Feb 172011
 

Blogisse selliste piltide riputamine on täiesti kasuliku toimega – endal on kohe pärast seda nii häbi, et kohe kihutan koristama ja üritan võimalikult kiiresti ja palju tehtud saada. Tuleb ju ometi näidata, et TEGELIKULT ma pole nii laisk.

Koristamisega ongi see lahe, et kui juba hoo sisse saan, siis läheb ludinal. Mulle tegelikult MEELDIB koristada. Lihtsalt aeg-ajalt tulevad need laiskushood, et kohe mitte midagi ei viitsi. Kui ennast siis jälle kätte võtta ja kõik korda teha, on ka suurem motivatsioon seda korda hoida.

No igatahes, tegin kohusetundlikult kõigest pilti. Enamik “enne” fotosid on üle-eelmises postituses, osa tuleb siia ka, sest ma tegin jooksvalt juurde, kui veel koristamist vajavaid kohti leidsin.

Hakkasin koristama kell kolmveerand kaks, elutoa korda saamiseks läks umbes pool tundi – veerand tundi üks pool, veerand tundi teine. Selle aja sees jõudsin ka natuke emaga jutustada, kes korra läbi käis.

Lasteriiete sortimise jätsin hiljemaks, see on suurem ettevõtmine, seniks kuhjasin need kotid lihtsalt võimalikult kokku. Ühe koti riideid, mis fotol näha, pesin hiljem ära ka.

CIMG3036

CIMG3044

CIMG3037

CIMG3041

Siis ärkas Poiss ja oli veerandtunnine tissipaus. Pärast söömist oli Poiss rõõmus nagu noor nirk muiste, nii et jätsin ta palja peega mähkimislauale hängima ja läksin kööki koristama. Leidsin, et tegelikult peaks ikka igalt poolt mujalt ka natuke sättima, nii et tegin kiirelt pilti nii enne kui pärast… Läks kah umbes pool tundi kokku.

Enne:

CIMG3052

CIMG3053

CIMG3054

Nüüd:

CIMG3046

CIMG3057

CIMG3058

CIMG3061

CIMG3062

Koridori ja esiku sättisin umbes 20 minutiga ära. Kõik need asjad, mis sinna kokku kuhjatud olid, ootasid tegelikult teisele poole viimist, seal on meil praegu ajutine panipaik, sest siin kahes toas pole just ülearu ruumi. Nii sain kõik ebavajalikud asjad eest ära ja raamatukastid riiete tagant sinna ümber laduda, et need ette ei jääks.

CIMG3065

CIMG3063

Siis tegin vahepeal veerandtunnise pausi, sest Poiss tahtis veidi tähelepanu, ühtlasi oli kogu sellest koristamisest parasjagu higine ja räpane tunne, käisin kiirelt pesus. Poiss hängis sel ajal lamamistooliga vannitoas ja oli väga rahul.

Ning kui Plika lõpuks üles ärkas, tegin kiirelt magamistoa ka korda. No seal polnud muud, kui voodid ära teha ja pesu kappi panna, läks kümme minutit :)

Enne:

CIMG3066

CIMG3067

Nüüd:

CIMG3069

CIMG3070

Ja enne kella viit oligi kõik korras :P Pole paha tulemus kolme tunni kohta – arvestades seda, et Poiss oli enamik ajast üleval ja jõudsin isegi pesemas käia. Ühesõnaga – ma tean, et ma suudan suht kiirelt ja efektiivselt tegutseda, lihtsalt seda viitsimist ja hoogu on vaja.

Nüüd võiks veel vannituba küürida ja põrandaid puhastada ja muidugi lasteriided ära sortida… Ja ülejäänud elutoa sektsiooni riiulid korda teha, täna tegin ainult kaks alumist. No ehk jätkub hoogu homseks ka. Ja ülehomme on nagunii juba nädalavahetus – Abikaasaga koos on veel mõnusam asjatada.

Ahjaa, sellest ma parem ei räägigi, et enamik kappidest on kah hirmus segi ja vajaks süstematiseerimist. Kõige olulisem on ikka see, mis silmale näha, ülejäänuga võib veidi rahulikumalt võtta :P

Neid pilte vaadates ei jõua ära oodata, et remondiga pihta hakata saaks. Kuna ma olen optimist, siis praegu rõõmustan lihtsalt selle üle, et on korras. Aga kui suur rõõm siis veel olla võib, kui on ka ilus remont ja mööbel… Ei kujuta kohe ettegi :D

  One Response to “Koristuspäeva tulemused”

  1. Vanasti oli väiksemates kortermajades kombeks (vähemalt maal), et iga nädal pidi üks elanikest trepikoja ära koristama.

    Meie trepikojas kolmandal (ühtlasi viimasel) korrusel elav tädi seda aga põhimõtteliselt ei teinud. Ja põhjendus oli lihtne: Mis tast koristada, nagunii läheb jälle mustaks! :)

    Nüüd kohati tunnen, et tal oli vist õigus, sest vahest tarvitseb peale koristamist vaid selg keerata ja kogu elamisest oleks nagu tuulispask üle käinud.. :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.