Nov 162010
 

Läksin esimest korda lastega üksi ja jala uude koju. no ikka nii, et Poiss kärus, Plika astmelaual. Oleme seda teed Abikaasaga koos muidugi mitu korda varemgi käinud.

Toetudes eelnevatele kogemustele, kus Poiss kolm laupäeva umbes samal ajal ja samal viisil Abikaasa vanaemal külas käies kokku kolm tundi järjest kärus magas (seal on hea suur rõdu, tõstame ta alati sinna), olin kindel, et nii läheb ka täna. Et Plika saab omi asju teha ja mina rahulikult koristada.

Tutkit! Poiss näitas iseloomu ja tegi alla tunniseid unejuppe. Plika see-eest oli esimest korda tõesti heas tujus ja iseseisev, muudkui käis ringi ja asjatas omaette. Paar keelamisest tulenevat tüli muidugi oli, aga üldiselt superluks.

Ühesõnaga esimest korda oli võimalust rahulikult asjatada, ilma et oleks olnud kiire, et keegi oleks olnud närvis. Esimest korda oli aega tunda, kui ÕNNELIK ma seal olen. Kujutada reaalselt ette seal elamist.

Jõudsin külmkapi enam-vähem ära küürida ja veidi köögiasju lahti pakkida. Leidsin igasugu huvitavaid asju, mille olemasolu olin täiesti unustanud. Näiteks ühed varuks ostetud päikeseprillid, mis kohe käiku lähevad, sest teised läksid katki (no praegu on päikest muidugi vähe). Soolalamp oli kõik kolimised ilusti vastu pidanud, pirn polnud katki läinud, põles.

Homme lähen pesuresti otsima. Pesulõkse kah – EESTIS toodetud, mu sõbrad, mitte lihtsalt puidust. Vähemalt kaks nõuannet tuli juba, mis polnud asjakohased. No vaatame, kas leian ka, hiina jura igatahes ei osta. Mõni Soome või Rootsi tootja kõlbab kah, kui Eesti omi tõesti ei leia.

Ülehomme vast võime päriselt sisse jääda, homme tõenäoliselt pigem ei jõua. Mul oleks vaja kõigepealt voodipesu ja käterätid läbi pesta, haisevad aastasest Tartus konkus seismisest.

Mis ma kopituselõhnaliste pehmete loomadega teen, seda küll ei tea… Eks riputan välja nöörile ja loodan, et läheb ära.

Oo, ja segisti!!! Ma rõõmustasin iga kord, kui midagi pesin ja pesemist oli mul täna üsna palju. See on lihtsalt nii ilus ja käib nii sujuvalt ja vett ei tule üleliia, voolab mõnusalt ja pehmelt. Täpselt selline, nagu soovisin. Ja ei pritsi üldse! Ma olen ääretult rahul, et ikkagi selle valisime. Kuidas vastupidavusega on, eks seda näitab vaid aeg.

Panen siis esimesed enne ja nüüd pildid ka. Suht koomiline – viimase peal segisti ja mitukümmend aastat vana kraanikauss. Ja kui hästi mu nõudepesurest selle segistiga harmoneerub! Nagu oleks koos ostetud. Tegelikult puhas juhus :)

CIMG2022

CIMG2027

Nüüd olen jälle nii väsinud, et hirmus kohe. Pole enam harjunud nii palju ringi tuuseldama :D

  7 Responses to “Ja täna oligi parem”

 1. ilus :) ja nõuderest passib kah segistiga kokku nagu muiste :)

 2. nii armas :) tore, et sa õnnelik oled :)

 3. Pehmed mänguasjad pane sügavkülma natukeseks ajaks. Tapab tolmulestad :)

 4. Mõistan Sind hästi, rõõm oma kodust, mis siis, et istud algul kottide virna sees ning tööd on nii palju, et kusagilt kinni ei oska hakata, see rõõm on üle kõige ja jõudu ning jaksu annab see ka!
  Käisin peale sissekolimist pool aastat suu kõrvuni ringi ja kogu aeg oli säärane õnnetunne, nagu oleks joovastavaid aineid tarbinud.
  Hiljem harjud ära :)

  Kui Sul elektrivõimsust vähe, siis pead ettevaatlik olema mitme võimsama asja korraga sisselülitamisega, korkide väljalülitamine on väike mure, hullem kui öösel midagi kärssama läheb (pesumasinat ma koos külmikuga öösel tööle ei jätaks – vähemalt mitte enne, kui keegi juhtmed üle on kontrollinud.)

 5. Nii palju, kui vene ajast mäletan, siis 6-amprine automaatkork oligi häda ja õnnetus, selle lõi isegi tollaste seadmetega (polnudki ju teisi eriti käigus) alailma välja, seevastu 10-amprine oli täiesti OK veel kaua aega hiljemgi. Nii vanas majas muidugi juhtmeid ei tea, nõukaaegsete majade juhtmed peavad aga tänapäeva riistadele vastu küll.

 6. Kust kohast selline nõudepesurest pärit on? Olen otsingul, kuid senini olen ainult kipakaid näinud.
  Ja maru põnev on lugeda teie uue kodu sisustamise-ehitamise-asjade otsingu plaane!!! Edu!

 7. Nõuderesti leidsime omal ajal suvalisest Londoni tsurkapoest :P Ilus oli ja odav kah. Võiks küll rohkem mahutada ja nugade-kahvlite hoidjast teelusikaid õngitseda on hirmus halb, aga eks teistelgi restidel ole omad vead, välimus on vähemalt super :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.