Mar 232011
 

Tähendab… Me käisime täna poodides külmkappe vaatamas. Ega palju ei jõudnud, tegime Mai kandis tiiru – Ekspert, Onoff, Itek. Eksperdis oli valikut küll ja rääkisime müüjaga hästi pikalt, aga eriti targemaks ei saanud. Onoffis oli valik väike ja müüjad hõivatud, ei viitsinud üldse küsima hakatagi. Itekis (mille nime ma muuseas ei teadnudki, no see Mai selveri majas asuv pood) oli valikut tohutult ja kõige asjalikum müüja ka (Sergei oli nimeks).

No me poes vaatasimegi rohkem seda, kuidas välimus ja sisu meeldivad. Ja küsisime müüjatelt nõu, mida nemad soovitavad. Ega midagi väga konkreetset ei soovitanud keegi… Ma ise olin varem saanud ühe konkreetse soovituse, kiideti sellist Boschi (huvitav, Iteki poes polnud sellel soodukat ja täishind oli vist 499 vms, kodulehel oleks nagu täishind kallim ja soodukas odavam). Vaatasime ja oli täitsa okei.

Aga müüjaga rääkides jõudsime sellise Fagorini (mille soodushind poes oli 399, sealset täishinda ei mäleta, ühesõnaga jälle neti omadest erinevad, aga netis on A+, poes oli kindlalt A++, nii et ma siis ei teagi). Ma polnud sellest firmast elu sees kuulnud… No ja Hispaania ning muud taolised soojad maad panevad mind esimese hooga ikka kulmu kergitama – umbes mõttega, et ei oska nemad põhjamaalasele sobivat tehnikat teha. Siis aga jõudis mõte järele: oot-oot, me ostame ju KÜLMkappi, mis tähendab, et sooja maa bränd võiks siinkohal igati asjalik olla. No hea küll, jätame selle mõtte sinnapaika, teine sümpaatne infokild oli see, et neid päriselt ka toodetakse Hispaanias. Ja üldiselt, nii vähe, kui ma Eesti foorumitest selle kohta lugesin, siis pigem kiidetakse (aga väga vähe mainitakse muidugi).

Meile meeldis selle külmkapi sisemus. No nägi hea välja ja jättis kuidagi asjaliku mulje. Parema, kui tollel Boschil. Pluss tal on üleval nupud ja väike ekraan – temperatuuri saab elektrooniliselt reguleerida, nii et hoiab täpselt need kraadid kapis, mis sa ise valid. Ja ma lugesin siit, et Brandti kaubamärk on näiteks ka nende oma, ostsid ära millalgi. Brandt on ju küll hea.

Aa, me muidugi vaatasime igasuguseid muid külmkappe ka ja ükski ei jätnud seest erilist muljet – oli paremaid ja halvemaid, see Fagor nagu meeldiski kõige rohkem. Osadel kappidel oli ukse käepide nii halva koha peal, et juba sellepärast poleks ostnud – pikkade inimeste värk. Mahutavuselt vaatasime 180 cm või kõrgemaid, väiksemad oleks liiga väiksed.

Küsisime müüjalt, kumma ta ise neist valiks, ta ütles, et võtaks Fagori – esiteks talle meeldib elektroonika :D Ja teiseks on see Hispaania firma Hispaanias toodetud kapp, Boschi oma aga hiinast… Novot siis.

Ühesõnaga ma tahaks praegu kangesti seda Fagorit osta, pean tunnistama. Garantii/hoolduse poole kohta unustasin küsida – ma ei usu, et see Eestis nii vähe levinud brändi puhul just kõige suurepärasem on. Peab enne lõpliku otsuse tegemist kindlasti uurima.

Aga välimus meeldis, müüja jutt ja firma taust meeldis, hind meeldis ka. Ja tihendid, mida kästi vaadata – no selle müüja sõnul näiteks on hea tihend lai ja pehme (vaidlete vastu? meie ei osanud midagi arvata), Fagoril oli. Boschil, ei mäletagi… Mh. No ma saan suurepäraselt aru, et ma olen juba kallutatud ühele poole, ikka välimuse ja hinna pärast.

Võite mind nüüd ümber veenda :P

Ahjaa, Itek olevat üks väheseid Eesti omanikega kodumasinaid müüv firma, nii et ses mõttes ostaks hea meelega sealt.

Ja mõlemal kapil on energiaklass A++, mis on ka väga armas.

Ja ma korra muretsesin, et kui nüüd suurema kapi ostame, kas meie elektrisüsteem ikka kannatab välja, aga see praegune igivana veneaegne võtab ilmselt nagunii rohkem voolu, kui uus ja säästlik, olgugi et veidi suurem.

Aga hea küll. Mis teie teeksite?

PS. Meist sõltumatute kommunikatsioonihäirete tõttu jäime ilma ilusast punasest köögimööblist, mille pidime Abikaasa ema tuttavalt 3500 krooni eest ostma. Olin korra hirmus pettunud, aga siis tuli meelde, et olen ju zen – järelikult tuleb kuskilt midagi veel paremat!

  5 Responses to “Kellel on kogemust Fagori köögitehnikaga?”

  1. Et parimat pilti päris kodumasinaturust saada käige läbi ka Kodumasinad, Tallina mnt’l silla otsas. http://www.kodumasinad.ee/ oleme leidnud seal samu kaupu, mis teistes poodideski hulga odavamalt.

  2. Sergei on hirmus tore, minu endise korteriühistu esimees.

    Ma ei tea, kui tähtis Sinu jaoks eetiline eluviis on, aga Bosch näiteks on Siemensi tütarfirma ja Siemens on seotud väga mustade investeerimistehingute ning odava tööjõu kasutamise skandaalidega.

  3. Kui ebaeetilise firma toode oleks ainus, mis minu nõudmiste jaoks peajagu kõigist teistest üle, siis ilmselt, khm, ostaks ikka. Aga kui on valik kahe suhteliselt võrdse toote vahel, siis muidugi kaldub kaalukauss selle tootja poole, kellega eetilisi skandaale seotud pole. Jälle üks punkt Fagori kasuks!

    Kas see info pärineb sellest raamatust, mis sa tellisid? Või pole sa seda veel kätte saanud ja teadsid varasemast? Oskad sa veel nimetada tootjaid, kellest võiks eetilistel põhimõtetel pigem hoiduda? See teema huvitab mind väga!

  4. Mind huvitab kah, ma natuke olen uurinud, see on meelde jäänud, sest mul endal paar Boschi asja. Ma tahaks nüüd süviti uurima hakata, eks siis jagan Sinugagi.

  5. Külmkappides kasutatakse erinevaid gaase külmutusseadmes – mõned on neist üsna keskkonnaohtlikud (freoon, ammoniaak).

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.