Jan 222011
 

Me oleme viimastel päevadel aktiivselt kodukujunduse ja remondi teemadel arutanud ning jõudnud selleni, et enne, kui mingit remonti üldse tegema hakata, peaksime endale selgeks tegema, mis saab meie küttesüsteemist.

Ma olen siin seda kunagi kirjeldanud ka, aga kirjutan uuesti.

Seda poolt, kus me praegu elame, kütab pioneer pliit – väiksemat tuba soojamüüriga, suures toas radikad, pliit teeb ka sooja vett.

Vannituba ja teise poole suuremat tuba kütab ahi, mille uks on vannitoas. Me ei küta seda ahju, hoiame selle asemel ust lahti, on piisavalt soe. Ei taha ka vannitoast ahju kütma hakata, tahaks selle asemele põrandakütet – suvel ju ahju ei küta, aga niiskuse vastu oleks põrandaküte ideaalne.

Teise poole kööki ja väiksemat tuba kütab teine pliit oma soojamüüriga. Selle pliidi asemel oli kunagi ahi, mis küttis tervet teist poolt (vannituba ja sealset ahju ju varem polnudki).

Meile endile tundub praegu kõige loogilisem nii, et pioneer pliidi jätame alles, vannitoas vahetame ära boileri sellise vastu, mida saab kütta nii puudega kui elektriga (et suvel ei peaks sooja vee saamiseks pliiti kütma), paneme sinna põrandakütte, ahju üldse ei kasuta. Teiselt poolt lõhume pliidi välja ja ehitame asemele ahju, mis kütaks tervet teist poolt – nii nagu vanasti oli.

Lisaks peaks juurde panema mingi lisakütte, mis hoiaks temperatuuri stabiilsena, sest hetkel viskan ma päev läbi puid pliidi alla, mingil ajal lähen ju aga tööle ja lapsed lasteaeda, kodus pole päeval kedagi. Reisimas käies on juba praegu keeruline, tagasi tulles on täielik hundilaut. Lisaküttena tundub kõige mõttekam olevat õhksoojuspump.

Aga need kõik on vaid meie mõtted. Me ei oska hinnata oma pioneer pliidi olukorda, töökindlust, moraalset vananemist. Ehk pole üldse mõtet seda alles jätta, sest kui peaks katki minema, tuleb ikka kõik uus süsteem panna ja selleks meie värske remont üles künda. Puupliiti samas kööki kindlasti tahaks…

Ühesõnaga oleks asjatundja nõu vaja. Kedagi, kes oskaks hinnata praeguste kütekollete seisundit ning soovitada optimaalseimat lahendust tulevikuks. Aga kust selliseid leitakse? Meil pole mitte kõige õrnematki aimu.

  One Response to “Kust leida inimest, kes oskaks nõustada küttesüsteemi asjus?”

  1. Meil ehitas kaks suve tagasi uue ahju Margus Kook. Tema töid võib näha näiteks siin: http://public.fotki.com/MargusKook/glasuurkivist-ahjud/
    Teeb ka pliite jms, oskab hinnata ja lahendusi välja pakkuda kah.
    Kontaktid leiab siit: http://www.kodusoe.ee/foorum/viewtopic.php?f=5&t=1261
    Minu teadmist mööda teeb ta üle Eesti töid, resideerub vist muidu Tartumaal. Pärnust kedagi soovitada ei tea.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.