Dec 132010
 

Suutsin endale Plika silmapõletiku külge korjata, halleluuja. Esialgu tundub küll ainult ühe silmas olevat, seegi hea. Terve öö muudkui hõõrusin… Mida kindlasti poleks üldse teha tohtinud. Aga no vastik oli ju!

Muidu polekski suuremat häda, aga minu jaoks teeb asja ekstra ebameeldivaks see, et kasutan läätsi, mis 24/7 silmas on ja sealt kuu aja pärast otse prügikasti rändavad. Praegused olid nagunii juba ilmselt kauem olnud, seegi hea, pole raiskamist :P Viskasin minema ja otsisin prillid välja – kandsin neid viimati suvel ühe hommiku enne silmaarsti ja enne seda 2007 detsembris kaks nädalat enne silmakontrolli… Mäletan, et need tegid mu nina pealt katki, pole enam harjunud prillidega olema. Aga no hea, et prillid üldse olemas, eks.

Perearstile saan alles alates kella kahest helistada, seni siis passin ja ootan. Kui vähegi võimalik, ei tahaks silmaarsti juurde minna – esiteks on enamikul nagunii hirmus pikad järjekorrad ja ma ei tea, kuidas löögile saama peaks, teiseks ei ole mul mingit huvi maksta suurem summa selle eest, et keegi kinnitaks – tõepoolest, põletik, tee midagi/oota, kuni mööda läheb. Plika puhul nimelt kästi oodata, aga kiire googeldamine näitas, et täiskasvanute puhul kasutatakse ka antibiotse. Kui on vaja, ehk perearst kirjutab siis retsepti ja ei pea ise kohale minema. Samas keegi peaks miski hetk kindlaks tegema, et põletik täiesti ära läinud oleks, enne ei julge ju uusi läätsi silma panna.

Asjaolusid arvestades oleks ilmselt targem karbitäis ühepäevaseid läätsi muretseda – KUI põletik peaks tagasi tulema, ei riku vähemalt kuuajaseid ära. Õnneks on eestis ka nüüd need netilehed olemas, kavatsen ausõna sealt tellida, mitte poes poole rohkem maksta.

Tüütu igal juhul. Tean, et see põletik on väikeste laste seas praegu väga levinud, aga olen ma ainus idioodist ema, kes suutis selle ENDALE külge korjata?

Köha on kah juba nädal aega. Selline ühesugune kinnine ja vaikne ja kuidagi hästi… Puhas. Süütu. Sihuke, mis paneb ainult kurgu sügelema, nagu polekski päris köha. Lootsin, et kaob ise, aga ei ole kadunud. Peaks vist kuidagi ravima, aga ilma rohtudeta, neid ma ei taha ega imetava emana ilmselt ka ei tohi tarbida.

  5 Responses to “Ei või mu hädad lõppeda”

 1. Ma olen viimased talved oma köha-nohu ravinud jämeda soola kotiga, linase riide kott, (mere)sool sisse, mikros soojaks (praeahjus saab ka, aga läheb kauem ja siis pead kuuma soola kotti panema, mikros saad kotiga soojendada) ja bronhide peale või kurgu või põskoopa, selline universaalne soojenduskott.
  Igasugu taimede aurud aitavad ka hästi ja silmapõletiku võtavad meie peres kõige paremini ära tavalised silmatilgad, apteegi vabamüügist.
  Retseptiga rohud ei aidanud sugugi.

 2. Silmale kummeli kompressi – kogu pere avitab, s.h. koera :)

 3. musta tee kompress – mõjub paremini kui kummel! ma olen viimasel ajal oma silmapõletikest (laste omadest ka) musta tee kompressi ja tilkadega jagu saanud.

 4. Silmapõletik ongi ju nakkav. Mis seal ikka korjata, kui lapsed veel nii pisikesed, et koguaeg nendega suht ninapidi koos.
  Kunagi oli silmapõletiku jaoks mingi salv olemas. Enam ei tea, mis nimega muidugi. Aga see leevendas seda sügelemist ja rahustas vms. Selline pisike hall metallist tuub oli. Apteegist küsida äkki?

 5. Mul on igaks juhuks kodus Sulfametizol silmatilgad – Silmahaiguste esmaabiks lastele. Et kui tõesti laupäeva hommikul avastame rähmas silmad, siis hullema ära hoidmiseks saaks kohe kasutama hakata.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.