Jan 092011
 

Ma tegin kella üheni konspekti ja üritasin siis magama jääda, aga olin kogu eelnevast edust nii eufooriline, et lihtsalt ei suutnud. Selle asemel rääkisime Abikaasaga voodis juttu ja turtsusime naerda, kuni Poiss 1.45 üles ärkas. Üritasime hästi vaikselt olla, lootsime, et ehk väga palju ei nuta ja jääb uuesti magama.

Ta ei hakanudki nutma! Ajas jalgu taeva poole, siputas, keeras, vahtis oma kätt, imes pöialt, peeretas… Seda kõike läbisegi kolmveerand tundi. Ja pool kolm jäi jälle magama. Mina olin sellest veel suuremas eufoorias ja ei suutnud ikka uinuda, ehkki üritasin, Abikaasa muidugi magas juba ammu.

Nüüd ma enam ei mäletagi, oli see veidi enne poolt nelja või nelja, aga Poiss ärkas jälle ja seekord hakkas nutma. Kümme minutit jorises, siis läks hüsteeriliseks. Panin tissi otsa, sõi isukalt tervelt veerand tundi, õla peale pannes tegi kohe eeskujuliku krooksu ja oma voodisse tagasi pannes magas ilma ühegi piuksuta viie minutiga. Pärast seda jäin ma ka lõpuks magama.

Järgmine kord hakkas Poiss nutma kell kuus. Lasin nutta, jäi vähem kui kümne minutiga vait, kuid mitte magama. Siis hakkas Plika läbi une nutma. Oleks tahtnud ka temal seda kümme minutit teha lasta, aga Poisil poleks olnud sel juhul mingit võimalust ise magama jääda. Seega togisin Abikaasat, kes võttis Plika kaissu, et too rahuneks. Poiss sebis jälle tükk aega ja jäi taas umbes-täpselt kolmveerand tundi pärast ärkamist magama.

…selleks, et poole tunni pärast, 7.15, taas nutma hakata. Seekord piisas viiest minutist, et hüsteeriliseks minna – kuna tissiaeg oli olnud kolm tundi tagasi, mõtlesin üritada hommikutissi siiski edasi lükata ja palusin Abikaasal poissi rahustada, et minu piimalõhn ei häiriks, võtsin ise Plika kaissu. Poiss rahunes Abikaasa süles paari minutiga, aga hakkas voodisse pannes jälle kõva häälega nutma – tundus, et tiss on siiski kohane. Kuna olin öö jooksul vaid kaks tundi maganud, siis tegin seda, mida teooria järgi muidugi ei tohiks – panin ta tissi otsa ja magasin ise edasi. Abikaasa oli pikemalt maganud ja seega mitte nii väsinud, jäigi üles ja läks pliiti kütma.

Plika ärkas pool üheksa, Poisi ajasime üles üheksast, minul lasi Abikaasa kümneni voodis puhata. Poisi tavaline hommikutiss oleks pidanud olema pärast ärkamist, st üheksast, aga see jäigi vahele, tissi sai ta alles pool üksteist, siis oli juba üpris viril. Jäi tissi otsa peaaegu magama, aga pärast krooksu vahtis jälle rõõmsalt ringi. Panime ta siis hommikusöögi ajaks lamamistooli, kuhu ta peale veidi ühtteist praktiliselt magama jäi. Selle peale kähku riidesse ja kärru, seal vigises paar minutit ja jäi siis magama, kõigutada polnudki vaja.

Oli raske öö tänu sellele, et ma suutsin nii vähe magada, aga samas ääretult rahuldustpakkuv mitmekordse eufooria tõttu erinevatest õnnestumistest. See, kuidas Poiss öösel ärgates nututa 45 minutit hängis ja siis uinus, oli minu jaoks järjekordne müstika.

Täna õhtust siis uus ja konkreetsem unekool. Plika läheb poole tunni pärast voodisse ja jääb loodetavasti probleemideta magama, siis saan vast nii palju aega, et uneraamatust põhjalikumalt kirjutada.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.