Dec 062010
 

Imestan mina, miks nii s*tt olla on, nagu oleks palavik (ja pigem kõrgemat sorti, mitte 37.1 vms) – kolmandal korral kahe tunni jooksul kraadides tuli pähe vana elavhõbedatermomeeter võtta, mis Tartu asjade hulgast välja tuli… 38. Novot, täpselt sihuke tunne ongi, ainult teki alla keerata ja magada tahaks.

Käisime nädalavahetusel Jõgeval (Abikaasa ka Tartus), tagasiteel polnud mantlit seljas, sest autos oli soe ja saime alati suht ukse ette parkida… Aga kolmes kohas ainult kampsuni ja mütsiga õue vahet lippamine ilmselt tervisele väga hästi ei mõjunud.

Seda nagunii, et pärast Haidega maast ja ilmast rääkimisest tabas mind välguna teadmine, et ma olen täielik idioot ja viimase aja viitsimatus-kannatamatus pole mitte lambist tulnud, vaid täieliku vitamiinipuuduse süü. Jajah, mina olen see, kes unustab võtmata teise pudeli rauasiirupit, mis ämmakas kaks päeva enne Poisi sündi veel võtta käskis, kaltsiumi unustasin kah pärast Eestisse kolimist kogu aeg ära (vahel ikka sõin), muust ma parem ei räägigi.

Kraamisin kõik totsikud täna välja ja tegin kindla plaani kõike korralikult võtma hakata, jõudsin ainult rauasiirupi ja D-vitamiiniga ühele poole, siis andis organism alla ja tuli palavik. Eks ma jätkan samas vaimus, vast aitab see kõik kiiremale paranemisele kaasa.

Hetkel lihtsalt kuden ja loodan, et läheb kärmelt üle. Ei jõua Poissi välja magama panna, ei jõua pliidi kütmiseks eeskojast puid tuua.

Plikale oli see reis kolimismuutuste kõrval veidike liig – üle poole ajast oli rõõmus krõll, aga päris palju ka virises, eile sai magama kesköö paiku ja tegi täna kõigi aegade rekordi – ärkas alles kell üks. Nüüd on küll rõõmus nagu noor nirk, esimese asjana üles tõustes nõudis oma papagoid (teate, see veneaegne multikas, kus on boa ja elevandipoeg ja ahviplika jne), siis putru (mis tema suust kõlab küll nagu prt-prt).

Poiss ei maga toas pikalt, tema ringi tassimine on paras ettevõtmine, sest ma olen seitsme kilo jaoks hetkel veidi nõrk, praegu õnneks tudub juba peaaegu pool tundi, mis tähendab, et kardetavasti pikka pidu enam pole.

Ehk Abikaasa jõuab töölt õigel ajal koju, nagu lubas…

  7 Responses to “Digikraadiklaasid ahju”

 1. oi, kiiret paranemist. Ei tahaks üldse ise sinu nahas olla hetkel…

 2. Ära rauda küll palaviku ajal võta ja kui sul mingeid vaevusi ei ole miks sa siis üldse vitamiine peoga sisse ajad?
  Pimeda aja depressioon on suhteliselt tavaline. adevendiaja ja jõuludega peaks asjad paremaks minema.
  Kui sa tõesti öko toitu sööd siis ei ole asi mitte vitamiinides vaid milleski muus.

  Muideks, mis nendest vahvlimasinatest sai kas mõni jäi üle?

 3. Ma kõigest püüdlen mahetoidu poole, aga valiku ja hinnaga on nagu on, enamik on hetkel pigem tavaline, lihtsalt võimalikult kodumaine ja muidu tervislik. Samas unustan ma söömise tihti ära ja nii edasi, ühesõnaga pole midagi lillelist ega mitmekülgset.

  Ja ükskõik kui mitmekesiselt ma ka ei toituks, põnn imeb ikka enamiku kaltsiumist endasse, ma tahaks, et minu luud ja hambad ikka kah korras oleks.

  Hemoglobiin läks raseduse lõpus suht alla ja ühe pudeli siirupi tagajärjel veidike tõusis, küll aga kästi teine pudel ka võtta. Siis läksin sünnitama ja pärast oli titt ja kolimine ja… Nii see kõik ununes, sest algul polnud enesetundel miskit häda. Nüüd ma võiks enamiku rauapuuduse põhjuste tabelis leiduva taha linnukese panna. Sünnituse ajal kaotab inimene ikka omajagu verd.

  Vajalikku D-vitamiini ei saa põhjamaades pimedamal ajal miski nipiga kätte ja kui seda piisavalt organismis pole, siis see kaltsiumit ka ei omasta.

  Minu õde, kelle põnn on hetkel veidi üle kahe kuu vana, ütles, et tema oli pärast sünnitust väsinud nii kaua, kuni jälle kompleksvitamiine võtma hakkas.

  Jne jne jne.

  Ühesõnaga jah, on vaja võtta. See, et raud ja palavik kokku ei käi, on muidugi iseasi, ma ise seda ei teadnud, ei oska midagi öelda.

  Vahvliküpsetajaid pakuti kaks tükki, ühe sai õeke endale, teine ootab seda, et Pips mulle tallinnast külla tuleks ja ära tooks :)

  Palavik on praeguseks 38.7, krt.

 4. Ma avastasin ka ükspäev, et jube väsimus on peal ja hakkasin oma rasedusaegseid vitamiine edasi võtma. Nüüd on kohe palju parem olla. Ei pea titega päeval uinakut ka tegema, suudan ilma selletagi asjatada..

  Aint et varsti saab mu Elevit otsa ja edasi ma ei oskagi midagi võtta.

  See imetamise ajal kaltsiumi võtmine peaks küll mu arust kohustuslik olema. Suutsin oma hambad paari imetamiskuuga väga katki teha. Siis hakkasin kaltsiumit lisaks sööma ja enam pole nagu probleemi.

 5. Ma sain ka kohe peale digika soetamist aru, et see oli mõttetu ost. Ja soetasin omale nö tavakraadiklaasi – need ei ole enam elavhõbedaga, mingi muu metall on sees. Päris kallid on tegelt need ka, aga vähemalt saab normaalse temperatuuri teada.
  Kiiret paranemist!(tean, mida sa tunned, sest maadlen hetkel ka haigusega ja 2 väikse lapsega kodus :)

 6. Digikraadiklaaside teemal – need on tõepoolest mõttetud vidinad. Vaid võibolla ühel korral viiest näitavad midagi muud kui aiateibaid. Mina olen omale paraja kuhja elavhõbedaga kraadiklaase soetanud just selle hirmuga, et muidu lõpuks polegi ühtegi adekvaatset temperatuuri mõõtmise riistapuud.

 7. Tere. Mulle ütles üks väga vana naine, et esimesed 3 kuud on lapse saanud naisele haud lahti. Hoia ennast, oled endast andnud füüsilises mõttes parima ja oled vastuvõtlik. Ära rabele, jõuad küll ja veel teha, ära vihasta oma lähedaste peale, ka nemad kohanevad tegelikult raskelt uue eluga, ehkki seda välja ei näita, ja kui – siis – Sulle mittemeeldival viisil. Kõigega harjub. Ära unusta et laste tuju sõltub põhimiselt ainult Sinust. Nad võtavad õhust Sinu plaanid ja kavatsused ja kui see neile ei sobi siis juhtub see millest sa järgnevas blogis kirjutad. Lükka edasi lastele uue päevakorra jõuga sisseviimise, kodurahu ja Su enese närvide hoidmise nimel. Tubli oled, aga ka kõige tublimatel tuleb ükskord piir ette. Kõike ilusat!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.