Nov 142010
 

Oeh, kell on juba nii palju, aga ma pean selle viimase postituse ka ikka ära kirjutama, kiirelt on ju nõu vaja…

Esiteks: me ei suuda otsustada, kas võtta pesumasinale 950 krooni eest kolm aastat lisagarantiid või mitte (kokku saaks siis viis aastat). Müüja soovitas – et kui mingi jama tuleb, siis igasugune remont läheks kindlasti kallimaks. Päris mitu inimest on aga öelnud, et nende meelest pole mõtet – et kui Electroluxi masinal mõni viga on, tuleb see raudselt garantii jooksul välja ja kui pole, siis enamasti teenibki aastaid ilusti.

Ja siis ütles veel keegi, et masina vigu on nagunii ainult 10%, enamik jamasid tuleb elektri kõikumisest…

Ja tegelikult on meil koos kohustusliku varakindlustusega ka 150 000 eest sisustust-kodumasinaid kindlustatud – mingi kuldkliendi pakkumine, et kui need koos võtta, siis saab 25% alla, mul tuli kuumakse vahe ainult 12 krooni ja tasus seega igati ära. Mõtlesin, et äkki see kataks ka sama asja ära, aga lepingutingimustes on kirjas, et kindlustatud eseme hooldust ja remonti ning koduse vara sisemist riket ei hüvitata, nii et selle loogika kohaselt vist siiski mitte. Keegi seadusi ladusamalt lugeda oskav inimene võiks mu arusaama kinnitada või ümber lükata!

Ühesõnaga… Raha tahaks kokku hoida, samas äkki peaks ikka tegema. Ja homme peaks juurde ostma, hiljem enam ei saa.

No ja sellest pole ma ka senimaani aru saanud, et kui elektri kõikumisest tuleb mingi jama, kas see siis läheb garantii alla või mitte… Meie pole ju süüdi, et kõigub!

Ja ma tean, et nädalavahetusel loetakse blogisid palju vähem, nii et pole sugugi kindel, kas keegi üldse mulle nõua andma tuleb, aga küsima peab :D

Teiseks avastasime täna, et meie köögisegisti, mis on nagunii kiviaegne ja kahe nupuga, tilgub veidike ja nuppude keeramine on ka hirmus raske. Seega otsustasime, et on vaja kohe uus segisti osta, selle saab ju hilisema remondi käigus kenasti uue kraanikausi külge ühendada.

Selle ma olin juba ammu oma peas valmis mõelnud, et segisti peab olema sihukese kangiga, mis nö tavaasendis vett peenema nirega laseb ja täissurvega vaid siis, kui kangi pidevalt üleval hoida. Ja termostaadiga, et lapsed ei saaks ennast veega ära kõrvetada. Ja kui võimalik, siis sihuke kõrge ja kaarjas, mitte madal ja sirge – mulle sellised kohutavalt meeldivad.

Ega’s midagi, seadsime sammud ehituspoodidesse. Kuna jäime oma käimistega hilja peale ja lahtiolekuaegu ei teadnud, läksime kogemata täiesti vales järjekorras – jõudsime neisse kahte, mis nagunii kauem lahti olid, aga ülejäänud kaks pandi viiest kinni, nii et sinna peame homme minema. Igatahes püüdsime mõlemas poes kinni müüja, kellele oma nõudmisi seletasime ja palusime tal midagi soovitada.

Ei saaks öelda, et ma nende asjatundlikkusest ülearu vaimustuses oleks olnud :P Tähendab, nad teadsid üht-teist küll, aga… Noh, nii palju saime targemaks, et kui tahta segistit kahekümneks, mitte kaheks aastaks, siis kvaliteetsemad tegijad on Oras, Gustavsberg, Grohe (oli vist nii?) – need nimed on tegelikult ehitusfoorumis tuulamisest juba nagunii meelde jäänud.

Nautic_DI_DW_Int_RGBAga koha peal oli neil suht väike valik, nii et kõigile kolmele tingimusele vastaski ainult üks – Gustavsbergi Nautica, odavamas poes 1390 krooni.

Minu ema ütles selle peale, et rikkad olete, tema segistid on mingid 300-kroonised :P Mina olen jälle lugenud, et korralikku segistit alla 1000 krooni ei saa. Nende tuttav san tehnik olla jälle öelnud, et meil on nii kare vesi, et sööb nii odava kui kalli segisti läbi, seega pole vahet. Seda viimast väidet võiks keegi targem kommenteerida, mina olen võhik, ei oska asjast midagi arvata.

Aga no… mis te arvate sellest valikust? Ja ega keegi juhtumisi ei tea, kas seal annab seda vee max kuumust reguleerida ka? Müüjad ei teadnud sellest funktsioonist kumbki üldse, ma hiljem kodus netist leidsin, et veesurve reguleerimisele sarnaselt peab ka 43-kraadisest veest kuumema saamiseks kangi spetsiaalselt hoidma… Ja siis mingist muust artiklist lugesin, et sellistel saab tihti ise paika reguleerida, võib näiteks vähemgi panna, kui see 43 kraadi, see meeldiks mulle tegelikult kõige rohkem…

Ma ei tea, minu asjatundmatule Google’i abiga veidi haritud pilgule tundub see igati hea olevat. Keraamiline tihend on ka ja puha. Ja firmat kiidetakse. Ilmselt läheb loosi, kui keegi siin just millelegi sellisele tähelepanu ei juhi, mis meil kahe silma vahele jäi. Või kui homme teistest poodidest midagi paremat ei leia.

Selle ostmisega pole iseenesest nii tuli takus, võib vast esmaspäeval ka, saan seni teie nõuandeid oodata. Loodame pesumasina paigaldaja ära rääkida, et ta väikese lisaraha eest kohe segisti ka paika paneks.

Aa, üks küsimus veel. See foto, mis ma siia panin, sealt on näha see ventiil, mis olla nõudepesumasina jaoks vajalik. Oskab keegi öelda, miks seda vaja on? Õekesel rootsis küll mingit ventiili polnud kraanil ja masin töötas. Ma üritasin Google’i abiga vastust leida, sealt kuskilt lugesin välja, et ventiil ei pea segisti küljes olema, võib köögikapis ka olla… Aga peab seda siis pidevalt lülitama hakkama, et väljas oleks mugavam? Või on seda vaja ainult siis, kui olemasolevasse kööki nõudepesumasina juurde ühendad, aga kui nagunii nullist remont teha ja masin sinna sisse planeerida, siis saab kuidagi parema süsteemiga ära ühendada? Ma olen nõudepesumasinate koha pealt täielik ohmu, aga meil on plaanis millalgi muretseda, sest ega pere niipea väiksemaks ei lähe, kui üldse, siis suuremaks ikka :P Ja tahaks pigem ilma ventiilita segistit, ventiiliga varianti nagunii poes koha peal ei näinud vist, ainult kataloogis… Või ma ka ei mäleta.

Ühesõnaga tulistage :P Ootan head nõu!

  5 Responses to “Pesumasina lisagarantiist ja segisti valimisest”

 1. Endise kindlustusjuristina võin öelda, et elektri kõikumisest tulnevat kahju tavaline kindlustusleping ei kata, selleks on eraldi elektroonika seadmete kindlustus. Analoogse pesumasina kasutajana võin öelda, et ei võtnud lisakaitset ning masin töötab juba 3 või 4 aastat korralikult – ühtegi viga ei ole ka ilmnenud (nüüd vist peab 3x üle õla sülitama). 3 aastat on täiesti piisav, sest nii või teisiti tekivad normaalsest kulumisest vead – neid aga garantiiremont ei hüvita.

  Segistitest – elu on näidanud (omad kogemused), et kallimad segistid ei pea vastu kauem kui odavamad. Majja kolides panime nii kööki kui ka vannituppa korralikud segistid (vannitoa oma maksis miskit 3000-5000 krooni koos selle valamu aluse asjandusega, köögi oma oli miskit 2700 eeku)…ning tulemus oli järgmine: vannitoa oma hakkas tilkuma 3-4 aastat pärast paigaldust (mitte kraanist vaid kuullaagrite juurest, kus nupp on – aga neid vahetada ei saa), köögi oma hakkas tilkuma enamvähem samal ajal. Mees ütles, et pole mingit vahet, kui palju miski asi maksab – ostis uued (köögis Vitra, vannituppa ei viitsinud vaatama minna, mis firma oma on) ja kestavad siiani, siis juba 4-ndat aastat ja probleeme ei ole. Mis puudutab aga ventiile – meil on eraldi ühendus tehtud, ei mingit ventiili segistil – pole vajadust ning kui ühel asjal on liiga palju vidinaid – siis tõenäosus, et läheb katki vms on tunduvalt suurem kui lihtsalt tavalisel vidinal.
  Igal juhul, soovitan leida see, mis meeldib ja hinna ning vastupidamise suhtes ei anna keegi garantiid, et kallim kauem kestab. Pisut vinguv kommentaar, ent need segistid, millele me ei raatsinud maja ehitades liiga palju kulutada (WC ja majandusruumi omad maksid miskit 300 eeku) kestavad siiani – seega 8 aastat ja ei mingeid probleeme!

 2. Tundub, et garantii jääb vist ikka ära…

  Aga mis segistisse puutub, siis vähemalt säästukangiga ja termostaadiga tahan ikka, seega kõige odavamad nagunii ei kõlbaks. Võime poes veel korra selle pilguga üle vaadata, kui palju annaks kokku hoida, kui disainist ei hooliks, sirge toruga variante on kindlasti rohkem… Samas see 1390 krooni pole mu meelest NII suur summa ja ma tahaks kohe ise ära katsetada, kui kaua see väidetavalt korralik segisti siis vastu peab :P

 3. Üks häda sellise segistiga muidugi on, eriti kui mees ja lapsed majas – kuradi palju vett lendab laias kaares mööda kööki laiali. Eeldusel, et valamu ei ole ämbri sügavune :)

 4. meil on ka kodus sellise suure kaarega ja pritsib toesti koledasti.

 5. odoot..mul samasugune kõrge kaarega segisti, aga no ei pritsi midagi, minu kartused osutusid asjatuks. AGA mul on franke kivist kraanikauss, ja üsna sügav ka, v-o see loeb. Mina olen igatahes kohutavalt rahul, et sellise segisti ja sellise kraanikausi otstsin, jube hea potte jm kõrgemaid nõusid pesta. kuigi jah, alul ikka pablasin päris palju, et pritsib jnejne.
  valamu ise muidu see mudel: http://www.kitchensinksandtapsdirect.co.uk/franke-granite-sinks/franke-maris-mrg-611.html

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.