Apr 172011
 

Saaremaa või, 175 g: Selver – €1.44, Saaremaa pood turul – €1.27, Maxima – €1.25.

Maxima mahe hiina kapsas, mille tüki hind on €3.25 ja pakil kirjas kaal 820 g. Kuna üks blogilugeja juhtis tähelepanu, et kõigi kapsaste kaal alati sugugi üks pole, siis palusin täna emal sellest lähtuda… Tal oli valida, kas osta 700 g või 1,5 kg kapsas, hind oli üks. Jagasime hiigelkapsa pooleks ja saime poole odavamalt.

Esimene kord sattusime Maximas peale maheapelsinidele (st sattus ema, ma lihtsalt teadsin, et nad sinna lähevad ja palusin tal endale ka kraami tuua) – kilohind €2.29 (Mahedas Margis €3.50, tavalise apelsini kilo on €1.40 kandis).

Ühesõnaga… Tahaks toetada pigem väiksemaid tegijaid. Tahaks toetada pigem Eesti ettevõtteid. Tahaks jätta rohkem kasumit pigem tootjale, kui vahendajatele.

Aga kui kodu lähedal asuvas Maximas on kõik mahe värske kraam kolmandiku võrra odavam kui kesklinnas asuvas mahepoes ning Saaremaa enda poes on või kallim kui Maximas (hea küll, hinnavahe on minimaalne, aga jällegi – turg on kodust tunduvalt kaugemal)… Siis ma käin maximas.

Kodupood on mul tegelikult Selver, eks. Sealt käin peamiselt piima ostmas (ja sedagi vaid põhjusel, et maapiima praegu Abikaasa sugulaselt ei saa ning pole õnnestunud välja peilida, mis ajal siis päriselt kuskil kodu lähedal müüakse). Mahedat värsket kraami neil pole ja no näiteks või hinnavahe on päris oluline. Ma olen ikka hinnatundlik küll…

Kusjuures suur Maxima isegi ei meeldi mulle. See on nii vastikult suur ja seal on palju inimesi ja pikad sabad ja… Selver on palju mõnusam ja kodusem. Paraku loeb ikkagi see, et ma otsin võimalikult soodsa hinnaga mahekraami ning kodu lähedal poes käia on mugavam, kui kaugemal. Nii ma siis käingi Mahedas Margis umbes korra nädalas ja ostan sealt Nopri hapukoort ja vahukoort, vahel veel mingeid spetsiifilisemaid asju, mida mujalt ei saa. Aga igapäevasemad asjad tulevad peamiselt maheringilt või Maximast.

Olgu siis nii.

  4 Responses to “Ja nii ma käingi järjest rohkem Maximas”

 1. Mina ostan viimasel ajal Saaremaa või asemel Säästukast Põltsamaa meierei taluvõid, kuna kilohinna vahe tuleb €1,67 – kokkuhoid missugune ja maitseerinevust meie pere suurt ei tunne. Vahepeal ostsin hinda – seda Eesti võid 82% aga sellel oli küll imelik maitse juures.

  Kui palju poode on lähestikku, siis võib nii hindu vaadata ja erinevates poodides käia, aga kui ikka vahemaad suured, ei tasu lõppkokkuvõttes see sebimine ära. Kui just eelarve on väga kriitilise pilguga üle vaadatud ja järeleandmisi kvaliteedi osas ei taha teha.
  Päris öko- ja mahevärki kahjuks on veel vähe valida aga küll tuleb.
  Nagu öeldakse, et kõik sõltub kuhu klikid – mida ja kust loed ning ostad. Lõpuks ju peavad müüjad/tootjad ka aru saama mida nõutakse, kuigi see hääl on veel väike.

 2. Mul on südamest kahju, et ma 100% Mahedast Margist ei jaksa osta :( Seal on nii mõnus ja kodune käia.
  Käin isegi korra nädalas Maximas ja ostan suurema laari.
  Muide, ma kirjutasin sellest kapsaasjast. Hiina kapsa puhul imestasin veel rohkem, kui suur on kaaluvahe. Jõhker. Ja totter süsteem kah. Täitsa koomiline kohe, miks nii.

 3. Minu maitsemeeled erinevatel võidel vahet ei tee, Saaremaa peaks tavapoe valikust lihtsalt kõige puhtam olema. Samas on ökopoes täitsa olemas ka Nopri oma, lihtsalt hind on mõnevõrra kallim ja Eestis toodetud või puhul ei ole kvaliteedivahe nii suur, kui nt valge suhkru ja mahesuhkru vahel, viimase eest maksan hetkegi kõhklemata mitu korda kallimat hinda.

  Nopri või kilo hind on €9.60, saaremaa €7.14. Aga kui nüüd mõtlema hakata, siis praeguse küpsetusmaania korral läheb meil vist ca 2 kg võid kuus, see lisa €5 pole just teab mis suur summa. Ja kui enam nii palju küpsetada ei viitsi, siis nagunii tunduvalt vähem, mujale meil võid praktiliselt ei kulugi.

  Nopri hapukoort ja vahukoort ostan küll ammu, ei tea, miks siis võid veel mitte. Tegelikult tean küll – sellepärast, et Saaremaa või peaks teistest tavalistest veidi parem olema, hapukoort ja vahukoort nad aga ei tee.

  Üldiselt on see kõik juba selge üle mõtlemine nagu mul kombeks :D

  Siret, mul on ka kahju, et ma nii hinnatundlik olen ja seetõttu kõike Mahedast Margist osta ei jaksa – ikka otsin odavamat. Loodan, et nad seal ikka ots-otsaga kokku tulevad, ilma mahepoeta oleks väga niru. Samas tõsi ta on, et nad ei suuda eales Maxima hindadega võistlema hakata, kogused on ju võrreldamatud…

 4. Samas ma mõtlen, et miks Mahe Mark ei võiks omada samasugust käivet kunagi tulevikus nagu Maximarket praegu? On see tõesti nii võimatu? Või siis ei piisaks ühe poe lõikes sellisest käibest, ning on asi selles, et üks Maximarketi pood ühe Mahe Marketi vastu ehk isegi oleks ostjaid, kuid Mahe Mark ei saavuta lähiajal siiski mitte mingil juhul sama suurt ostjaskonda nagu Maximarket ketina Eestis tervikuna.

  Aga võiks ju. Ma väga ootan. Ja ma ei ole siiski ju kaugeltki ainuke, igast kandist tuttavate käest aina enam kuulen seda mahekauba eelistamise juttu, lisaks veebist kümnete kaupa mitte-tuttavaid.

  Samas kui Tallinnas seda uut mahepoodi Mustamäe tee alguses reklaamiti kui Baltikumi SUURIMAT, aga kohale minnes oli poes sellegipoolest ainult mõned pisikesed riiulid, siis tekkis küll nõutu tunne…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.