Mar 192011
 

Meie külmik siin on meeletult vana, veneaegne. Ja ta, raisk, ei külmeta üldse korralikult, kohe häirivalt vähe. Ühesõnaga tundub, et tuleks uus osta.

Kuna ma külmkapi valimisest mitte essugi ei tea, surfasin natuke netis ringi ja lugesin, seda artiklit näiteks. Ja mingeid foorumite teemasid. Ja noh, pean tunnistama, et ma olen nõutum kui enne :D

Ühed kiidavad no frosti, paljud müügimehed aga laidavad. Ja siis ahvatletakse igasugu põnevate sahtlitega, kus värske kraam kauem värske püsib… Ja otse loomulikult on sellist sorti kapid juba kõik ka kallimad. Aga oi, kuidas mulle selline värk meeldiks!

Ja selline lihtne küsimus, et kui suur peaks külmkapp olema? Tolle Bioneeri artikli sõnul soovitatakse kuni neljale inimesele 270 l ja suuremale perele juba vähemalt 310. No me pigem oleme sellised arukad, tahaks loota, et igasugu mõttetut kraami ei osta – less is more, teate küll. Samas oleks jube hea, kui sügavkülm ikka korralik oleks, me ju suured varujad ja meie eraldiasetsev sügavkülm mahutab paraku ka suht vähe.

Ja siis töökindlus… Ja garantii… Ja see, et oleks vaikne! Oeh. Peaks ilmselt mingitesse garantiid pakkuvatesse töökodadesse jälle helistama ja tüütama neid, nagu pesumasina puhul küsisin.

Ja noh, raha ei tahaks kah üldse palju kulutada. Samas saasta osta kah ei taha. Ikka kauaks ja kvaliteetse asja.

Aga mul on tänaseks külmkapiteemast siiber. Ostsin ennist emotsiooni ajel fotoalbumi ja nurgad (vaatasin oma veekahjustusi saanud lapsepõlvepiltide albumit – fotod ise on õnneks korras, ainult album kole – ja tekkis jube kihk kohe nüüd ja praegu need ümber tõsta) ning üritan nüüd üle olla mõttest, et kui ma oleks viitsinud nii kaua kannatada, kui Tallinna või Tartusse satun, oleks saanud suurema valiku (st äkki mingi veel kenama albumi) ja tunduvalt soodsama hinnaga, sest ma mäletatavasti töötasin fotopoes ja küllap ma seal kellegi tuttava näo oleks välja peilinud, kes mulle head hinda teeks.

Noh, nüüd on igatahes mingi Henzo alamkollektsiooni 100 lk album ja 2×500 kleepsu ootamas. Kokku maksin €19.70 (12+2×3.85) ja albumi pealt sain niigi nats alla – arutasin müüja kuuldes seda, kas peaks ootama, kuni oma endisesse kodupoodi jõuan, et soodukat saada ja ta ise pakkus :D Ma kusjuures üldse selle mõttega ei rääkinud, et ta midagi pakuks… No see polnud väga suur summa enivei, €1.50 :P

Et ma siis lähen nüüd pilte ümber tõstma. Äkki homme saabub külmkapi osas mingi valgustus…

  6 Responses to “Külmkapi valimine paistab nii keeruline!”

 1. Mina ostsin sellise ja tellisin just sellestsamast poest, sest neil oli kõige parem hind. A+ sai seepärast ostetud, et ikka natukenegi meie planeeti päästa ja ka vähem elektrit kulutada/maksta :)

  Muidugi nii põhjalikke uurimistöid nagu Sina iga kord läbi viid, ma ei suutnud teha. Käisin ka küll poodides ja surfasin netis, aga lõpuks lihtsalt tellisin sellise, mis meeldis kõige rohkem.
  Ütleme nii, et sügavkülm võiks olla ikka suurem. Mul praegu talvel see juba peaaegu täis, ma ei tea kuhu ma oma suvesaagi panen (õnneks vanematel on suur eraldiseisev sügavkülmkapp).

  Tavakülma osa on paras, kuigi kui mingi suurem tähtpäev on ja nt salatid, koogid on vaja sinna mahutada, siis muutub natuke kitsaks :D

 2. Sama probleemi ees, et külmik (meil küll ainult 8 aastat vana) vajab välja vahetamist. Vana külmik on samuti selle isesulatussüsteemiga aga see on pekkis, st vesi koguneb külmiku alumisele riiulile, sügavkülmik õnneks toimib. Külmik on ka väikeseks jäänud meie perele (4 liiget). Tegemist on siis 2-osalise külmikuga, mis on ca 180 cm kõrge – liitreid ei oska öelda…
  käisin poes ja vaadates oma pere vajadusi, otsustasin, et ostan selle side-by-side külmiku, meeldib, et sügavkülmikul on sahtlid-kogu kraam lihtsalt leitav ning tavakülmikul on lisaks võimalus jääd valmistada. Vaatamata oma suurusele on ka energiasäästlik.
  Meil on lisaks veel väike külmik,kus hoiame mahlasid ja muid jooke ning pidude puhul ettevalmistatud asju nagu tort, salatid vms, igapäevasesse külmikusse ei mahu.
  Laste kasvades on vaja ka neile ruumi jätta, nö koolist tuleku toidud jms…seega suurem on parem.

 3. Ise ostsin paar nàdalat tagasi selle: Samsung RL55VJBIH. Tegin pòhjalikke uuringuid, sest esimese kylmikuga làksime tàiega alt. Nyyd oma kogemuse pòhjal ytleks, et kasvòi oodake ja sààstke raha, aga ostke korralik kylmkapp. Nàiteks meie esimene oli mingi vàga lihtsakoeline Candy. No kohe alguses tuli vàlja, et tihendid yldse ei pidanud. Ykskord olime kodust àra nàdalakese ja selle aja jooksul oli sygavkylma yks lahti vajunud, kòik toit sees yles sulanud ja minu kòògi peen tammeparkett tàiega rikutud. Lòpuks ostsingi uue kylmiku, sest ylemise ukse tihend tuli lihtsalt eest àra. Kusjuures vàhe sellest – see kylmik kippus haisema, kuigi ma puhastasin seda enamvàhem iga nàdal. Kòik toit jààtus tàiesti ylmeliselt àra ja seda mitte ainult sygavkylma osas. Ning uksetihenditele tuli mingi must hallitus peale. Rist ja viletsus yhesònaga.
  Nyyd uut ostes tegin eelnevalt pòhjalikke uuringuid ja exceli tabeleid ning otsustamise kriteeriumid olid: mahutavus; mòòdud (et ikka kòòki àra mahuks); mispidi uks lahti kàib; vòimalus ise temperatuuri reguleerida; uksetihendid (seda vaatasin silma jàrgi); lahtise ukse alarm; whatever systeemid, mis òhu ringluses hoiavad; puhkuse reziim; riiulite paigutus ja vòimalus neid vàlja vòtta ja ringi tòsta. Kindlasti pidi hòbedane olema ja vàhemalt A+, kui mitte A++. Ja lòpetuseks – valitud kylmiku boonus oli minu jaoks see, et tagumine kylg on kenasti plastmassiga kaetud ja sealt ei kyynita mingeid torusid ja vidinaid vàlja. Mulle tàitsa meeldib, et kylmiku sisse tolm ei kogune. Maksis 750 eurot.

 4. Mul on Katu külmikuga väga sarnane Samsung. Täpset mudelit ei tea, sest ostsin 3 aastat tagasi. Kah igatpidi reguleeritav, no frost, alarmide ja näpujäljevaba korpusega, aga ikka väga s.tt toode.

  Kõik külmub selle külmiku sisemuses ära, isegi piim! Köögiviljasahtlis külmuvad köögiviljad ära, purkides kurgid ja seened külmuvad jäätunud kamakateks, olen saanud ka külmunud sinepit ja mune. Kusjuures meil on külmik pandud 5-kraadisele temperatuurile ja kui temperatuuri näiteks kraadi võrra soojemaks panna, siis lähevad piim ja lihatooted ühe ööga halvaks! Samsungilt ei osta külmikut küll kunagi enam.

  Eelmises elukohas oli mingi poole odavam Snaige, millel kellad ja viled puudusid, aga toit säilis hästi ja midagi asjatult ära ei külmunud kah.

 5. Huvitav.. mul oli tàpselt sama probleem selle Candy kylmikuga. Kas mòni spetsialist ehk teab, millest see ylekylmumine tuleb? Aga Samsungist rààkides, oma Eesti-koju soetasin aastal 2004 Samsungi kylmkapi. Umbes samad kellad ja viled, mis uuelgi, ainult pisut vàiksem. Toimib tàiuslikult.

 6. Mm…ma teglikult ei tea täpset põhjendust sellele külmumise probleemile. Mul mees väidab, et asi on klaasriiulites, mis ei lase külmal õhul korralikult ringi käia. Ise oen täheldanud, et külmuma kipuvad ukse küljes või siis tagumise seina lähedal olevad asjad. No aga siis vahel külmub ka kogu juurviljakast ära ja mul läheb juhe kokku :?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.