Jan 112011
 

Kui eelmine öö oli ideaalne, sest Poiss magas ärkamisteta varahommikuni, siis viimane öö nii hästi ei läinud. Midagi hullu õnneks ka polnud. Poiss ärkas üllataval kombel juba enne kahte ja tegi mitte küll hüsteerilist, aga sellegipoolest nii kõva kisa, et ei näinud mingit mõtet kümme minutit oodata – tissitasin istudes ära ja jäi pärast seda kohe ilusti oma voodisse magama.

Järgmine ärkamine oli nelja paiku ja jälle piisavalt kõva kisa, et mitte kümmet minutit ootama jääda. Palusin Abikaasal rahustada, sest tissiaeg polnud kindlasti ja ei tahtnud oma piimalõhnaga ärritada :P Mina oleks kindlasti öösel hästi vaikselt rahustanud, nagu raamatus soovitab, et lapsel öö ja päev segi ei läheks, aga Abikaasa rääkis ja mängis temaga natuke, Poiss rahunes, Abikaasa tõstis ta oma voodisse tagasi ja magas ise edasi. Ju siis Poiss jäi ka vaikselt ise magama, sest nuttu ma oleks kuulnud…

Järgmine kord ärkas 6.15 – tõstsin tissi otsa, magasime kõik magusalt poole üheksani. Plika magas terve öö läbi nagu tavaliselt – sellega meil ju probleeme pole, vahel harva ainult nutab läbi une, aga unekooli päevadel on vaid hommikul väga lühidad viginad läbi une olnud, mis kohe ise vaikivad, meie sekkumist pole vaja olnud.

Mul oli täna linnas igasugu asjaajamisi, nii et lahkusin kodust pärast Poisi välja magama panemist ja Plika lõunaunne panemine jäi Abikaasa hooleks. Kui veidi enne kahte koju tagasi jõudsin, rääkis Abikaasa telefoniga tööasju ja Plika nuttis toas. Ta olla alles 13.15 voodisse saanud (minul läks ju eile samamoodi 15 min üle), alguses pool tundi omaette lalisenud, siis virisema hakanud. Mingi hetk oli Poiss ka akna taga vigisema hakanud, nii et Abikaasal tuli korraga nii Plikat kui Poissi rahustada ja lisaks töökõnet pidada :D

Lõunaunne Plika ei jäänudki. Oli kogu minu kodus olemise aja väga nutune – viisin teda samamoodi voodisse tagasi nagu õhtulgi, mingit tolku polnud. Kolmest andsime alla.

Õhtu oli närvesööv. Mina olin päevasest käigust väsinud ja unine. Plika üleväsimusest viril. Poiss otsustas magamise asemel kõigepealt tund aega nutta, nii et kuuest ärkamise asemel jäi hoopis siis alles magama ja põõnas seitsmeni – oleks ilmselt kauemgi, aga Abikaasa ajas üles. Kartsin meeletult ööunne panemist – et Poiss ei jää, kuna ärkas liiga hilja, et Plika teeb üleväsimusest ekstra trianglit.

Lisaks jäi õhtusöök jälle liiga hiliseks – Abikaasa käis Plikaga veel poes süüa ostmas ja jõudsid tagasi alles kaheksaks, mil oleks pidanud juba rutiiniga alustama, selle asemel siis sõime.

Pool üheksa hakkasime rutiiniga pihta – Plika oli hüperenergiline, igati üleväsimuse tunnustest pakatav. Aga saime kõik asjad tehtud, lõpetuseks tavapärane kõik koos suures voodis lebotamine, Poisi tissi- ja Plika jutu- ning lauluaeg. Kell üheksa panime mõlemad lapsed oma voodisse, Plika tuli ühe korra välja, kui teda tagasi viia tahtsin, läks ise, korra moe pärast jorises ja… Jäigi voodisse.

Ei mingit nuttu ega muud jama, mõlemad lapsed kustusid väga kiirelt, umbes 5-10 minutiga. Vaatama minna pole siiani julgenud, aga no nüüd juba võiks ka, üle poole tunni on täielik vaikus majas olnud.

Nii et jah, kunagi ei või ette teada… Ja ei juhtu midagi hullu, kui ajad natuke nihkesse lähevad või rutiinist mõni asi ära jääb. Ilmselt on meil kergendavad asjaolud nii see, et Plikale olen kunagi korra unekooli teinud, nii et tal on ise magama jäämise kogemus minevikust olemas, kui ka see, et tegin nädal enne uute reeglite kasutuselevõttu ju juba vana moodi unekooli ka.

Nendel, kes esimest korda unekooli teevad, soovitaks kindlasti ikka võimalikult täpselt kõigist reeglitest ja kellaaegadest kinni pidada, nii on kergem. Samas kui midagi natuke nihkesse läheb, on oluline võimalikult tavapäraselt jätkata, mitte endast välja minna ja pooleli jätta – ma olin õhtul korra nii närvis ja väsinud, et seegi mõte käis läbi pea. Aga muidugi hästi lühidalt, andsin endale kohe aru, et see oleks idiootsus. Tegime kõik nii hästi-halvasti ära, kui olukord seda võimaldas ning tulemus sai ootamatult suurepärane.

Kindlasti tuleb meil veel nii paremaid kui halvemaid õhtuid… Aga progress on endiselt. Väga hea :)

Järgmised kaks ööd on Plika vanaemaga ja Poiss meiega küla peal. Eks annan reedel teada, kuidas läks.

  One Response to “Uue unekooli teine öö, lõuna ja kolmas õhtu”

  1. Hea on lugeda, et Sul selle unekooliga positiivsed kogemused on. Ma tegin õigel kujul seda täna esimest õhtut/ööd, nii et kahene tüdruk nuttis õhtul pikalt ja kolmekuune tegi terve öö trianglit. Kokku magas tita alates eile õhtul kella seitsmest umbes 4 tundi, ülejäänud aja lihtsalt karjus väikeste puhkepausidega. Mitte miski ei suutnud teda rahustada, sest siiani on ta maganud kaisus ja lutt suus, nüüd polnud kumbagi. Kui ka tissi suhu panin ja selleks hetkeks vaikus oli, siis nii kui julgesin tissi ära võtta, oli solvumine topelt suur. Nüüd hommikul 7 paiku, kui ta endiselt peale 3-tunnist röökimist rahunenud ja magama jääda polnud suutnud, võtsin ta korra üles ja siis lõpuks 8st hommikul uinus ja magab praegu ka veel. Vaeseke… terve öö oli mul temast nii kahju ja tahtsin mitu korda asja pooleli jätta, aga siis mõtlesin, et kogu tema senine nutt oleks olnud asjatu.

    Igal juhul tore, et sul nii hästi edeneb! Jõudu ja jaksu selle raske asjaga võitlemisel :)

    PS: Aitäh raamatu eest, see on tõesti super hea! Kõik tundub nii õige, et ma muudkui noogutan lugedes :D Olen üht teist väga head uneraamatut ka lugenud: "Nututa uni" ja seal on osaliselt kattuvaid tehnikaid ka. Aga see raamat pani mind siiski ennast kindlameelsena tundma, et see asi nüüd korda ajada.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.