Läätsekandja mõtisklused

Mul pole elu sees silmapõletikku olnud, seega ei oska arvata, millal mu silm nüüd päriselt korras olla võiks. Välimus on juba kena, aga perearst soovitas igaks juhuks paar nädalat prille kanda – kuni on kindel, et põletik tagasi ei tule.

Lasin prillidele silikoonist ninapadjad panna, nii et väga haiget need enam ei tee – on küll ebamugavad, aga kodus võin kanda. Jõulud ja sellega seonduvad külaskäigud on aga ukse ees, sel ajal enam tõesti prille ei taha. Niisiis otsustasin põletikust paranevale silma jaoks paki ühepäevaseid läätsi osta – kui tulebki tagasi, pole vahet, nagunii viskan läätse õhtul ära. Seda ma pole veel otsustanud, mida teise silmaga teha – kas panna tavaline kuuajane või kasutada mõlemas ühepäevaseid, mida on 30 tk ja saaksid seega nii poole kiiremini otsa. Ja kui põletik peaks pärast kaht nädalat tagasi tulema, siis oleks jälle ikaldus.

No igatahes… Plaanisin oma ostu pikalt, tegudeni ei jõudnud. Lõpuks hakkasin noid kahte eesti netilehte võrdlema. Rõõmustasin juba, et lenses.ee laseb Paypaliga maksta – sularaha vähe, krediitkaart oleks abiks olnud. Aga neil paraku polnud laos olemas ühtki minu tugevusega ühepäevase läätse varianti, seega langes ära.

läätsed.com lehelt leidsin viisaka hinnaga läätsed, mille tarneaeg oli neli päeva. Tahtsin üle küsida, kas ikka kindlalt enne jõule kätte saab, täitsin kontaktivormi, saatsin ära – tuli teade, et ebaõnnestus, proovi hiljem uuesti. Sain kurjaks, sest esialgu ma muud kontakteerumisviisi ei leidnud. Vaatasin, et Norman Optikas on samad läätsed ka praegu soodukaga, ei tuleks kuigi palju kallimad. Helistasin, uurisin. Otse loomulikult polnud neil minu tugevust üldse sees, tellimine oleks ilmatuma aja võtnud.

Aga siis, oh rõõmu, avastasin läätsed.com lehelt siiski telefoninumbri. Helistasin, super meeldiv teenindus. Öeldi, et kui lehel on kirjas, siis saab nelja päevaga küll. Nii et ma siis tellisingi nüüd ära.

Lisaks on suur rõõm – leidsin üles läbi aegade kogutud erinevate läätsekarpide kaaned, olen need infoks alles hoidnud. Vanasti hoidsin rahakotis, aga enam polnud, leidsin need Londoni-aegse märkmiku kaante vahelt. Tean nüüd, et mulle sobivad nii 8,6 kui 8,8 kumerus ning nii 13,8, 14,2 kui 14,3 läbimõõt. Noh, kindlasti sobib veel muudki, aga sellised numbrid on reaalselt olnud.

Hirmus tore ikka, et Eestis nüüd ka läätsi netist tellida saab – poest ostes oleks hirmus kallis. Mul on veel kolm paari kuuajaseid läätsi alles, siis peangi uued vaatama. Mu praeguseid enam ei toodeta ja nende uuemat varianti on mitmel pool nii maha tehtud, et ei kipu katsetama. Kusjuures pildi pealt tundub, et seal lehel on veel vanem variant, aga pilt üksi ei tähenda midagi, kallid on ka. Leidsin hoopis teise firma analoogsed läätsed, millel hind palju soodsam ja kasutajad kiidavad. Nii et järgmiseks katsetangi need ära.

Mh, mul oli ju suur plaan 2008 juunis lisaläätse opile minna, oleks suutnud Londonis töötades ja kokku hoides vajaliku raha kokku ajada, käisin konsultatsioonil, panime umbkaudse aja paika ja puha. Selle asemel jäin hoopis rasedaks. Ja siis imetasin. Ja siis jäin jälle rasedaks. Ja nüüd jälle imetan. Ja kui ma ükskord poisi tissist ära võõrutan, siis mul vist küll kuskilt 38k võtta pole. Tähendab, pmst ilmselt isegi oleks, AGA… Remondieelarvest, mis on niigi miinuses. Keerulised valikud.

Samas ei tahaks kohe üldse lõputult läätsedele raha kulutada ja nendega silmi ruunata. Äkki kümne aasta pärast on nii ära rikutud, et ei anna enam üldse opile minna. Tuleb ikka need Bingo loto miljonid ära võita! 😀

12 thoughts on “Läätsekandja mõtisklused”

 1. Jätan endast ka märgi maha, sest olen viie päevaga tikriteema otsast lõpuni läbi lugenud (nagu põneva juturaamatu) ja arvatavasti sind ju natuke huvitab ka, et kes su tegemistest loevad.
  Siinpool üks Helen Saaremaalt, Tikrist kuus aastat vanem. Ei tunne ei Tikrit ega ka mitte ühtki Tikri tuttavat ja lugejaks sattunud täitsa kogemata, guugeldades midagi, mis on juba meelest läinud. See on meeles, et seda "midagit" otsides sattusin siia blogisse ja ülejäänud aeg kulus ka siia. Tänase hommiku seisuga sain end kõigest läbi näritud ja lähen tagasi igapäevatoimetuste juurde (nagu viie päevaga tekkinud tolmukiht ja nii edasi) 🙂
  Ainult et pesumasina puhastamise koha pealt ütleks sõna sekka. Kui sa ei julge äädikaga puhastada, siis võid ju proovida ka sidrunihappega. Mina puhastan mõlemaga, kumba kodus hetkel rohkem on. Sidrunihappega on samamoodi ülilihtne – pakk või kaks pesupulbrisahtlisse ja masin lasta lihtsalt tühjalt pesta, kasvõi kõige lühema programmiga. Pealtlaetava pesumasina puhul on kohe näha, et mida suudab saavutada "kõige parem kallis kodukeemia" või siis lihtlabane äädikas või sidrunihape. Viimased on palju paremad. Pool pesupulbrist võib samuti täiesti eduliselt soodaga asendada, tulemus sama või veelgi parem.
  Ei, ma nüüd jätan lobisemise ja soovin Tikrile lihtsalt kõike kõige paremat, jõudu ja vastupidavust ning tervist ja armastust!

 2. Laseroppi saab ka järelmaksuga teha – maksad niipalju sisse, kui saad/raatsid ja ülejäänud igakuiselt. Mul just lõppes kaheaastane järelmaks, nii et naljaga pooleks rõõmustan, et sain ka teise silma nüüd päriselt endale 😛 Eks ta küll veidi kulukamaks läheb, aga sellele ei tasu väga mõelda, kui on kindel soov opile minna. Sest näha, milline maailm on ilma prillideta/läätsedeta, korvab ka selle rohkem maksmise 🙂

 3. Olen järelmaksu võimalusest täiesti teadlik, aga esiteks on 38k veidi teine asi kui 22k, teiseks on see intress röövellik, kolmandaks, nagu öeldud – mul oleks see raha võtta küll, aga sel juhul remondieelarvest. Järelmaksu maksaks samamoodi sellest tagasi, lihtsalt ilgelt kaua ja intressidega.

  Kuna olen viimased aastad 24/7 läätsi kandnud, pole ka seda ahhaa-efekti, et ärkad üles ja näed. Ma nagunii nägin 😀 Pigem on praegu üle meeletult pika aja prille kandes see ahhaa-efekt, et kui need eest võtta, siis võib rahus silmi hõõruda, ilma et oleks oht millegi paigalt minemiseks.

  Samas, ma praegu mõtlen, minu jaoks on alati olnud tugev argument võimalikult kiiresti opi tegemiseks see raha, mis kuluks läätsedele… Kui peaks vaatama, et seda 38k kuidagi kokku ei kraabi, peaks hakkama järelmaksu ja läätsede hindu võrdlema – kui nagunii maksan, siis pigem järelmaksu, eks.

  Oh jah. Uus vaatenurk. Loodan siiski, et saame kuidagi kohe varsti ja ILMA järelmaksuta.

 4. Nojaa, aga minul ei ole see ju nii kerge, kui sul, kes sa oled nö kohalik 🙂 Pmst võiksin seda vabalt kaaluda, aga ma ei oskaks kuskilt otsast pihtagi hakata. Arvad, et minul, suvalisel välismaalasel, oleks võimalik leida hea arst ja tema juurde aeg saada ja… Seda kõike interneti vahendusel?

 5. Kui sa oled tõsisemalt huvitatud, siis ma võiksin sulle uurida – palju oleks välismaalasele selline lugu. Minul oli arstiga nii, et läksin kliinikusse kohale ja kahe tunni pärast ehti opp ära 🙂 Loe mu blogist, ma kirjutasin sellest ka pikemalt. Põhiline on vist see imetamise asi, et peaks paar kuud vist vahet olema pärast imetamise lõpetamist (ma ootasin 4 kuud, siis enam ei jaksanud oodata 🙂 ) Soovitatakse 6 kuud. Ma ise elan üpris Vahemere ääres (kuurortist omajagu sõitu), aga see arst oli küll väga proff. Tõenäoliselt saaks kuurortis ka, aga ma ei oska kvaliteedi ega hindade kohta seal rääkida.

 6. Pingback: Klienditeenindus, mis paneb kõrvu liigutama » Tikri Päevaraamat

 7. Pingback: Läätsekandja mõtisklused, vol 2 » Tikri Päevaraamat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top