Tuleb vist Tallinna kingapoodidesse minna
Käisin täna läbi enamiku Pärnu kingapoodidest ja ei leidnud mitte midagi 😛 Proovisin küll igasuguseid, aga ikka oli midagi viga, neid ÕIGEID ette ei juhtunud. Kingi on aga vaja, nii et võtsin tõsiselt plaani järgmisel nädalal Tallinnasse minna – see nädal ei jõua, aga kauem oodata pole midagi, praegu on veel hooaja algus ja suuri numbreid mõnusalt palju, valik läheb ajaga järjest kehvemaks.
Muide, kus üldse Pärnus veel kingapoode on? Ma peale Port Arturite ja Kaubamajaka ei osanudki kuskile vaadata.
Kaidi sõidutas mind ja pidi rohkem niisama kaasas olema, aga tema näiteks leidis ABC kinga soodusnurgast kingad, mida kunagi täishinna eest osta ei raatsinud. Nagu tavaliselt – kui endal ostuplaani pole, siis raudselt leiad midagi, kui on kindel plaan midagi saada, siis ei saa 😀
Mul oli kaasas hiiglama pikk nimekiri asjadest, mida oleks vaja. Vajalikku hambapastat ma ei leidnud, seepi ei viitsinud valida, Rimi kassajärjekorrad olid nii pikad, et ei viitsinud oma ökokohvi pärast sinna seisma minna…
Plikale ostsin juukseklambreid, no see oli plaanitud. Kusjuures ta jõudis ühe juba kodus ära lõhkuda, kiire töö. Maximast ostsin talle veel mõned paarid aluspükse ja lõpumüügi kastist sokke. Aluspüksid on nii kehva kvaliteediga, et need, mis suvel ostetud sai, on enamikus hargnenud ja luitunud. Tuli siis ikka uued asemele osta, et samamoodi läheks, eks… Ma luban, et ma edaspidi ostan kuskilt mujalt, midagi kvaliteetsemat! Aga suvest nagu mäletan, et nii väiksele oli raske leida ka, enamasti algasid suurused 3-4 aastast. Plika on eriline kilu ka, isegi Maxima kõige väiksem suurus on talle veel veidi suur.
Tegelikult ma sain ikkagi ühe asja endale ka – täiesti plaanimatult. Clipsonist Plikale klambreid ostes jäi näppu punane küünelakk. Minu kõige lemmikum ideaalne küünelakivärv on läbi aegade olnud üks kindel punane ja kindlasti pärlmutter, mitte ühtlane toon. Sõrmeküüsi ei laki ma kunagi, aga varbaküüsi soojal ajal alati. Viimased aastad pole ma kuskilt seda ideaalset punast leidnud – ikka on kas liiga hele või liiga tume või pole pärlmutter… Seni kasutuses olev lakk oli pärit Camdenist ja värvilt õige, aga polnud pärlmutter. Noo, täna siis leidsin ideaalse. Maksis 65 senti 😀 Olin just eile varbaküüned sel aastal esimest korda ära lakkinud, tõmbasin kihi uut peale… Ilus on.
Küünelakk on küll asi, mida ma ökolt otsida ei viitsi. See kord paari nädala jooksul varbaküünte lakkimine vaevalt et miskit hullu teeb. Küünelakieemaldi ja aluslakk võiks muidugi ökod olla… Eemaldit mul veel vanast ajast on, aluslakki polegi hetkel, võiks ju iseenesest muretseda. Eks näis.
Kas keegi teab midagi niisutavate silmatilkade hindadest? Kas mulle ainult tundub nii või ongi 10+3 ml eest €10.81 maksta natuke liiga palju? Oxyali omad, teist korda ostsin need, enne seda oli Renu vist. Ma olen igasuguseid proovinud, aga ega ma ju ei mäleta, kust millised ostnud olen, kui suured pudelid olid või palju maksid… Mul on täiesti ükskõik, mis firma omad, siiani pole saanud ühegi kohta öelda, et ei sobiks. Peaks olema lihtsalt suvaline niisutav tilk, mis sobiks läätsekandjale… Ja võimalikult odav 😛
Sai üle pika aja Maximas käidud ja peale Plika riiete rändas korvi kaks kilo maheapelsine, kilo mahekiivisid ja üle kahe kilo mahebanaane. Kolm Intsu talu tomatit kah 😛 Polnud kõige hullemad, aga need (Hispaania omad vist), mis ma eelmisel nädala Mahedast Margist sain, olid ikka palju magusamad ja maitsvamad… Oo, aga banaanid, need olid täpselt õige küpsusega, maitsesid ideaalselt, me sõime kohe terve perega mitu-mitu tükki ära, isegi Poiss lutsis mõnuga.
Poiss, vana suslik, ei huvitu minu tehtud toitudest. Lillkapsas, kapsas, kõrvits, kartul, tatrajahust puder… Mõned ampsud meelitan sisse, rohkem mitte. Kuna ta on juba peaaegu üheksakuune ja peaks sööma lisa kordi rohkem, kui ta seda teeb, otsustasin lõpuks ikka magusate variantidega proovida (ei tahtnud alguses maitsemeeli ära rikkuda). No ja muidugi – banaanipüree peale ajas esimest korda suu ammuli ja kallutas lusika poole, täna olevat terve purgi õunapüreed mõnuga sisse ahminud. Ma nüüd katsetan vist vahelduseks soolaseid purgitoite ka, kui neid paremini sööb, siis olgu nii – peaasi, et üldse sööb.
Aga see selleks. Ma nüüd lähen magama. Ja homme hakkan Tallinna-reisi plaanima. Kas pole kedagi, kes tühja autoga Pärnu-Tallinna vahet sõidaks ja tahaks mind Poisiga ilusa naeratuse ja sõidu ajal surnuks rääkimise eest kohale viia? 😀














