Tõbised

Tervel meie perel on nohu ja lastel lisaks palavik. Õigemini Poisil oli reedest pühapäevani, täna vist enam mitte. Plikal see-eest alles täna tuli – ma poleks osanud kahtlustadagi, aga ta oli hommikul nii vaikne ja lesis diivanil, selle asemel et mängida. 37,5 – ma ei teagi, kas tema kohta veel kehtib see väikelaste reegel, et palavik on alates 37,4? Loodame, siis polegi nagu teist õieti. Igatahes jäi ta diivanile magama, kuni ma väljas Poissi unele kõigutasin.

Poisil oli nädalavahetusel 38,4 ja 38,2, seega ma midagi ette ei võtnud, lasin tal lihtsalt palju ilma mähkmeta olla ja andsin muudkui juua. Täna oli tunda, et palavikku enam pole, aga miskipärast ärkas ta hommikul enne kuut ja röökis, vahepeal sai Abikaasa ta mõneks ajaks maha rahustada, kui ma teda enne üheksat välja magama panna üritasin, röökis jälle üle poole tunni… Mul olid närvid läbi nagu politseikoeral.

Täitsa lõpp, noh, ma ei kannata hommikust virinat. Plika ärkas alati normaalsel ajal, 8-9 paiku, Poiss on aga 6-7 mees ja halvematel päevadel ärkab isegi enne seda. Kuna mina aga ei suuda kunagi enne keskööd magama minna, sest esiteks pole und ja teiseks on see ainus aeg, mil ma segamatult oma asju teha saan, siis hommikul kell pool kuus nutu peale ärkamine viib mu lihtsalt nii endast välja, et ma hakkan ise ka karjuma. Võeh.

No ma loodan, et tänahommikune jant oli sellest pirnist, mis Poiss eile sõi, siis oleks vähemalt mingigi seletus.

Pidime täna ühele kokkusaamisele minema, aga Plika palavik tõmbas sellele kriipsu peale. Õhtuks oleme onunaise sünnipäevale kutsutud, täna ju on soe ilm, tuleb aiapidu… Ja no ma ütlen ausalt, ma ei ole veel sinna mineku mõtet täiesti maha matnud – kui Plika palavik ei tõuse (äkki langeb?) ja ta ise kõbus on, siis ehk ikka läheme… No näis.

Pühapäeval on Tallinnas kokkusaamine teiste augustipõnnidega, selleks ajaks on Poiss loodetavasti täitsa terve. Samas poolteist nädalat vana nohu ju enam ei nakka, nii et minemata vast ei jää. Paar teist põnni jäid ka värskelt haigeks, tuleb pöialt hoida, ehk jõuavad pühapäevaks ikka terveks saada.

Mul endal läks eile õhtul nina kinni ja kurk oli hell, aga jõin tassikese hiina teed ja tänaseks on nohu küll alles, aga nina õnneks täiesti lahti. Need kevade salakavalad ilmad, mis muud…

Aga küllap kõik siiski varsti terveks saavad, kuidas muidu 😛

2 thoughts on “Tõbised”

  1. sattusin just ETV pealt nägema saadet "Tagatargemad" ja teie pere oli seal 🙂
    Kuigi pole teid kunagi kohanud, tundsin teid telekapildi vahendusel kohe ära!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top