Mar 012011
 

Kanad munevad jälle, hakkan Mormelari kaudu mune saama.

Jogurti tegemise proovin lähipäevil ära. Toorjuustu tegemise ilmselt ka varsti. Kessu retsept tundub tõesti lihtne.

Maapiima üritan edaspidi säilitada klaasanumas. Vaatame, kas püsib kauem värske.

Lugesin oma juustu koostise läbi (pole elu sees tulnud pähe seda teha) – kaaliumnitraat ehk E252, ohtlike ainete listis olemas. Edaspidi ostame ainult Saaremaa juustu. või siis proovib mingeid mahevariante.

Jäätise tegemist tahaks ka varsti proovida. Enne ilmselt ei viitsi, kui olemasolevad otsas.

Pelmeenide kohta sain just Kessult vihje – Mafia omadel pole ka E621 sees ja pidavat hästi maitsema. Kui jälle poodi satun, siis otsin. Ise veel tegema hakata ei viitsi, aga vahel sööme ju ikka.

Mahla suhtes otsustasin ära, et virsikumahla joomine tuleb küljest ära harjutada. Okei, teeme erandi – kui Largo mahl peaks soodukaga olema, siis joome. Aga Aura tundub nüüd nagunii paras morss. Täna ostsime just Selverist kümme liitrit, aga rohkem enam ei osta. Vaatan uuesti värske pilguga mahlariiuli üle… Ja Rõngu mahla kontsentraadid on päris head, suvemari näiteks meeldib mulle. Pigem juba see.

Ploomimahla tegemist võiks ju teoreetiliselt isegi proovida… Kui juhtub ploomirikas aasta olema, 10 kg on ikka päris korralik kogus (ei tea, palju sellest siis mahla saab).

Hea küll, aitab kah tänaseks. Lähen nüüd jäätisekokteili tegema :P

  8 Responses to “Tibusammud puhtama toidu suunas”

 1. Mafia pelmeenides on soja :( Muuhulgas püüan ka sojaga tooteid vältida.

 2. Vaatasin hiljuti filmi Food, Inc, seal oli sojast juttu. Täpsemalt Monsanto nimelisest firmast, kes võttis oma GMO sojaoale patendi ning kel on USAs praktiliselt monopol, igal pool kasutatakse nende sojaube.

  Selles valguses tundub igati loogiline just kuskilt googeldamise käigus loetud väide, et kuna 90% sojast on tänapäeval nagunii GMO, siis ei ole kuidagi võimalik kindlaks teha, kas isegi mahetoidus sisalduv soja on ikka puhas või mitte.

  Ühesõnaga soja kohta on väga vastakaid arvamusi, nii positiivseid kui negatiivseid. Minu terve mõistus ütleb, et kuna peres pole allergiaid ega taimetoitumist, pole mingit vajadust tavapärast menüüd sojatoodetega asendada – Eestis see ei kasva, alati on ilma hakkama saadud. Seega võimalusel pigem väldin.

  Samas kui näiteks pelmeenide puhul on mul valik, kas ise teha (mida ma veel ei viitsi) või üldse mitte süüa (sest Maahärras on ka sojavalk sees) – sel juhul ikka söön.

  Ja sojakaste on hiina toitude juures asendamatu. Väga tihti ei kasuta, ostan ökopoest – vähemalt E621 ja muud jama pole sees. Ja noh, võib ju loota, et ehk on see soja ikka puhas ka.

  Ühesõnaga… Kui on valikut, valin ilma sojata, aga ei väldi iga hinna eest. Ma usun, et see on piisavalt mõistlik suhtumine :D

 3. Rõngu mahlakontsentraatides on enamikus palju suhkrut siiski ja kaaliumsorbaat säilitusainena ka :? vähemalt neis, mis on väikestes pudelites. Suuremates mõnedes vist polnud, aga neid ma pole jälle poes näinud.

 4. Mhm, ma ise vaatasin seda ka hiljem nende kodulehelt. Ja täna otsustasime üldse mahla joomise maha jätta, sest raha on vaja kokku hoida ja see on meil hetkel päris kulukas harjumus, vabalt võib selle asemel vett juua, midagi eriti kasulikku suhkruga pakimahlast nagunii ei saa. Ploomimahl on teine asi, jäätisekokteil pole jook, vaid magustoit…:P

 5. suhkrut on lisatud ainult nektaritesse, mahlajookidesse jms. Täismahlas (100% juice) on puuviljasuhkur, suhkrut eraldi lisatud ei ole. Ja nii ka nt Gutta mahlapakkide peal kirjas.

 6. Jah, ma tean seda. Ma rääkisin virsikumahlast, oma lemmikust. Seda Eestis suhkruta/glükoosi-fruktoosi siirupita saada pole. Muud mahlad niiväga ei ahvatle.

 7. ma leidsin väga lihtsa retsepti kuidas teha jäätist. nämma on ka. kas see just sinu mahe-vaadetega kokku läheb, aga teadmiseks ikka http://kokkama.blogspot.com/search/label/J%C3%A4%C3%A4tis

 8. Kui sa mõtled kondenspiimaga varianti, siis seda soovitati mulle juba varem ja on plaanis ära proovida. Kondenspiima teen ka ise :)

  Mul on paar munadega retsepti ka bookmarkides, tahan erinevaid katsetada.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.