Mar 202011
 

Ma olen alati tahtnud oma blogi kunagi raamatuks teha. Algusest peale, kõik postitused – ainult minu enda jaoks. Nüüdseks on ju olemas ka mitmed teenusepakkujad, kes seda teevad… Blurbi blog to book näiteks.

Miks see mul just praegu meelde tuli – lapsepõlvefotosid ümber tõstes hakkasin jälle oma fotomajandusele mõtlema, mis on juba aastaid täiesti soikus. Viimati tegin fotosid ju albumisse enne esimest korda Londonisse kolimist. Ja teatavasti läks mu kõvaketas tuksi, nii et 2007 märtsi lõpp kuni 2009. aasta lõpuni on kõik fotomäletused vaid blogis. On mingi väike võimalus, et ketta saab korda teha, aga see pole midagi kindlat.

Nojah, aga see blogiraamat. Ma ei kujuta ette, mis kvaliteediga need pildid seal jääda saavad, olen neid blogi jaoks ju alati väikseks lõiganud – kasvõi just sellepärast, et võõrad ei saaks minu fotosid nii oma arvutisse seivida, et neist kvaliteetset pilti paberile lasta. Mul on fotode laiem külg 400, hiljem 640 px – paberil jääks ilmselt üsna karvane.

Aga mis oleks alternatiiv? Ok, kui ma isegi näiteks saaks oma fotod kettalt tagasi… Ikkagi peaks ma need siis ju enne blogis ükshaaval kvaliteetsemate vastu välja vahetama (mul on praegu kindlalt vähemalt 3500 fotot blogis, pole üldse mitte väike töö) või siis blogi kõigepealt vanal kujul Blurbi süsteemi tõmbama ja seal ükshaaval fotofailid suuremate vastu välja vahetama (kui niipidi üldse saab, seda ma veel ei tea).

Kuna mul on nagunii blogi kolimine plaanis, võiksin selle käigus kõiki postitusi üle vaadates ju põhimõtteliselt ka fotod kvaliteetsemate vastu välja vahetada ja neid edaspidi pannagi üles selle mõttega, et kvaliteet oleks piisav hilisema blogiraamatu trükkimiseks… Aga sel juhul tekib omakorda probleem, et peale minu saavad neid enda arvutisse salvestada ja soovi korral paberile trükkida ka kõik võõrad ja vat see mulle ei meeldiks.

Või kas ei ole kuidagi nii võimalik (Bloggeril küll mu meelest mitte, äkki WPs), et ma ise laen suurema foto üles ja see on mul süsteemis olemas (st kui Blurb sealt mu blogi tõmbab, siis saab hea kvaliteediga failid), aga lugejad pääsevad ligi vaid netikvaliteedi suuruses piltidele? See oleks ideaalne. Aga blogi puhul, ma kardan, teostamatu.

Tegelikult, nii palju kui ma aru sain, impordib Blurb nagunii ainult WP online versioonist, oma serverist ma ei tea, kas saakski. Aga ma pole veel väga süvenenud kah.

Sellised mõtted laupäeva öösel. Ja tegelikult ma võiks juba magada ;)

  5 Responses to “Mõtisklus blogiraamatust”

  1. või vali parimad palad ja proovi päris raamat välja anda! sul on ju nii palju lugejaid. et nagu daki.elab.siin ainetel protsess? :)

  2. Olen Blurb'ist tellitud foto+tekst raamatuid näinud ja katsunud, kvaliteet on väga korralik, eriti võrreldes Eestist tellitud raamatutega, mis mulle kätte on juhtunud. Blurb peaks odavam ka tulema (vähemalt meil tuli).

  3. Mina olen ise jooksvalt välja printinud ja kujundanud, teinud sellise scrapbooki moodi blogiraamatu – et lastel oleks kunagi hea lugeda, mine tea, selleks ajaks oleme ehk nagu Hiina ja blogid ära keelatud :)

    Aga kindlasti on otstarbekam mõnda teenust kasutada, see on päris raske töö ise teha, aga ma olengi selline nokitseja.

  4. oi, ma tahaks ka blogist raamatut :)
    vahepeal ma printisin oma blogi lihtsalt välja, aga see on ikka üsna mahukas ja pole muidugi nii ilus ka.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.