May 302010
 

Täiesti tavaline kolimiseelne päev.

Kuna enamik asjadest on kahe suure laadungiga juba Eestis, on ülejäänutega sellevõrra kergem – meil on kolme peale neli kohvrit ja üks spordikott, teoreetiliselt peaks kõik ilusti ära mahtuma. Ütleks, et umbes kaks kolmandikku on pakitud, viimane kolmandik saab ilmselt alles homme kokku.

Magamistoa tegin juba eile tühjaks, köögi suuremalt jaolt ka. Noist asjust, mida lõpuni vaja oli, sai meeldetuletav list tehtud, et miski maha ei jääks. Vannitoast ja esikust sai ka enamik asju elutuppa kokku kuhjatud ning sealt omakorda paljud kohvritesse.

Käsutasin Abikaasa viimast korda duši alla ja käisin siis ise ka ära – et saaks vannitoast kõik peale hambaharjade ja ühe meie rätiku kokku pakkida ning need rätikud, mis siit pärit on, ära pesta. Savimaski topsik sai tühjaks, juhhei! Hambapastad on ka nii tühjad, et lähevad homme hommikul prügikasti.

Pesin kaks masinatäit pesu – peamiselt selleks, et tekikott ja saunalinad, mis siia korterisse jäävad, ikka ilusti homseks ära kuivada jõuaksid. Meie riideid ja Plika mähkmeid muidugi ka sekka.

Viskasin igasugu asju ära – poole Plika mängunurgast näiteks. Tal oli seal kaks kasti – üks “päris” mänguasjadega, teine suvaliste jubinatega – tühjad pudelid, värvilised pappkarbid, plastmassitükid, ebavajalikud plastikkaardid, üks telefoniraamat, tühi DVD ümbris, suvaline puupulk jms. Too teine kast sai täies mahus ära visatud, eks Eestis hakkab siis uut träni koguma :P

Ülejäänud pakkimata asjad üritasin võimalikult loogiliselt ära sortida – mis käsipagasisse, mis suurde kohvritesse. Homme siis pakime lõpuni, täna enam ei viitsi.

No ja pätsikesi küpsetasin ka.

Homme on vaja veel laud osadeks võtta, mullikilesse pakkida ning naabrite poole hoiule panna, kuniks järgmine autotäis Eesti poole vurab, üks kummutisahtel kokku panna, mis küll vähimagi puudutuse peale laiali laguneb, seega kunagi Plika eest ära pandud sai, kamina ette teibitud papp ära võtta (talvel oli jõle tuuletõmbus) ning piire ja kunstlikud söed tagasi toppida, põrandaid pesta ja tolmu imeda, nats vannituba ja kööki küürida, naabritele allesjäänud toitu pähe määrida, kõik kolm korda üle kontrollida, et midagi maha ei jääks… Ja loota, et kõik ikka mahub ilusti kohvrisse ära :D

Omanik peaks keskpäeva paiku tulema – tal on küll kurioosne kalduvus alati tunde hiljaks jääda, aga no lennujaama poole peame alles neljast sõitma hakkama.

Algne plaan oli rongiga minna – mis see siis ära ei ole, veidi alla tunni ja 1-2 ümberistumist. Siis aga hakkasime mõtlema, et neli kohvrit + kott + käru + laps ei ole just kõige mugavam variant ümberistumisteks, mis võivad vabalt tähendada ilma liftita jaamades platvormi vahetamiseks trepist üles-alla ronimist.

Aga otse loomulikult oli saatus taaskord meie poolel – naabrimees ostis endale just auto ning kuna täna oli nii s*tt ilm, ei läinud nad ka kuskile kaugemale reisile, mida nad muidu pika nädalavahetuse puhul kindlasti teinud oleksid. Nii et saame homme küüti. Mis saaks veel ilusam olla :P

Et üldiselt peaks kõik kontrolli all olema.

  2 Responses to “Tänasida toimetused”

  1. Ma juba ootan, millal sa Pärnusse jõuad, siis saame jalutamas hakata käima. Sina oma plikaga ja mina Robiniga :)

  2. mõnusat reisi teile!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.