nunnud – tuli väga kasuks, et olin kõik riided üles pildistanud ning olemasolevatest asjadest täpne ülevaade arvutis olemas.

Triibuline jakk, suurus 68 (£1.45/26 kr) – 50-56 suuruses riiete kaustas on mul üks valge jakk, 62-68 suuruse kaustas mitte ühtki. Ilmselt 74-80 kaustast sobib mõni varem ka, aga no kuna polnud, siis võisin ju ometi osta :P Punane jope, suurus 1,5-2 aastat (£2.70/49 kr) – sihuke paksema voodriga, korralik ja väga nunnu. Mõlemad juhuslikud leiud. Plikal selles suuruses ühtki sooja asja ootamas pole, nii et ära kulub kindlasti. Asja iroonia seisneb selles, et müüja küsis postikulu £1.50, aga paki peal oli £4.41 ehk ta maksis peale, et jopest lahti saada… Oh, well, eks nii õpitaksegi :D Ruuduline müts, nunnu ja praktiline – sobib kõigega, vabalt hiljem ka poisile. Kui palju ma selle eest maksin, sellest ajalugu vaikib, endalgi on häbi… Mm, no hea küll, lubasin ju aus olla – £8.28/149 kr. Haha, ma ei maksaks uue mütsi eest ka nii palju. Aga no see üks vääratus, kus ma lasin ennast pakkumise kirest kaasa viia. Ja müts on tõesti nunnu. Nii et ma isegi väga ei kahetse :)

CIMG0595

Punane pidžaama maksis £4.25/76 kr (kallivõitu, aga nunnu, nii et ei nurise), sinised kokku £5.60/101 kr, kõik kolm suuruses 1,5-2 aastat. Plika hakkab alles 1-1,5 aastat suurusesse sisse kasvama, nii et tuleviku tarbeks. Praegu kasutame veel tudukombesid, aga järgmist suurust ei riski osta – loodan siiralt, et selleks ajaks käib potil.

Igatahes.. Need sinised olid eBay fotol pigem türkiisi karva ja roosa polnud nii roosa, nii et mulle tegelikkuses need väga ei meeldi – kenad on, aga värvid pole minu maitse, see oht foto põhjal ostes alati on. No ja olengi nii pirts, et kavatsen maha müüa ja seda pigem Eestis. Kas kahe paari vähekasutatud ja korraliku pidžaama eest 100 kr küsida on okei? Ma pole Eesti hindadega üldse kursis…

CIMG0599

Uhiuued Nexti helekollased lühikesed püksid (£1.99/36 kr) ja Shaun the Sheepi seljakott Plikale (£4.14/75 kr) – talle kangesti meeldib Abikaasa seljakotiga ringi käia, mõtlesime talle siis päris enda oma osta. Kuna oleme Abikaasaga mõlemad Shauni fännid, oli üpris kerge valida :D

CIMG0600

16 paari sukkpükse, ostetud viies pundis. Viimased kaks paari on 18-24 kuud, seda suurust palju saada polnud, ostsin varuks kahese komplekti £5.25/94 kr eest, sest mulle see triibuline väga meeldis ja ega Eestist odavamalt ei saa. Ülejäänute puhul ei viitsi eraldi hindu panna, aga 14 paari kokku maksis £22.55/406 kr ehk £1.61/29 kr paar. Esimesed kolm on Nexti omad, 6-12 kuud. Järgmised kaks 9-12 kuud, firmat ei tea. Veel kolm paari Nexti 6-12 kuud, uhiuued… Ja kuus paari Nexti 12-18 kuud, esimesed kolm uued. Viimaseid kahte sai eespool juba mainitud. Kõik, mis pole uued, on vähekasutatud ja korralikud.

Plikast on alles kõigest kaks paari suuruses 3-6 kuud ning kuus paari 12-18 kuud, viimased on Londonisse kolimisest saati aktiivses kasutuses olnud ning ei paista veel niipea väikseks jäävat. Primarki sukkpükstel, pean paraku tõdema, kvaliteeti suuremat pole, seega pole kindel, kas neist väikevennale midagi alles jääb, kui Plikale ükskord väikeseks jäävad. No ja mulle ei meeldi tegelikult ilma kannaosata sukad üldse. Nexti seevastu Kessu ükskord just kiitis, et väga hea kvaliteediga, peavad mitu last vastu. Poes maksavad vist kolm paari £9, võrdluseks Primarki omad kolm paari £3.50. Mina sain enda omad, millest pooled on uhiuued ja enamik Nextist (ülejäänud tunduvad sama korralikud),  ainult veidikene kallimalt, kui kõige odavamate kehvemate kvaliteediga sukkade eest oleksin pidanud maksma… Nii et ütlemata rahul!

Kusjuures peale esimese kolme ja viimase kahe paari on kõik Plikale parajad. Sukkpükste võlu ongi selles, et neid saab ikka numbrist kauem kanda – pole häda, kui natuke suured või väiksed. Ja sukkpükse meie peres kulub, kuna sokid ju enam jalas ei püsi – jahedal ajal on õues alati pükste all, toas enamik ajast ainult sukad, pükse ei viitsi pannagi. Nüüd on hea varu ilusaid värvilisi kvaliteetseid sukkpükse… Me happy :P

CIMG0590

Kingasaaga on praeguseks hetkeks ennast ammendanud. Kuna 1,5 cm võib varu olla, tundus pärast Plika jala mõõtmist igasuguste tabelite järgi, et 22 suurus võiks vahele jääda ja otse 21 pealt 23 peale liikuda. Kuna siit midagi normi hinnaga ei leidnud, sai palutud Kessut nõmme kingapoest üks paar osta (344 kr) ja need emaga Rootsi saata. Otse loomulikult jäid ikka liiga suureks – mitte niivõrd pikkuse kui just kõrguse mõttes, loksusid jalas. Sellest moraal, et kingi peaks ikka alati proovima.

Niisiis ostsin Rootsi kaltsukast pärast pikemat proovimist 35 SEK/56 kr eest ühed kasutatud kingad, millel tundus ninas ka ehk paar millimeetrit lubatud varust üleliia olevat, mis aga muidu väga hästi istusid (kõrgus oli paras) ja kuidagi ei loksunud – no et oleks midagi tulekustutuseks, kuni Kessu ostetud parajaks saavad.

Londonisse tagasi jõudes avastasin, et ühed 21 suuruses kingad, mis Kessult laenuks sain ja Plikale viimati proovides veel väga kõrged olid (samas kui teised Kessult saadud 21 kingad on ammu parajad ja praeguseks praktiliselt väiksed), on järsku parajad. Kuna neil on nina lahti, siis vähemalt varbad kahekorra ei käändu (praegu on nagunii veel nats ruumi ka), kasutamegi nüüd mõnda aega neid. Siis veidi kaltsuka omi ja siis loodetavasti saavad juba Kessu ostetud parajaks.

Fotol on reas 21 suurus, mis praeguseks praktiliselt väike, 21 suurus, mis paras, 23 suurus kaltsukast ostetud, 23 suurus kessu ostetud ja 23 suuruses kummikud, mis Plikale eBayst tellisin (£3.80/68 kr):

CIMG0582

Rootsis viis õeke mu kohalikku lasteriiete kaltsukasse. Oehh, oleks eestis rohkem selliseid! Oeh, oleks ma sinna ENNE sattunud, kui Primarkis käisin ja eBays surfasin! Seal oli kõik ilusti suuruste ja liikide järgi ära sorditud, nt 68, bodyd ja pluusid ja joped jne kõik eraldi. Ja nii palju ilusaid värvilisi asju!

Kuna ma aga olin juba üksjagu varusid soetanud, hoidsin ennast tagasi. No hea küll, seal oli poe ukse ees veel eraldi kolm stangetäit poole hinnaga asju (õekese sõnul läheb sinna kõik, mida kolme kuu jooksul ära ei osteta vms) – no sealt sai ikka mõnuga võetud. Kokku ostsin 248 SEK/400 kr eest 12 asja, neist kaheksa poole hinnaga. Aga paneme fotosüüdistused ka ikka juurde :P

Jakk (17.50 SEK/28 kr) ning püksid (10 SEK/16 kr), mõlemad 62 suurus, kõhuelanikule:

CIMG0567

62 suurus fliiskombe (78 SEK/125 kr) ja 68 püksid (10 SEK/16 kr) kõhubeebile ning 74-80 suuruses müts (13 SEK/21 kr), mis on Plikale praegu täiesti paras ja venib, nii et sobib veel tükk aega. Kombe oli suurim (loe: kalleim) emotsiooniost, aga kuna mul ühtki kombet endal nagunii pole, siis kulub ära küll – peaks olema just sobiv sügise soojemasse poolde, hiljem ka talveriiete alla. Nii nunnu ja pehme oli :)

CIMG0568

Kaks paari 80 suuruses suviseid pükse Plikale (triibulised 10 SEK/16 kr, kollased 22.50 SEK/36 kr):

CIMG0571

Mõnus pehme 80 suuruses flanellist tudukombe (17.50 SEK/28 kr) ja 86/92 suuruses pluus (17.50 SEK/28 kr) Plikale:

CIMG0573

74/80 suuruses müts (15 SEK/24 kr) ning 68 suuruses triibulised püksid (10 SEK/16 kr) Plikale. Müts on emotsiooniost – on praegu täpselt paras ja ei veni, seega jääb õige varsti väikseks. Oli lihtsalt nii nunnu, et ei saanud ostmata jätta – oma osa on kindlasti ka faktis, et Plikat peetakse mänguväljakul alati poisiks, tahtsin midagigi üheselt plikalikku. Püksid on Plikale laiuselt praegu parajad, pikkust muidugi vähem, aga suvepüksid ei peagi ju pikad olema – pildilt pole eriti näha, et osad triibud on kergelt sätendavad… Ilus :)

CIMG0560

Peale mütside, kingade ja kombe olid kõik ülejäänud asjad poole hinnaga stangelt. Ja tegelikult unustati üks asi läbi lüüa, nii et kui kogusumma tuli 248 SEK, siis ükskikhindadest tuleb kokku 256 SEK, ühesõnaga tegelikult oli kõik veel veidi odavam :P

Oleks tahtnud veelgi osta, aga hoidsin ennast tagasi – õekesel saab edaspidigi külas käidud, eks siis ostan vastavalt vajadusele. Igatahes viin nüüd ühed helekollased püksid Primarki tagasi, sest kaltsuka tumekollased on ilusamad ja poole odavamad… Ning need eBayst tellitud Nexti helekollased lühikesed püksid lähevad vist ka maha müümisele, kuna kaltsukast sain mõnusamaid suviseid pükse. Õnneks olid need nii odavad, et lahti saamisega ei teki ilmselt probleemi.

Mm… Jah. Seekord kõik. Uued uudised järgmiste saadetiste saabudes.

Aga ma siiski arvan, et ma VÄGA üle pole pingutanud :P Kuniks ma ostan odavaid ja kasutatud asju, siis ei pea ju alati ranget VAJADUST taga ajama. Nunnufaktor on igapäevane rõõmu allikas, see on kinnitatud fakt – näiteks vaatan igal hommikul suure heameelega erksavärvilises triibulises tudukombes ringi lippavat Plikat. Usun, et too igapäevane rõõm on kuhjaga väärt seda £3.50/63 kr, ehkki igavaid kombesid oleks sama raha eest kolm tükki saanud.

Igatahes on mul hea meel, et õige pea Eestisse tagasi kolime ja pidev eBayst tellimine seega liiga keeruliseks muutub (eks osasid asju ju saaks ka, aga postikulu oleks kallim jne, ei hakka parem üldse vaatamagi). Edaspidi saan oma titeriiete ostukirge kaltsukates rahuldada, kus vähemalt kõike näha ja katsuda saab – alati parem variant kui foto järgi ostmine. Pluss kaltsukates peab reaalselt kohal käima, seega pole karta, et ma kodus arvutis istudes liigselt kulutaksin :)

  4 Responses to “Värviline rõõm, vol 3”

 1. ma täitsa mõistan sind :D olen ise ka täielik ebay maniakk ja Gregori riietest vähemalt 90% sealt pärit :)

 2. Tere!
  Palun,kas saaks õe käest selle Rootsi kaltsuka aadressi,kasvõi ligilähdease asukoha :D ? Elab ta Stockholmis?

 3. Suht naljakas, et kedagi tabab ostuhullus teise lapse sündides – tavaliselt on ju emadele selleks ajaks selge, et väike laps vajab tegelikult nii vähe riideid – pealegi kasvab ta neist ju ülikiiresti välja.

  Mu pisemal lapsel on ka väga palju hilpe – suurema vanad, sõbrannadelt laenatud ja paar üksikut uut riideeset, kuid see ei päästa mind ikkagi üsna tihedasti pesu pesemisest – must on just see, mida hetkel vaja. Niiet mina olen seda usku, et pigem pesen tihemini kui muretsen kapitäis asju- nagu nii kujunevad välja omad lemmikud.

  Minu meelest on ökom ja lõppkokkuvõttes odavam osta vastavalt vajadusele kui aasta jagu ette – mis sest et odav.

  Kui suur on ebayst tellides tavaliselt postimaks – ma pean silmas pisematel asjadel? Eestis minu arvates ei tasu üksikult asju üldse osta, (perekoolist, osta.eest) sest kui ma lisan asjale postimaksu otsa, siis on asi minu jaoks juba kallis. Kui ekstra järgi lähen, siis kalkuleerin oma tarbeks bensukulu otsa ja jällegi ei ole odav.

 4. see kaltsukas asub västeråsis. kas on täpsemat aadressi vaja?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.