Nov 142010
 

Viisime kaks autotäit asju uude koju ja olime pea pool päeva seal, seekord jõudsin isegi mõned kastid-kotid lahti pakkida. Asjad said küll suht suvaliselt kappidesse-riiulitele kuhjatud, ainult nii palju jagatud, et mis elutuppa ja mis magamistuppa. Jube segadus on nüüd!

Homme õhtul saame neti ja pesumasina ja uue segisti ka, kui selle ära ostame (pesumasina paigaldaja oli nõus selle ka paika panema). Ma nüüd ainult kahtlen, kas üldse osta see kaarega – välimus väga meeldib, aga juba kaks inimest on öelnud, et jubedalt pritsib. Samas kolmas ütles, et tema meelest küll ei pritsinud, aga tal olevat ka suht sügav kraanikauss olnud. Võta siis kinni… Meie igivana kauss on praegu küll täitsa tavaline, aga no alguses võib ju ettevaatlik olla (tänu sellele vett säästvale kangile veesurve nagunii väga suur ei ole) ja hiljem remondi ajal sügavama kausi muretseda (see peab kindlasti ümmargune olema!). Oeh, ei tea, aga homme peaks igatahes ära ostma.

Pesumasina garantiid ei jõudnud täna ostma, nii et vist enam ei saa. No me ilmselt väga ei tahtnud ka, muidu oleks kuidagi jõudnud… Abikaasa arvab, et äkki ikka saaks veel homme ka – no selle loogikaga, et masin seisab nagunii veel poes kasti sees, mis vahet seal. Täiesti võimalik, et saaks, aga ikka pole otsustanud, kas peaks.

Ma ei kujuta ette, millal me uude koju päriselt sisse jääme. Homme vist küll veel mitte. Samas lõputult ei taha ju oodata. No kõigepealt tuleb see igivana külmkapp teise poole köögist ära tuua ja seina panna ja sinna sööki sisse osta, siis ehk juba võibki. Voodi jõuab ilmselt alles nädala lõpuks, seda vast küll ära ootama ei hakka, madratsitest üheks nädalaks ju täiesti piisab.

Üritasin sutsu filterkannude kohta uurida. Mõned näiteks ütlevad, et need tekitavad hoopis baktereid juurde, aga selle vastu aitavat vist esiteks see, kui filter alati vees on, teiseks korrapärane vahetamine, mida me küll alati unustama kipume. Aa, ja siis ma sain aru, et seal on erinevaid kah veel, Brital mitu filtrivarianti, mingit Maxtrat kiidetakse, see on kindlasti siis jõle kallis ka, kujutan ette. Meil enne oli Kenwoodi kann, ma üldse ei tea, milline hinnavahe erinevatel kannudel-filtritel on. Igatahes tuleks ikka osta, muidu ei jõua veekeetjast ja kohvimasinast katlakivi ära eemaldada.

Muide, ma saingi Loodusperest selle minikomplekti vee testimiseks – määrab ära ph, kareduse ja nitraadid. Ainult et see on saksa keeles, eestikeelset juhendit kaasas polnud, veider. Pean kirjutama ja küsima, ise küll seda keelt ei valda. Oleks inglise keeles, poleks probleemi. Igatahes väga põnev, ma olen alati tahtnud teada, kui kare vesi meil siis täpselt on.

Aa, ja Euronicsi müüja ei soovitanud pesumasinas äädikat kasutada, et võivat kummiosi kahjustada. Ja väitis, et pesugeelid lahustuvad vees halvemini kui pulbrid, eriti madalamatel temperatuuridel. Huvitav, mulle on alati geel rohkem meeldinud, sest pulber kipub riietele aeg-ajalt neid terakesi jätma. Ja tahaks teada, kas sellel äädikajutul ka mingi tõepõhi all on. Happeline ju on tõepoolest, äkki tõesti söövitab…? Aga raske uskuda, nii paljud ju kasutavad…

Igatahes Calgonit ma küll ostma ei hakka ja mingi spets katlakivi eemaldusvahend tundub ka mõttetu raharaisk. Magnetpalli kasutan, ei tea, ehk sellest piisab. Või äkki ökopoest ostetud pesugeelidele (Sonett vms) on kah miskit katlakivi vastast lisatud?

Ja kas peaks tõesti pulbrit eelistama, kui see väidetavalt geelist paremini lahustub?

PS. Mulle meeldib, kuidas Mart Sander reklaame mõnitab. Nüüd vaadake, kuidas Poola koduperenaised oma pesu ja hambad nii valgeks saavad. Või siis: minge nüüd kohvi ja võileibu tegema.

PPS. Kas mulle ainult tundub või kõik naiste peotantsukingad ongi alati ühte tooni? Sihukesed punakaskuldsed või pronksjad vms…

PPS. Ma NII lootsin, et Nastja välja läheb! mitte et Ženja poleks minu meelest jubedus kuubis, aga tantsis hästi. Kõige lemmikum on mul Liina, ta on sihuke pungine :P Ja helistama ma nagunii ei hakkaks.

  6 Responses to “Läbi nagu läti raha”

 1. võistlustantsukingi on teisi värve ka. musti näiteks. aga minu meelest on need beezhikad lihtsalt ka kõige ilusamad ja elegantsemad…. a see olen ainult mina :)

 2. Mulle meeldis Taela ütlus Nastja kohta: "Tuupur, tubli muidu ei saagi. Teed kõik ilusti ära ja ei mõtle!!!" Minul on väga raske N-i tantsu vaadata, sest selles pole spontaansust vaid on nagu tükitöö.

 3. Pesupulbritest ja -geelidest: olen kuulnud jutte, et pesupulber sisaldab klaasikillupuru (aitab kergemini pesu puhtaks nö kraapida), mis tegelikult riideid kiiremini läbi kulutab kui geel.

  Filterkann – mõned panevad filtrikannu põhja mingi hõbeeseme (näiteks hõbelusika). Hõbe aitab bakterite teket vähendada.

 4. meil on 4 aastat Brita maxtra olnud. ei vaheta filtrit just väga regulaarselt (peaks vist iga kuu tagant), a ma ei ütleks, et ta teistest kallim on, 90 krooni umbes. tihtipeale on ka soodukaid, kust saab palju odavamalt (80 krooniga või 3 kahe hinnaga nt). äädika ja pesumasina kohta ei oska öelda, aga ma olen äädikaga veekeetjat puhastanud ja see nüüd kummiosade juurest lekib. ei ole vana masin ega midagi ja olen alati lahja lahusega puhastanud.

 5. Veekeetja tihendi rikkusime ka äädikaga ära juba kahe aastaga, nii et pesumasinasse äädika panemise keelas mees kategooriliselt ära :)
  Lisaks ei luba ta vette eriti kokku hoida nõudepesus ning kahesüsteemsele wc potile on meil ka kindel ei, sest ta arvab, et see tuleb tema jaoks mugavam, kui hiljem maja kanalisatsiooniummistusi likvideerima hakata. Ta ütleb, et meie kanalisatsioonisüsteemid ei ole rajatud minimaalset veekasutust silmas pidades.
  Meil küll on oma puurkaev ja biopuhasti, seega suurem osa kasutatud veest läheb paari nädala jooksul loodusesse tagasi.

  Teil tõenäoliselt on linna vesi ja kanalisatsioon, nii et iga m3 pealt peab maksma.
  Ühe varasema teema vastuseks ka:
  Polüesterpinnad saab kenasti üle värvida, kui need esmalt ülipeene liivapaberiga (õhema porolooni taoline) üle käia ja siis 2x värv peale, ka olemasolevad kapinupud võid üle värvida, nahaga katta vms. Pole isegi uusi vaja osta.

 6. Tee sellest saksa keelsest kasutusjuhendist pilt ja pane üles, ehk saan ära tõlkida :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.