Nov 062010
 

Meil olid suured plaanid tehtud, eks – et Abikaasa võtab pool esmaspäeva vabaks, ema hoiab Plikat, meie laename autot ja läheme madratsit ning pesumasinat shoppama. Aga kuna täna oli nagunii Kaubamajakasse asja, mõtlesime Onoffi ja Sotkasse juba praegu piiluda.

Onoffi müügimehe argumendid meid ei veennud (no enivei polnud plaanis veel midagi osta, käisime ju vaid maad kuulamas), Sotkas sattusime aga seevastu nii healt müüjalt nõu küsima, et madrats on meil nüüd olemas.

Kusjuures! Üldse polnud plaanis nii kallist osta. Kahetsesin veel, et nii soodsat diili enam ilmselt ei leia, kui Tartus Tähtverre kolides, no ega me toona mingeid tunnuseid ega kvaliteeti üldse ei vaadanud, lihtsalt otsisime odavat ja tellisime ära – saime mingi soodukaga madratsi + kattemadratsi 2000 krooni eest. Seekord lootsin vaikimisi ehk 3000 krooniga hakkama saada

Nüüd ma olin muidugi netist lugenud ja eeltööd teinud, müüjalt tahtsime ka nõu küsida.

Kattemadratsi ja madratsikatte vahe, muide, olevat selles, et viimane on mõeldud pigem nt diivanvoodile kaitsmaks seda määrdumise eest, voodi põhimadratsi korralikuks kaitseks soovitati ikka kattemadratsit.

Pocket-vedrustusega madratsi headest omadustest olin muidugi ka lugenud, aga mõelnud – ah, liiga kallis, saame tavalisega hakkama. Aga kui müüja siis ka seletas, et see on ikka palju parem, toetab keha paremini, kannatab hüppamist, peab üldse kauem vastu, on parem puhastada ja neil on just üks viimane soodushinnaga komplekt sees, sest uued tulevad teistsuguse katteriidega ja praegu on veel Swedi kaardiga makstes lisa -10%… Ja et see kattemadrats (naturaalse kautšuki baasil toodetud lateks, pestava ümbrisega, milles oli  kookoskiudu jne) on ikka ka jube hea – laseb õhku läbi, võtab keha järgi kuju, ei lase tolmulestadel paljuneda jne… Ja Eestis toodetud ka… No me ei saanud siis ju ostmata jätta, eks :D See “viimane nii soodne, et kui te kohe ära ei osta, siis hiljem võib-olla enam ei ole ja peate juba kallima ostma” väide mõjub alati hullult hästi, ehkki me väga hästi teame, et see ei pruugi üldse nii olla :P

Ühesõnaga… Ma olen kindel, et tegu on hea asjaga. Küsida ehk võib, kas ja kui oluline on pocket-tüüpi madratsitel näiteks vedrude tihedus – meil vist 245 vedru/m², aga lugesin tagantjärele, et olevat ka poole tihedamaid. Ei oska arvata, kui suurt rolli see tihedus mängib, nondel tihedamatel on ka hind kindlasti tihedam :D

Ja kas mõnest muust materjalist kattemadrats oleks parem olnud – no poroloonist on lateks kindlasti parem, aga ehk oleks piisanud mingist odavamast… Või lateks + vill oleks äkki veel etem olnud. Kallim muidugi kah.

Mis hinda puutub, siis maksime 2×80 cm madratsi ja 160 cm kattemadratsi eest kokku 4859 kr. Täishind oli neil arve järgi 2×3499 + 3899 = 10 897 kr, aga müüja ütles ise ka, et neil madratsitel on pidevalt mingi soodukas – ma arvan, et peab tikutulega taga otsima seda aega, millal täishinnaga osta saaks :D

Veidi netis surfates leidsin sama tüüpi kõige odavama madratsi 2790 kr ning kattemadratsi 2295 kr, seega üsna sama hinnaga, meil isegi paarsada krooni odavam (ei välista, et kuskil veel odavamalt leidub, ei viitsinud väga põhjalikult otsida). Nood kaks olid erinevates poodides, mida ehk Pärnus polegi, seega lisanduks veel postikulu – meie saame aga ise koju viidud, nii et postikulu ei tule, samuti hoidsime otsimise arvelt aega ja närve kokku.

Nii et ega eriti ei viitsi enam mõtiskleda selle üle, kas oleks äkki odavama raha eest mingist teisest materjalist, aga sama kvaliteetse asja saanud või kas oleks sama raha eest äkki midagi VEEL kvaliteetsemat saanud.

See müüja jättis lihtsalt nii hea tunde, et kuidagi ei saa oma ostu kahetseda. Ta oli äärmiselt sümpaatne, tundis teemat ning kogu jutt tundus tema suust väga loogiline ja usutav. Ma siiralt loodan, et nad saavad seal läbimüügi pealt ka mingi lisaprotsendi, tema müügitöö oli seda igati väärt.

Nii et kui mõnel pärnakal on vaja uut madratsit, siis minge Sotkasse Triinu käest nõu küsima – vaatasin arvelt spetsiaalselt nime järele, ma eeldan, et nad ikka oma nime alt müüvad. Igatahes selline nooremapoolne pikkade heledate juustega kena neiu.

Sellised ostukogemused on puhas rõõm, ausõna!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.