Ilusam naeratus? Tehtud!

Minu hambaarstisaaga jõudis täna eduka lõpuni ja võib öelda, et ma olen tulemustega ülimalt rahul – mul pole juba 15 aastat nii ilusaid hambaid olnud! Umbes siis mu esihambad katki minema hakkasid ja paanilises hambaarstihirmus keeldusin neid enne parandamast, kui asi oli paari aastaga väga hulluks läinud. Siis juba tuli kaks hammast ära suretada, millest üks läks väga tumedaks, teine veidi vähem… Ja nii olengi viimased 13 aastat ringi käinud.

Unistasin kõik need aastad ühtlasest heledast naeratusest ja olin üpris kindel, et see eeldab suuremaid summasid ja kroone. Nüüd oli aga lõpuks võimalust ühes linnas paiksena ja hea arsti leidnuna järjest käia ja teha, nii palju raha leidus kah. Proovisime sisemist valgendamist, millesse ühelgi arstil minu puhul suuremat usku polnud, aga võta näpust – töötas suurepäraselt! Kõik plommid vahetati ära, kõigil hammastel oli plommi ja hamba piiri ümbrus koledaks ja tumedaks läinud.

Mul pole teile kahjuks panna enne ja nüüd pilte, kunagi tekitan. Enne pildi pean mingite vanemate fotode seast otsima ja nüüd pilt tuleb veel teha, hetkel ei viitsi poseerida. Igatahes oli üks esihammastest enne nähtavalt tume, nüüd on kõik ilus hele. Ei ole muidugi lumivalged ja väiksemaid ebaühtlusi värvis on endiselt – kahel hambal on helevalged väikesed laigud lakist, mis ei töötanud nii, nagu oleks pidanud. Aga need pisikesed laigud on kökimöki ja ei paista eriti kaugele, neid näeb ainult lähedalt vaadates. Foto peal neid kindlasti näha ei jääks.

Nii ma siis käingi nüüd iga natukese aja tagant endale peeglist naeratamas. Suisa lapsikult hea meel on!

Võtsin kõik oma hambaarstil käimised kokku ka – neli ja pool kuud, 11 külastust (sellest kaks hügienisti juures). kokku kulus €356 – sellest €9 panoraampildile, €60 hügienistile, €124 aukude parandamiseks ja €163 esihammastele. Kenake summa, aga võrreldes sellega, mis oleks läinud kroonidele… Üsna odav 🙂 Nüüd pean ainult iga poole aasta tagant kontrollis käima.

Elu on ilus!

1 thought on “Ilusam naeratus? Tehtud!”

  1. Tervitus!

    Vaga ilus tulemus on toesti! Ma ei ole kuulnud midagi "lakist" – kas see on mingi uus protseduur, millega hambad valgemaks ja yhtlasemaks saab ja kui palju see lakkimine maksab?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top